Merhaba, Buharcı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Buhariye

a

Hakkında

Kullanıcı Adı
Buhariye
Katıldı
Ziyaretler
451
Son Etkinlik
Roller
Moderator
Puanlar
81
 • Esigara / MTL için Tavsiye

  Esigara / MTL için paylaşım ve tavsiye…( Nacizane…)

  Arkadaşlar yaklaşık 8 aydır ateşliyi bırakmış. Ondan önce günde 2,5/3 paket Camel içen birirsi olarak tecrübemi paylaşmak istedim. ( 2-3 sene önce ego c – ego t ile de 1.2 hafta cihazdan veya likitten kaynaklı denemiş becerememiştim…) 01 Ağustos 2016 dan beri ateşli kullanmıyorum… kokusu bile çok itici artık
  İlk Joyetech VTC Mini ve Tron S tanklı hazır coilli bir cihazla başladım. Ciğer çekimi ile birkaç liit deneyiminden sonra ağız tadımı buldum ve 1/1,5 ay kadar kullandım ama , hazır coil çok gidiyordu ve biraz daha fazla buhar ve aroma performansı istiyordum, Smok Alien Kit aldım hazır coil çok kullanınca Mod ve Atomizer olarak Griffin 25 Taf ve Khantal A1 tel ve muji pamuk aldım. Kendim sarmaya başladım coli, sonra Clapton ve Twisted teller ve fiber freaks pamukla tanıştım , sonra 2/2,5 ay kadar ciğer çekim Smok Alien Mod + Griffin 25 Taf Ato Clapton Tel ve Fibr freaks pamukla buharladım… Buhar çok iyi Aroma güzel … Çok pil ve çok likit harcıyordu ama bu güzellik ve bir gün ciğerlerim yoruluyor hissine vardım…
  O arada esig formunda “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ diye bir yazı okumuştum… gülüp geçmiş tim oda ney bu kadar Buhar ve aroma performansının yanında demiştim kendi kendime… ve Sub Ohm yani ciğer çekime bol buhara devam….
  Bu arada ( MTL : Mouth to lung, Ağızdan ciğere, Buharı direk ciğere değilde Ağıza çekip ordan ciğere çekmek, Yani Sigara içim…) /// (Ayrıca Sub Ohm Ciğer çekim, Sub Ohm : Ohm Altı yani 1,0 Ohm altı )
  4. aydan sonra çok buhar ve ciğere çekmek ciğerlerimi yoruyordu ve “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ yazısı aklıma geldi arada da formlarda ve sosyal medyada görüyordum MTL Atomizer, Sigara içim v.s….
  Aldım birten Taifun GT 2 ve Sigara içim denedim ama ilk başta sevemedim çok az buhar vardı ( Griffin ve Clapton tel ile olan buhardan sonra), sonra baktım başka sigara içimi atomizerler var onları deneyeyim dedim. Kayfun v3 mini , Kayfun 5 , Taifun Gt 3 Taifun Gt S vs.vs….
  Mtl için bir çok atomizer denedim ve aşağıda yeni başlayacak olan ciğer çekimden sonra “ Herkes birgün MTL ye gelecek “ sözüne istinaden gelecek arkadaşlara bir nebze faydası olabilir diye MTL tecrübelerimide paylaşmak istedim… Buarada sıralam vs tamamen benim damak ve içim zevkime göredir tabiki kişiye göre değişir…. Benim 3. Sırada yazdığımı x bir arkadaş 4. 5 sıraya atabilir belkide 1.2. sıraya alabilir… bence birkaç tanesiniz denemelisiniz…size en uygununu bulmak için…
  Bütceniz musaitse ve bulabiliyorsanız direk Expromizer alin çünki piyasa da hem Orijinal hemde fiyat performans açısından kullanabileceğiniz en iyi Mtl / Sigara içim Atomizer.
  Musait degilse troy (tanksiz damlatmalıdır. yanınızda likit taşımalısınız ama aroma performansı süperdir.). Kaliteli klon . Dodgy style. Hurricane. Gus phonemenon. Phoenix . Taifun Gt, Taifun gts, Taifun Gt 2, . Kayfun v3.1. Taifun Gt3. Kayfun v 4, Kayfun v3 mini . Kayfun v5 alabilirsiniz...
  Benim damak zevkime uyan ve bana göre 26 ga 3 mm uzerine 7 tur veya 28 ga 3 mm üzerine 5 tur 1/1.10 ohm yakalarsiniz ( tam düzgün sarımı oturtturabilirseniz hatta tam 1,0 Ohm yakalarsınız) 11 /12 /13 w da 3.70 v gecmeden güzel bir aroma ve icim yakalarsiniz. Bol buharlar
  Hatta
  Bana ve denediklerime göre kişiye göre değişir tabiki de...
