Merhaba, Buharcı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Buhariye

a

Hakkında

Kullanıcı Adı
Buhariye
Katıldı
Ziyaretler
451
Son Etkinlik
Roller
Moderator
Puanlar
81
 • 3,7 voltu geçmek neden tehlikeli

  Zararlı salınımından bahsediyorsanız bu yapılan araştırmanın volt değişkenine bağlanmasından kaynaklanıyor. Araştırmaya göre voltaj arttıkça formaldehit salınımı yükselip çok yüksek seviyelere ulaşıyor. Ancak araştırmada yanlış olan şey bunun voltaj değişkenine bağlanması. Asıl etkili olan sıcaklık değerleri. Farklı tellerde farklı voltajlar gerekiyor aynı sıcaklığa ulaşması için bu araştırmada dikkate alınmadığı için 3.7v kesin geçilmemesi gerek bir değer olarak lanse edilemez. Ancak kanthallarda sıcaklık ölçemediğimiz için kullanıcıya kolay anlatmak için başlayan bu 3.7v u geçme anlatısı yanlış bir şehir efsanesine dönmüş durumda.
  Sonuç itibariyle ne kadar sıcaklık üretirsek tellerde o kadar zararlı o doğru ama bu her tel her sarımda aynı değil.
  Mekaniklerdeki 3.7v uyarısı ise tamamen farklı zaten o 3.7v uyarısından ziyade pil ve amper uyarısı.

  ferdelance
 • Wismec rx2/3 için atomizer önerisi

  Griffin 25 plus aroma tadı alma açısından, smok tfv8 e göre daha başarılıdır.
  Buhar miktarı olarak griffin oldukca yeterli olup, tfv8 de ise daha fazladır.
  Griffin 25plus da 2 veya 3 lu 26ga twist tel bile yeterli iken, smok tfv8 de performans almak için normal clapton, alien clapton veya bunun gibi performansa dayalı tel kullanmak mantıklıdır.

  ercanroz
 • Esigara / MTL için Tavsiye

  Esigara / MTL için paylaşım ve tavsiye…( Nacizane…)

