Merhaba, Buharcı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Buhariye

a

Hakkında

Kullanıcı Adı
Buhariye
Katıldı
Ziyaretler
451
Son Etkinlik
Roller
Moderator
Puanlar
81
 • Nasıl lezzetli likit yapılır.

  @KevinAlc dedi

  Hocam 1 litrelik sipariş ettim 300 ml demleyeceğim buzdolabında mı saklamalıyım?

  Buzdolabında saklamayın.
  Karanlık ve serin bir yere koyun yeterli.

  2-3 ay sorunsuz bozulmadan duruyorlar.
  3 aydan sonra bozuluyor. dolapta durunca da bozuluyor.

  KevinAlc
 • Elektronik sigara oyunu

  Sigaraları öldürüp, likitleri topladığınız bir elektronik sigara oyunu.
  Şimdilik sadece Androidde varmış.

  erdem82
 • Likit karıştırma yöntemleri

  Likit nasıl karıştırılır?

  Bu yazımda sizlere pek çok çeşitli likit karıştırma yönteminden bahsedeceğim.
  Likit karıştırma aşamasından sonra demleme aşamasına geçeceksiniz, yazının en altında likit demlemenin püf noktaları isimli makaleye ulaşabilirsiniz.

  1.Elde likit çalkalama (Manuel)
  Tecrübelerime dayanarak her türlü karıştırma yöntemini denemiş biri olarak elde manuel olarak 10 dakika karıştırmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Elde sağlam bir şekilde çalkaladığınız likitler ile mikser - ultra sonic - yada manyetik karıştırıcıda tuttuğum likitler arasında aman aman bir fark göremedim. Elde bir güzel çalkalayıp likiti demlemeye bırakabilirsiniz, yeterlidir. İçiniz rahat etsin diye 10x2 şeklinde 2 set karıştırabilirsiniz. Elde çalkanan likitlerin sadece dem süresi diğer yöntemlere göre uzun olabilir yoksa bileşenlerin homojen olması için yeterlidir.

  2. Manyetik Karıştırıcı
  Manyetik karıştırıcılar kimya laboratuarlarında kullanılan bir alettir. Adından da anlaşıldığı üzerine manyetik kuvvet uygular.
  Balık adı verilen mıknatısı karıştırılacak kabın içine koyarız ve bir yandan manyetik gücü ayarlayarak karışma hızını hızlandırabilir yada yavaşlatabiliriz.
  Manyetik karıştırıcı nereden alınır?
  Hazır laboratuarlarda kullanılan manyetik karıştırıcılardan satın alabileceğiniz gibi. (200 lira civarı) Kendi imkanlarınız ile daha ucuz maliyetle kendi manyetik karıştırıcınızı da yapabilirsiniz. Evde kendi manyetik karıştırıcınızı yapmayı düşünüyorsanız, buraya tıklayarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  Manyetik karıştırıcı kullanmanın dezavantajı:
  -Karışım hava ile çok fazla temas edebilir.
  -Likit kaybı yaşanabilir.
  Manyetik karıştırıcı kullanmanın avantajları:
  -Likitin demlenme süresini kısaltır.

  3. Ultrasonic karıştırıcı
  Likitin köpüklü sütlü kıvamını 10 dakikada içerisinde şeffaflaştırıyor ve rengini biraz oturmasını sağlıyor. Likit demleme süresi 1 haftaya kadar kısaltabilir. Özellikle yeni yaptığınız likiti ultrasonicten geçirdiğiniz gibi deneme şansı bulabilirsiniz. Normal şartlarda içilemeyecek olan likitinizi kısa sürede içilir kıvama getirir.
  Likit yapmak için Ultrasonic karıştırıcı kullanmak şart değildir fakat likitlerin demlenme süresinin kısaltılması isteniyorsa kullanılabilir.
  Ultrasonic karıştırıcı moleküler düzeyde hızlı bir karışım sağlar.

  4.Mikser kullanmak
  Likitlerinizi karıştırmak için minik mikserlerden kullanabilirsiniz. 10-15 lira gibi fiyatlara satılan minik mikserler vardır. Fakat bu mikserlerin etkisi o kadar güçlü değildir. Daha güçlü motorlara sahip mikserleri kullanmayı düşünebilirsiniz, eğer güçlü bir mikser kullanacaksanız karıştırma işlemini fazla uzun tutmayın ve mümkünse ağzı kapalı bir sitem kullanın. Ağzı açık karıştırma işlemlerinde hava ile temas olacaktır. Aroma yada nikotin kaybı yaşayabilirsiniz.