  1. Expromizer ( Orijinal Tr de 230/300 Tl , Yurt dışında 35 euro arası bulabilirsiniz )
  2. Troy ( Orijinal Tr yerli malı 120 Tl , www . bestbuhar . com stok sorunu oluyor veya gruplarda uyguna veya daha pahalıya satanlar var )
  3. Doggystyle ( Kaliteli klonu Tr de 100/150 Tl , Yurt dışında 7/10 usd arası bulabilirsiniz )
  4. Hurricane ( Kaliteli klonu Tr de 130/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  5. Gus phonemenon ( Kaliteli klonu Tr de 130/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  6. Phoenix ( Kaliteli klonu Tr de 120/180 Tl , Yurt dışında 20/26 usd arası bulabilirsiniz )
  7. Taifun Gt / Taifun Gt2 / Taifun Gt s ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  8. Kayfun v3.1 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  9. Kayfun v3 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  10. Fogger v5 ( dual sarım hem ciğer hem sigara içim yapılabir ama tel sarımı biraz zor , Kaliteli klonu Tr de 70/110 Tl , Yurt dışında 7/12 usd arası bulabilirsiniz )
  11. Kayfun v3 mini ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  12. Kayfun v5 ( Kaliteli klonu Tr de 100/160 Tl , Yurt dışında 10/15 usd arası bulabilirsiniz )
  .
  .
  .
  Fiyat aralıklarını kendi gördüklerime göre yazdım arkadaşlar bir nebze fikir olabilsin diye daha uygun daha ucuz daha pahalı vs bulunabilir mutlaka. Ve yurt dışından getirtebilenler mutlaka var, ancak her yurt dışından siparişler buraya ulaşamıyor vs malum yasal olmayan ürünlerden dolayı…gümrük sıkıntısı vs..…
  Ayrıca ..biraz pahalı ama orjnal için bütçeniz var ise en ilk sıralara bunlarıda ekleyebilirsiniz. gus zest ve gus phonemenon orjinall dir ama bunlarin ojinalini Tr de 600.800 tl civari bulunabilir tr de ve birazda zor / Yurt dışınca 120 / 140 Euro dan başlıyor ) . Ama expromizer orjinal ( Orijinal Tr de 230/300 Tl , Yurt dışında 35 euro arası bulabilirsiniz ) ‎
  Naitilus vs gibi hazır coillerde var tercihinize bağlı… ama ben Hazır coil sevmiyorum ve çokta tavsiye etmiyorum genelde.mumkunse kendiniz sarin. Zor değil gözünüzde büyütmenizede gerek yok. 5.6 cm tel bir tornavida 1.2 cm pamuk hepsi topu topu.. Ben hergün veya max 2. Gun pamuk degistiriyorum mesela öncelik temiz ve hijyen ve hemde daha uygun maliyet..5li 1 paket yaklasık 1.2 aylik hazır coile vereceginiz paraya 8.10 aylik tel ve pamuk alabilirsiniz.. hazir coil kullanıyorsanız ki genelde 10/15 gun kullanılıyor kullananalar atmadan bitince veya o kadar beklemeden 3.5 günlükken açıp pamuğunuza telinize bir bakarsaniz daha iyi anlarsiniz anlatmak istediğim temiz ve hijyen konusunuz bence ....
  Birde likit olayı var tabikide hep sorulacak likit olayıda tamamen göreceli ve damak zevkine göre birkaç çeşit deneyerek kendi zevkinizi bulmalısınız.. piyasada 30 ml 20 tl / 30 ml 30 tl / 30 ml 40 tl / 30 ml 90 tl … olan likitlerde mevcut. En iyisi biraz araştırp öğrenip geliştirerek kendi likitinizi kendiniz yapmanız.
  Birde likitte nikotin oranı ben en başta 0,6 mg nik. Kullanıyordum şimdi 0,3 mg nik e düşürdüm mesela ilerde yapabilirsem 0 mg ve sonrasında buharıda bırakmayı planlıyoruz ama sonç ne olur göreceğiz bakalım.
  Buarada ne kadar söylesekde uyulmayacak bir şey daha söylemek istiyorum. Mod Ato vs. haracamalarımıza biraz dikkat edelim lütfen. Herkeste 3/5 tane ato, 3,5 tane en pahalılarından mod vs.vs. ( herke gibi benimde yaptığım gibi …) fazla abartmayalım arkadaşlar gerçekten gerçi bulaşınca ucunu kaçırıyoruz. hepimiz galiba ateşli ye vermediğimiz parayı harcayacak yer arıyoruz birazda galiba…
  Herkese Selamlar, Bol buharlar…. Gününüz Sigarasız, Güzel Sağlıklı Mutlu Huzurlu Olsun…