  Arkadaşlar yaklaşık 8 aydır ateşliyi bırakmış. Ondan önce günde 2,5/3 paket Camel içen birirsi olarak tecrübemi paylaşmak istedim. ( 2-3 sene önce ego c – ego t ile de 1.2 hafta cihazdan veya likitten kaynaklı denemiş becerememiştim…) 01 Ağustos 2016 dan beri ateşli kullanmıyorum… kokusu bile çok itici artık
  İlk Joyetech VTC Mini ve Tron S tanklı hazır coilli bir cihazla başladım. Ciğer çekimi ile birkaç liit deneyiminden sonra ağız tadımı buldum ve 1/1,5 ay kadar kullandım ama , hazır coil çok gidiyordu ve biraz daha fazla buhar ve aroma performansı istiyordum, Smok Alien Kit aldım hazır coil çok kullanınca Mod ve Atomizer olarak Griffin 25 Taf ve Khantal A1 tel ve muji pamuk aldım. Kendim sarmaya başladım coli, sonra Clapton ve Twisted teller ve fiber freaks pamukla tanıştım , sonra 2/2,5 ay kadar ciğer çekim Smok Alien Mod + Griffin 25 Taf Ato Clapton Tel ve Fibr freaks pamukla buharladım… Buhar çok iyi Aroma güzel … Çok pil ve çok likit harcıyordu ama bu güzellik ve bir gün ciğerlerim yoruluyor hissine vardım…
  O arada esig formunda “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ diye bir yazı okumuştum… gülüp geçmiş tim oda ney bu kadar Buhar ve aroma performansının yanında demiştim kendi kendime… ve Sub Ohm yani ciğer çekime bol buhara devam….
  Bu arada ( MTL : Mouth to lung, Ağızdan ciğere, Buharı direk ciğere değilde Ağıza çekip ordan ciğere çekmek, Yani Sigara içim…) /// (Ayrıca Sub Ohm Ciğer çekim, Sub Ohm : Ohm Altı yani 1,0 Ohm altı )
  4. aydan sonra çok buhar ve ciğere çekmek ciğerlerimi yoruyordu ve “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ yazısı aklıma geldi arada da formlarda ve sosyal medyada görüyordum MTL Atomizer, Sigara içim v.s….
  Aldım birten Taifun GT 2 ve Sigara içim denedim ama ilk başta sevemedim çok az buhar vardı ( Griffin ve Clapton tel ile olan buhardan sonra), sonra baktım başka sigara içimi atomizerler var onları deneyeyim dedim. Kayfun v3 mini , Kayfun 5 , Taifun Gt 3 Taifun Gt S vs.vs….
  Mtl için bir çok atomizer denedim ve aşağıda yeni başlayacak olan ciğer çekimden sonra “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ sözüne istinaden gelecek arkadaşlara bir nebze faydası olabilir diye MTL tecrübelerimide paylaşmak istedim… Buarada sıralam vs tamamen benim damak ve içim zevkime göredir tabiki kişiye göre değişir…. Benim 3. Sırada yazdığımı x bir arkadaş 4. 5 sıraya atabilir belkide 1.2. sıraya alabilir… bence birkaç tanesiniz denemelisiniz…size en uygununu bulmak için…
  Bütceniz musaitse ve bulabiliyorsanız direk Expromizer alin çünki piyasa da hem Orijinal hemde fiyat performans açısından kullanabileceğiniz en iyi Mtl / Sigara içim Atomizer.
  Musait degilse troy (tanksiz damlatmalıdır. yanınızda likit taşımalısınız ama aroma performansı süperdir.). Kaliteli klon . Dodgy style. Hurricane. Gus phonemenon. Phoenix . Taifun Gt, Taifun gts, Taifun Gt 2, . Kayfun v3.1. Taifun Gt3. Kayfun v 4, Kayfun v3 mini . Kayfun v5 alabilirsiniz...
  Benim damak zevkime uyan ve bana göre 26 ga 3 mm uzerine 7 tur veya 28 ga 3 mm üzerine 5 tur 1/1.10 ohm yakalarsiniz ( tam düzgün sarımı oturtturabilirseniz hatta tam 1,0 Ohm yakalarsınız) 11 /12 /13 w da 3.70 v gecmeden güzel bir aroma ve icim yakalarsiniz. Bol buharlar
  Hatta
  Bana ve denediklerime göre kişiye göre değişir tabiki de...
  1. Expromizer ( Orijinal Tr de 230/300 Tl , Yurt dışında 35 euro arası bulabilirsiniz )
  2. Troy ( Orijinal Tr yerli malı 120 Tl , www . bestbuhar . com stok sorunu oluyor veya gruplarda uyguna veya daha pahalıya satanlar var )
  3. Doggystyle ( Kaliteli klonu Tr de 100/150 Tl , Yurt dışında 7/10 usd arası bulabilirsiniz )
  4. Hurricane ( Kaliteli klonu Tr de 130/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  5. Gus phonemenon ( Kaliteli klonu Tr de 130/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  6. Phoenix ( Kaliteli klonu Tr de 120/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  7. Taifun Gt / Taifun Gt2 / Taifun Gt s ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  8. Kayfun v3.1 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  9. Kayfun v3 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  10. Fogger v5 ( dual sarım hem ciğer hem sigara içim yapılabir ama tel sarımı biraz zor , Kaliteli klonu Tr de 70/110 Tl , Yurt dışında 7/12 usd arası bulabilirsiniz )
  11. Kayfun v3 mini ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  12. Kayfun v5 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  .
  .
  .
  Fiyat aralıklarını kendi gördüklerime göre yazdım arkadaşlar bir nebze fikir olabilsin diye daha uygun daha ucuz daha pahalı vs bulunabilir mutlaka. Ve yurt dışından getirtebilenler mutlaka var, ancak her yurt dışından siparişler buraya ulaşamıyor vs malum yasal olmayan ürünlerden dolayı…gümrük sıkıntısı vs..…
  Ayrıca ..biraz pahalı ama orjnal için bütçeniz var ise en ilk sıralara bunlarıda ekleyebilirsiniz. gus zest ve gus phonemenon orjinall dir ama bunlarin ojinalini Tr de 600.800 tl civari bulunabilir tr de ve birazda zor / Yurt dışınca 120 / 140 Euro dan başlıyor ) . Ama expromizer orjinal ( Orijinal Tr de 230/300 Tl , Yurt dışında 35 euro arası bulabilirsiniz ) ‎
  Naitilus vs gibi hazır coillerde var tercihinize bağlı… ama ben Hazır coil sevmiyorum ve çokta tavsiye etmiyorum genelde.mumkunse kendiniz sarin. Zor değil gözünüzde büyütmenizede gerek yok. 5.6 cm tel bir tornavida 1.2 cm pamuk hepsi topu topu.. Ben hergün veya max 2. Gun pamuk degistiriyorum mesela öncelik temiz ve hijyen ve hemde daha uygun maliyet..5li 1 paket yaklasık 1.2 aylik hazır coile vereceginiz paraya 8.10 aylik tel ve pamuk alabilirsiniz.. hazir coil kullanıyorsanız ki genelde 10/15 gun kullanılıyor kullananalar atmadan bitince veya o kadar beklemeden 3.5 günlükken açıp pamuğunuza telinize bir bakarsaniz daha iyi anlarsiniz anlatmak istediğim temiz ve hijyen konusunuz bence ....
  Birde likit olayı var tabikide hep sorulacak likit olayıda tamamen göreceli ve damak zevkine göre birkaç çeşit deneyerek kendi zevkinizi bulmalısınız.. piyasada 30 ml 20 tl / 30 ml 30 tl / 30 ml 40 tl / 30 ml 90 tl … olan likitlerde mevcut. En iyisi biraz araştırp öğrenip geliştirerek kendi likitinizi kendiniz yapmanız.
  Birde likitte nikotin oranı ben en başta 0,6 mg nik. Kullanıyordum şimdi 0,3 mg nik e düşürdüm mesela ilerde yapabilirsem 0 mg ve sonrasında buharıda bırakmayı planlıyoruz ama sonç ne olur göreceğiz bakalım.
  Buarada ne kadar söylesekde uyulmayacak bir şey daha söylemek istiyorum. Mod Ato vs. haracamalarımıza biraz dikkat edelim lütfen. Herkeste 3/5 tane ato, 3,5 tane en pahalılarından mod vs.vs. ( herke gibi benimde yaptığım gibi …) fazla abartmayalım arkadaşlar gerçekten gerçi bulaşınca ucunu kaçırıyoruz. hepimiz galiba ateşli ye vermediğimiz parayı harcayacak yer arıyoruz birazda galiba…
  Herkese Selamlar, Bol buharlar…. Gününüz Sigarasız, Güzel Sağlıklı Mutlu Huzurlu Olsun…

