Merhaba, Buharcı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

NikolaTESLA

Hakkında

Kullanıcı Adı
NikolaTESLA
Katıldı
Ziyaretler
848
Son Etkinlik
Roller
Moderator
Puanlar
76
 • Drip tip ve Ağızlık Sağlığı

  Drip tip yada Ağızlık adı verilen parça elektronik sigaranın en aktif şekilde kullandığımız elemanıdır yanma odasında buharlaştırılan buhar ağzımıza taşınması için kullanılan bir köprü görevi görür aslında bu elemanın görevi oldukça basittir ve bu konu hakkında yazılacak pek fazla bilgi olmamasına karşılık yinede oldukça önemli bir konu var.

  Drip tip & Ağızlık Ağız Sağlığı

  Elektronik sigara kullanan kişiler bu parçayı üstüne çok düşünmezler çünki görevi basittir ama bana kalırsa temizliği ve bakımı hiç aksatılmaması gereken bir elemandır Elektronik sigara kullanan kişiler bu Drip tip adı verilen elemanı gün içerisinde aktif biçimde kullanırlar ama siz bu parçanın temizliğini ne kadar sıklık ile yapıyorsunuz.

  Elektonik sigaranın son zamanlarda yankıları iyice arttı ve bir ortamda buharlarken arkadaşınız'da merak uyandırdınız ve sizden elektronik sigaranızı denemek için istedi sizde verdiniz işte ne oluyorsa burada oluyor Drip tip üzerinde mikrop ve çeşitli mantarlar için gerekli ortam hazırlanmış oluyor siz siz olun isterse kardeşiniz olsun elektronik sigaranızı yanınızda başka bir Drip Tip olmadan kullanmalarına izin vermeyin bu durum sizin sağlığınızı ve diğer kullanan kişinin sağlığını riske atar ve bakteri ve çeşitli dudak mantarlarının alışverişini yapmış olursunuz.

  Dudak mantarı, dudakların üzerinde ve dudak çevresinde görülen bir sorundur. Birçok şekilde kişilerde görülen bu mantar bulaşıcı özellikler gösterdiği için aslında son derece dikkat edilmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır. Bazen aft, uçuk v.s dudak hastalıkları sonrasında görülen bu problem özellikle estetik güzelliğe çok önem veren kişilerde çok büyük sorun haline gelmektedir. Bulaşıcı özellik gösteren bu hastalık kişilerde herhangi bir ağrı sızı göstermese de estetik olarak kişilerde çok büyük etkiler yapmaktadır. İnsanlarda sıklıkla karşılaşılan bu hastalık bazen büyüyerek dudağın çevresini komple kaplayabilir. Bu nedenle dudak mantarında önemsememezlik yapılmamalıdır. Genellikle erken teşhis yapıldığında çok daha kolay bir şekilde çözülebilen bu sorunlar kişilerde tedailerin çok daha hızlı cevap vermesini sağlamaktadır. Bu nedenle erken müdahale çok büyük önem taşımaktadır. Günümüzde çok büyük araştırma konusu olan dudak mantarı riski genellikle hijyen nedeni ile oluşsa da bulaşıcı bir hastalık olduğu için ailenizde ya da diğer samimi olduğunuz kişilerde görülebilmektedir. Özellikle bayramlarda çok fazla bulaşma riski olan bu gibi durumlar genellikle öpücük ile bulaşsa bile aslında bu virüsleri taşıyan kişilerin kullandığı ev eşyalarının ya da diğer malzemelerin kullanılması durumunda da çok fazla şekilde görülebilir. Mantar hastalığının oluşmasında birçok etken rol oynamaktadır. Birçok zaman görülen çevresel etkenler birçok zaman da kişisel etkenlerden olabilmektedir.

  Bu resimde gördüğünüz yeni başlayan ve yayılma sürecinde olan bir dudak mantarıdır bu gibi zor durumlara düşmemek için Drip Tip bakımını ve temizliğini aksatmadan yapın keyifli buharlar dilerim.

  ManlnwhiteEBRUVaporKing
 • Ev yapımı likit aroma geçiş

  @Manlnwhite dedi:
  Şu elma ile karpuzun geçişini bir ayarlasak süper olucakta :smiley: Misal youtube videoları olan bir arkadaş var buharodası nickli.Ben şahsen titiz çalışmalarından ötürü kutlamak isterdim kendisini.E sigara konusunu hiç bilmeyen birisi için en baştan sonuna kadar işlemiş doğrusu ve yanlışı ile.Bilgi paylaştıkça değer kazanır aynı sizin burada yapmış olduğunuz yorumlar gibi nikola.Bu konu hakkında en kısa sürede denemeler yapacağım.

  Sevgili dostum likit içerisine eklediğimiz aromaların tat denge ve uyumu aslında hiç kolay bir iş değil burada ileri derece kimya ve yeterli donanıma sahip cihazlarımızın olması gerekir ilk elden ph metre aromanın n basenin sertliği ve her türden sıvının sertlik derecesi ph metre ile ölçülür konu ve yapılması istenen şey güzel evet hak veriyorum size lakin bunu başarmak için bir çok deneme yanılma yaşamamız gerekiyor gibi geliyor bana tabi elbet bir formülü vardır zaman ve deneyim gerektirir.

  ManlnwhiteAlyn
 • Smok g320 ekran sorunu

  bu video yu izleyin burada sizin kullandığınız cihazın tam anlatımı vardır ingilizce ama yapacagınız basit bir işlem.

  yusuf758
 • Dotmod petri rta - vida boşa dönüyor.

  Bu teflon bantı alın ucuz zaten 2.5 tl civarında elektrikciler'de, mevcuttur boşa dönen vida nın dişine sarın ve takın aradaki boşluğu dolduracaktır bu bant kolay gelsin.