  5.Çamaşır makinesinde likit karıştırmak
  Likitler iyice sarılıp çamaşır makinesine atılır.(sağa sola çarpıp kırılma,dökülme,patlama olmaması için)
  En güzel özelliği çok fazla likitiniz varsa hepsini birden karıştırmasıdır. Az miktardaki likitler içinse zahmetli ve uğraştırıcı bir yöntemdir.

  6.Vantilatör ile likit karıştırmak
  Bir vantilatöre bant ile likit şişesini yapıştırarak karıştırabilirsiniz.

  7.Araba yada bisiklet tekerleğine bağlayın
  Araba yada bisikletinizin tekerleğine bağlayarak likitlerinizi karıştırabilirsiniz. Ayrıca arabanızın torpido bölümüne likitlerinizi koyarsanız titreşimler az çok ultrasonik karıştırıcı etkisi yapar. Fakat bunu yaz aylarında denemeyin arabanın torpidosu likit için fazla sıcak olabilir.

  8.Matkapla likit karıştırmak
  Elinizin altında herhangi başka bir karıştırıcı imkanınız yoksa son çare bu yöntemi deneyebilirsiniz. Karıştırmaya uygun bir başlık ayarlayıp likitlerinizi matkapla karıştırabilirsiniz.

  9.Ev yapımı düzenekler kurun
  Youtube yada google üzerinden ''Homemade Mixer Machine'' yazıp aratarak ev yapımı basit düzenekleri inceleyebilirsiniz.
  Bazı ev yapımı karıştırıcı düzenekleri ;

  kafkefwaterdust
 • E-Sigaraya yeni başlayacağım

  XSeA
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Selamlar; Bol Buharlar Herkese...
  Ciğer çekim nedir? / MTL ( Sigara içim) nedir ?
  Neden ciğer çekim / Neden MTL ?!

  Ciğer çekimi
  Yüksek buhar (+) bence - ama genel olarak +
  Düşük aroma (-)
  Yüksek pil tüketimi (-)
  Yüksek likit tüketimi (-)
  Ciğer yorumu ve baş ağrısı (-)

  MTL (Sigara içimi)
  Düşük buhar (-) bence + ama genel olarak.
  Yüksek aroma (+)
  Düşük pil tüketimi (+)
  Düşük likit tüketimi (+)

  Ben MTL DİYORUM ve açıklama olarak daha az buhar ciğere çekmek, daha az nicotin çekmek, daha az watt olduğu için zarar, daha az likit tüketimi, daha az pil tüketimi, daha az buhar, ama hava deliği daha küçük dar olduğu için daha fazla aroma ve tatmin ve bir bakıma esigarada son nokta diyorum.
  Ve bu konuyla ilgili 3 degerli abimin yorumunu da ekliyorum.. yuksek musadeleri ile....sonuncusu tam nokta atışı bu arada :-)
  1. Mtl
  Daha kısık hava deliği olduğu için tatminligide var. Teknik açıdan bakılacak olursa düşük watt verilmesinden sebep pg, tel , gliserin ,nikotin, aroma minda daha az tecavüze maruz kaldığı, düşük likit tüketimine bağlı olarak aroma ve gliserin vb larinda vücuda az miktarda alınmasından ötürü daha sağlıklıdır da denilebilir. Ayrıca daha keyfli elektronik sigaranın altın vuruşu yada Son line ı da denilebilir...
  2.Boğaz vurumu denen olgu sadece Mtl içimde keşfedilen ve aslında bir çoğumuzun camel kullanmasına sebep olan durumdur.
  Ciğerde bu keyif söz konusu değildir.
  Açıkçası bütün gün top oynamış ve susuzluktan ölmüş çocuğun,okulun bahçesindeki musluğa ağzını dayayıp nefesi, kalana kadar su ihtiyacını gidermesi ile,akşam evde açılan şili şarabını yudamlamak arasındaki farktır mtl ile dl arasındaki fark.
  Daha sağlıklıdır (az zararlı da denebilir)
  Ekonomiktir.
  Bir bakıma altın vuruş veya evrimdir.
  3. (NOKTA ATIŞI BENCE) Uzun lafın kısası ; deliğin küçüğü güzeldir ... demişti değerli abimiz... espri ama tam anlatıyor.

  misterek0