  mosmorukselnazErdalT
 • Atomizer ve Mod tavisyeleri

  Hangi atomizeri alırsanız alın kesinlikle modunuz tc(temperature control/sıcaklık kontrol) özelliğine sahip olmalıdır! çünkü bir gün gelecek ilk aldığınız başlangıç seti size yetmeyecektir ve sisteminizi yükseltme ihtiyacı duyacaksınız. variable wattage özellikli olan modunuza verdiğiniz parayı çöpe atmak zorunda olacaksınız.

  başlangıç için atomizerinizin da subtank mini ya da toptank mini ikilisinden biri olmasını tavsiye ediyorum. yanına geekvape griffin vs alanilirsiniz tabi çünkü fazla tank göz çıkarmaz aksine farklı likit koyarsınız, yeri gelir diğerini temizlemek yerine yedektekini kullanırsınız vs.

  son önerim, açıkta kalmamak adına aldığınız tankın yedek parçalarından da edinmenizdir.

  mod: pilin olduğu kısım
  atomizer: likiti koyduğunuz tanklı kısım.

  Manlnwhite
 • Likit sabun gibi kokuyor.

  100 vg likit asla su gibi akışkan olmaz. Baldan daha koyu kıvamlı olur. Zaten 100 Vg ye evdeki şartlarda aromayı tuturamazsın. Profesyonel makineler gerekir. Bence 100 pg almış olmalısın. Ancak o su gibi akışkan olur. Eğer evde evyap yapacaksan ve profesyonel bir cihazın yoksa başka bir tedarikçiden 70/30 nbase al ve meyveli aroma ise %11 kahve çukulata kurabiye gibi ağırlığı olan aromalarsa %8 civarı koy karıştır ve demle. Aksi evyapta mümkün değil. Sürekli çöp yapar likit dökersin.

  Yavuz