Merhaba, Buharcı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Buhariye

a

Hakkında

Kullanıcı Adı
Buhariye
Katıldı
Ziyaretler
451
Son Etkinlik
Roller
Moderator
Puanlar
81
 • Evyap likitte boğaz yanması

  pg oranı yüksek başka bir marka likit alın.

  myvugo
 • Likitlerdeki tehlike

  Bana bir şey olmaz demeyin okuyun,
  Herkese selam, bu gece size kullandığınız likitlerdeki bir tehlikeden bahsetmek istiyorum, özellikle bu yazıyı likit üreten arkadaşlar okumalıdır.
  Likitlerde kullandığımız aromalar eğer doğru aroma kullanılmaz ise insan sağlığına inanılmaz derecede zararlar verebilir, aromalarda bulunan monosodyum glutamat maddesi özellikle bu işe yeni girişmiş bir çok likit üreten tarafından bilinmeden farkında olmadan e-likitlerde kullanılıyor, kimseyi rencide etme gibi bir niyetim yok umarım bu işi yaparken en azından monosodyum glutamat'ın ne olduğunu ve hangi aromalarda bunun bulunduğunu bilerek üretiyorlardır, aksi takdirde bunun vebali inanın çok ağır olacaktır çünkü monosodyum glutamat içeren aromalar e-likitlerde kullanılırsa süründürerek öldürür.
  Defalarca vurgulamaya çalışıyoruz, her aroma likit yapımında kullanılmaz (su bazlı olsa dahi) sırf kokusu aroması güçlü diye kullanılan mg içerikli aromalar, özellikle böbrek ve karaciğerde telafisi olmayan sorunlara yol açar, huyumuzdur araştırmayı, okumayı sevmeyiz kulaktan duyma bilgileri daha çekici buluruz ama bu işin şakası yok çünkü ürettiğimiz şeyi insanlar ciğerlerine çekiyor ve çözünüm böbrekte gerçekleşiyor, benim gözümde açık söylüyorum araştırmadan likit üretip satanlar sahtekar değil katildir, iki lira fazla kazanacaksınız diye kimsenin sağlığıyla oynamayın her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya yol göstermeye karşılıksız hazırız kimseyi kendimize rakip olarak görmüyoruz tek isteğimiz var dürüstçe ticaret yapalım bunları yazmamın sebebi zerre bilgisi olmadan aromayı pg vg nikotinle karıştırınca likit yaptığını sananların bizim başımıza açması muhtemel belalardır, çünkü iş eninde sonunda tüm likit üretenleri etkileyebilir açık söylüyorum bu sayfalarda böbrek yetmezliğine varan raporların elektronik sigara likitleriyle bağdaştırılmış hallerini görmek istemiyorum, ekmek üreten fırın sahibi kadar hassasiyet ve araştırma bekliyorum,
  Son kullanıcının hiç bir suçu günahı yok bizlere güvenip likitlerimizi alıp tüketiyorlar siz satıp geçerim diye bakamazsınız, azcık vicdan sahibi iseniz yaptığınız işin ciddiyetini farkeder ona göre davranırsınız.

  Emirhan
 • Pico mu Smok 220w mi

  pico tek pilli şarj uzun süre gitmez.

  eğer mtl (sigara içim) kullanacaksanız pico daha iyi.

  BrockOhurn
 • Alev kimya indirim kodu

  @AlevKimya dedi:
  Merhaba arkadaşlar,
  Bayram ve öncesi alışveriş yapmak isteyenlere
  %20 indirimli, cari hesap açık faturasız + indirim kodumuz: 20
  Ar-ge/hobi bölümünde geçerli kod, bayram sonuna kadar geçerli olup, alt limit yoktur. İstenildiği kadar herkes kullanılabilir. Kdv hariç %6 indirim.
  Tüm Buhar Destek ailesinin Kurban Bayramını kutlar, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.

  AlevKimya
 • Likitler nasıl saklanmalı

  Herkese merhaba,
  Bugün bir çok insanın kafasında soru işareti oluşturan bir konuyu masaya yatıralım istiyorum.

  Konumuz likitler nasıl saklanmalı ve korunmalıdır?

  Likit içinde barındırdığı birleşenler açısından dış etmenlere çok hızlı tepkiler verebilir bunlardan en hızlı tepkimeye giren Nikotindir nikotinin baş düşmanı oksijendir yani aslında kaçışı olmayan bir etmendir bu oksijensiz bir ortam yaratabilmek mümkün olmadığına göre bundan en az etkilenmesi sağlanmalıdır bu aşamada yapılabilecek tek şey mümkün olduğunda likitin açık bırakılmamasıdır. Her likit açık kaldığında özellikle en üstteki katmanda bulunan nikotin oksitlenmeye başlar.

  Nikotinin oksitlendiğini nasıl anlarız?

  Nikotin zaman içerisinde oksitlendikçe renk değiştiren bir maddedir, nikotin saf hali itibari le şeffafe yakın bir renkte iken, oksitlenmeye başladığında renk sarıya ve turuncuya dönüşmeye başlar, likit içerisindeki nikotininin renk ile oksitlenip oksitlenmediğini içinde bulunan aromalar nedeni ile anlayabilmek mümkün değildir, nikotinin oksitlenip oksitlenmediğini renk ile anlayamıyorsak ne yapmalıyız? Bunun en basit yöntemi elmadır bir dilim elmaya bir damla likit damlatın, eğer elmanın rengi kırmızıya dönüşüyorsa o likit oksitlenmiştir.

  Likitlerin baş düşmanı bilinenin aksine sıcak değil SOĞUKTUR, likitler sıcaktan etkilendiklerinin tam 2 katı soğuktan etkilenirler, likitin donup tekrar erime noktası içerisinde bulunan VG sebebi ile çok düşüktür, eğer kış aylarında likitinizi donmaya maruz bırakırsanız, her çözülmede tat değişecektir (donmadan kastım buz şeklini alması değildir)

  Likitler sıcak ortamda akışkanlaşır ve bu da coilin likiti tutmasını engeller, bu durumda atomizerlerinizden likit sızmaya başlar, eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız likitinizi buzdolabınızın içinde saklayabilirsiniz, bunun için buzdolabının meyvelik diye adlandırdığımız kısmını kullanmalısınız.

  Likitin en büyük düşmanı ışıktır ,ışıktan kastım ampül ışığı değil, güneş ışığıdır güneş ışığında bulunan UV ışınları likitteki PG'yi yakar, bu yanma sonucu acı bir tat oluşur, likitlerinizi kesinlikle güneş ışığına maruz bırakmayınız.

  Likit şişesi son derece önemlidir, özellikle UV ışınına maruz kalan plastik, likit içerisine kokusunu bırakır, bu durumda sanki erimiş plastik içiyormuş hissi oluşur, bu yüzden mümkün olduğunca cam kullanılmalıdır, likitlerinizi yanınızda taşırken yaz aylarında unicorn diye adlandırdığımız plastik şişeleri kullanmayınız. Eğer dışarıda likit taşımak zorunda kalırsanız bunu cam şişe veya metal ile işlenmiş kapalı korunaklı likit taşıyıcılarda yapınız.

  Umarım burada kendimce anlatmaya çalıştığım konular bazılarının işine yarar ve likitlerinizi daha uzun sürede ilk halindeki kalitenizi kullanmanıza vesile olur.
  Hepinize aileniz ve sevdiklerinizle uzun ve sağlıklı günler diliyorum.

  hazanist