  mosmorukselnazErdalT
 • Likit karıştırma yöntemleri

  Likit nasıl karıştırılır?

  Bu yazımda sizlere pek çok çeşitli likit karıştırma yönteminden bahsedeceğim.
  Likit karıştırma aşamasından sonra demleme aşamasına geçeceksiniz, yazının en altında likit demlemenin püf noktaları isimli makaleye ulaşabilirsiniz.

  1.Elde likit çalkalama (Manuel)
  Tecrübelerime dayanarak her türlü karıştırma yöntemini denemiş biri olarak elde manuel olarak 10 dakika karıştırmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Elde sağlam bir şekilde çalkaladığınız likitler ile mikser - ultra sonic - yada manyetik karıştırıcıda tuttuğum likitler arasında aman aman bir fark göremedim. Elde bir güzel çalkalayıp likiti demlemeye bırakabilirsiniz, yeterlidir. İçiniz rahat etsin diye 10x2 şeklinde 2 set karıştırabilirsiniz. Elde çalkanan likitlerin sadece dem süresi diğer yöntemlere göre uzun olabilir yoksa bileşenlerin homojen olması için yeterlidir.

  2. Manyetik Karıştırıcı
  Manyetik karıştırıcılar kimya laboratuarlarında kullanılan bir alettir. Adından da anlaşıldığı üzerine manyetik kuvvet uygular.
  Balık adı verilen mıknatısı karıştırılacak kabın içine koyarız ve bir yandan manyetik gücü ayarlayarak karışma hızını hızlandırabilir yada yavaşlatabiliriz.
  Manyetik karıştırıcı nereden alınır?
  Hazır laboratuarlarda kullanılan manyetik karıştırıcılardan satın alabileceğiniz gibi. (200 lira civarı) Kendi imkanlarınız ile daha ucuz maliyetle kendi manyetik karıştırıcınızı da yapabilirsiniz. Evde kendi manyetik karıştırıcınızı yapmayı düşünüyorsanız, buraya tıklayarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  Manyetik karıştırıcı kullanmanın dezavantajı:
  -Karışım hava ile çok fazla temas edebilir.
  -Likit kaybı yaşanabilir.
  Manyetik karıştırıcı kullanmanın avantajları:
  -Likitin demlenme süresini kısaltır.

  3. Ultrasonic karıştırıcı
  Likitin köpüklü sütlü kıvamını 10 dakikada içerisinde şeffaflaştırıyor ve rengini biraz oturmasını sağlıyor. Likit demleme süresi 1 haftaya kadar kısaltabilir. Özellikle yeni yaptığınız likiti ultrasonicten geçirdiğiniz gibi deneme şansı bulabilirsiniz. Normal şartlarda içilemeyecek olan likitinizi kısa sürede içilir kıvama getirir.
  Likit yapmak için Ultrasonic karıştırıcı kullanmak şart değildir fakat likitlerin demlenme süresinin kısaltılması isteniyorsa kullanılabilir.
  Ultrasonic karıştırıcı moleküler düzeyde hızlı bir karışım sağlar.

  4.Mikser kullanmak
  Likitlerinizi karıştırmak için minik mikserlerden kullanabilirsiniz. 10-15 lira gibi fiyatlara satılan minik mikserler vardır. Fakat bu mikserlerin etkisi o kadar güçlü değildir. Daha güçlü motorlara sahip mikserleri kullanmayı düşünebilirsiniz, eğer güçlü bir mikser kullanacaksanız karıştırma işlemini fazla uzun tutmayın ve mümkünse ağzı kapalı bir sitem kullanın. Ağzı açık karıştırma işlemlerinde hava ile temas olacaktır. Aroma yada nikotin kaybı yaşayabilirsiniz.

  5.Çamaşır makinesinde likit karıştırmak
  Likitler iyice sarılıp çamaşır makinesine atılır.(sağa sola çarpıp kırılma,dökülme,patlama olmaması için)
  En güzel özelliği çok fazla likitiniz varsa hepsini birden karıştırmasıdır. Az miktardaki likitler içinse zahmetli ve uğraştırıcı bir yöntemdir.

  6.Vantilatör ile likit karıştırmak
  Bir vantilatöre bant ile likit şişesini yapıştırarak karıştırabilirsiniz.

  7.Araba yada bisiklet tekerleğine bağlayın
  Araba yada bisikletinizin tekerleğine bağlayarak likitlerinizi karıştırabilirsiniz. Ayrıca arabanızın torpido bölümüne likitlerinizi koyarsanız titreşimler az çok ultrasonik karıştırıcı etkisi yapar. Fakat bunu yaz aylarında denemeyin arabanın torpidosu likit için fazla sıcak olabilir.

  8.Matkapla likit karıştırmak
  Elinizin altında herhangi başka bir karıştırıcı imkanınız yoksa son çare bu yöntemi deneyebilirsiniz. Karıştırmaya uygun bir başlık ayarlayıp likitlerinizi matkapla karıştırabilirsiniz.

  9.Ev yapımı düzenekler kurun
  Youtube yada google üzerinden ''Homemade Mixer Machine'' yazıp aratarak ev yapımı basit düzenekleri inceleyebilirsiniz.
  Bazı ev yapımı karıştırıcı düzenekleri ;

  kafkefwaterdust
 • Ultrasonik karıştırıcı şart mı?

  Amerika'daki bazı youtuber'lar ultrasonik için "tanrının lütfu" deyimini kullanıyorlar. Bizdeki 150 liralık ultrasoniklerle onların kullandıkları arasında dağlar kadar fark olduğunu unutmayın. 28 litre hacimli olanları bile var. Benim fikrim (kimse kusura bakmasın) bir saatte tamamı bembeyaz köpük olan likiti cam gibi şeffaf yapan bir alete kullanışsız demek aşırı saçma. Tabii ki de doğal demlenme adı üstünde, çok daha etkili, ama ultrasoniğin katkısı göz ardı edilemez, edilmemeli. Gerekli mi? Göreceli. Ben üç hafta demlenme süresi olan likitlerimi 1.5 saat ultrasonikten sonra 1 hafta doğal dinlendiriyorum ve aynı sonucu elde ediyorum.

  drummer91calmguy70
 • Evyap likitte boğaz yanması

  pg oranı yüksek başka bir marka likit alın.

  myvugo
 • Dotmod petri rta - vida boşa dönüyor.

  İç kısımdan kırılmıştır. Aynısı bana oldu. Yedek vidada bulamadık. Çöp oldu. Temas etmiyor kırılan parçayla.