I Just S likit akıtma sorunu (Çözüldü)

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

I Just S likit sızdırma sorunu

1.)Yanmış coilinizi alın

2.)Alttaki kapağı çıkarıp içindeki beyaz lastiği çıkarın

3.)Sonra o lastiği yeni yani sağlam coile fotoğraf taki şekilde takın.

I Just S likit akıtma sebepleri

1)Isınma sebepli likit akıtma
Makinenizi çabuk ısındıracak şekilde buharlarsanız sadece makinenizi değil likitinizi de ısındırırsınız buda likitin akışkanlığını arttırır.
Akışkan hale gelen likit pamuk tarafından tutulması kolay olmaz ve likit sızmaya başlar. (Coilden sızar hava kanallarına doğru gider)
Bu sebeple çok sıcak ortamlarda ve arka arkaya buharlama yapmayınız.

2)Likitin baskı yapması
Likit dolumunu yaptıktan sonra kapağı kapatma esnasında tankın içerisindeki hava likite baskı yaparak likitinizi aşağı doğru iter.
Bu sorun kapağa delik açarak çözümlenebilir.

Just s likit akıtma sorunu için tavsiyeler

1.)İlk aşama olarak cihazınızı sökün ve güzelce temizleyin, ilk günkü gibi kuru ve temiz olsun.

2.)Cihazın hava kanallarına peçete sarın ters çevirip kuvvetlice üflemeyi deneyin.

3.)Eğer Ecr coil kullanıyorsanız pamuk az gelmiş olabilir, pamuğu kontrol ediniz.

4.)Coili kontol et, gevşeyip gevşemediğini kontrol edin. Çünkü Coili takılıp tank kapandıktan sonra oring coili gevşetiyor olabilir, coili iyice sıkın.

5.)Silikon ring belirli bir süre sonra gevşeyecek ve kullanılamaz hale gelecektir.Bu durumda hava kanallarını yapışkanlı kağıt ile kapatın ve her iki kanalın ortasından 2 adet ufak delik açın.

6.)O ringlerin yerinde olup olmadığını kontrol edin. Ringlerde sorun olduğunu düşünüyorsanız en kaba ve kestirme çözüm doğru sanayiye gidin ve yedek parça satan dükkanlara oringinizi gösterin. Aynı ayarda kalın ve kullanışlı yeni bir oring satın alın.

7.)Yoğun likitler kullanın ve içine puf yapmayın.

8.)Silikon ring belirli bir süre sonra gevşeyecek ve kullanılamaz hale gelecektir.Bu durumda hava kanallarını yapışkanlı kağıt ile kapatın ve her iki kanalın ortasından 2 adet ufak delik açın.

9.)Çok fazla likit kullanmayın, yani ağzına kadar doldurmayın çünkü akıtmanın bir sebebi de pamuğun likiti emmesi ve fazlasını içinden salması sonucu oluşur.

11.)

12.)Cihazı dik tutarak kullanın ve evde yada cebinizde dik duracak bir pozisyonda olmasına dikkat edin.

13.)Son çare olarak yeni bir atomizer satın alın.

Tavsiyeler:

Size bu konuda tavsiyem, cihazı kullanırken 2 veya 3 puf yapın. Yanma odasındaki ısınma, ısının etkisi ile daha akışkan bir hal alıyor ve tankı çok fazla doldurmayın. Dolu tank ile sızdırma şansı daha yüksek ı just s in kullanım klavuzun'da yazdığı gibi, 20 saniye de bir puf yapmak sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Neden 20 saniyede bir puf? Burada ki mantık şudur coil içinde belli bir likit var pamuğa hapis olmuş, siz 2 3 puf aldığınız'da coil deki likit %60 %70 arasında buharlaşır. 20 saniye beklememiz veya 30 saniye beklememiz bize hiç bir şey kaybettirmeyecek, aksine tank'dan coil e likit taşınması için gerekli zamanı vermiş olacağız. Yok kardeşim ben beklemem buharlarım coil ıslanması için zaman vermem derseniz yeni bir coil takmanız fazla uzun sürmeyecektir.Cihaz haftada bir söküp temizlemenizde büyük fayda görüyorum. Isınma esnasında dışarı çıkamayan buhar cihaz içerisinde, su haline gelir ve temizlenmemesi durumunda paslanma riski yaratabilir tabi cihaz paslanmaz çelik ama %100 paslanmaz çelik olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden konu dışı olsa bile, siz cihaz temizliğini aksatmayın bu size 4 yada 5 dakika kaybettirir. Ama cihazın ömrünü hatırı sayılır bir süre uzatır bol buharlar.

I just s için akıtma sorunu kronik bir sorun mudur?
Evet, sızdırma konusunda dezavantajı vardır. Sebep olarak üsten beslemeli bir cihaz olması, besleme kanallarının geniş olması, elverişsiz coil tasarımı gibi etkenler sıralanabilir.

Etiketlendi:

Yorumlar

• Tüm çözümler yazılmış, gayet açıklayıcı teşekkürler.
    Just S'in sorunu kronik bir sorun. Atomizer içerken ısınma yaptığı için likit normal yoğunluk seviyesinden daha ince bir hal alıyor ve coilin altından hava kanalına sızma yapıyor. Birazda şans işi 1 yıldır sıkıntısız kullananda gördüm 2 haftada isyan edende.
    Eğer cihaz satın almayı düşünüyorsanız alternatif olarak ''ego aio'' tavsiye edebilirim.

• Cihazın kronik sorunu olduğu doğru mu? Justs alacaktım tamda.

• @Burak09 dedi:
    Cihazın kronik sorunu olduğu doğru mu? Justs alacaktım tamda.

Aliexpressten ı just aldım ve yine Türkiye içinden aldım.
    Çinden gelen i justın ringleri farklıydı daha sağlam görünüyordu.
    Sanırım ı just yeni üretimlerinde likit sorunu için önlem aldı.

Örneğin önceleri tuş problemi vardı ıjustın, yine bunu marka halletmiş sorun yok.

• Merhabalar, buhar konusuna Just S ile başladım. Totalda 3 tane Just S ürünümüz var ve hepsi de içilmediği halde akıtma yapıyor hava oluklarından. Beyaz lastik ile denenen çözümü tam anlayamadım. 2 tane mi o lastik oringten kullanılmış oluyor coilde bu çözüm ile ?

• @Zifir dedi:
    Merhabalar, buhar konusuna Just S ile başladım. Totalda 3 tane Just S ürünümüz var ve hepsi de içilmediği halde akıtma yapıyor hava oluklarından. Beyaz lastik ile denenen çözümü tam anlayamadım. 2 tane mi o lastik oringten kullanılmış oluyor coilde bu çözüm ile ?

Zifir kullanılmadığı halde akıtma yapmasının nedeni çok basit cihazın tankında likit var dik bir şekilde kullanmadan duruyor coil içerisindeki pamuk likiti tutamayacak kadar dolduğunda bu sefer coil den taşma yapacaktır kullanmadığınız cihazları tankını boş bir şekilde bırakın çok sık kullanırsanız yine akıtma yapar bunun da nedeni her ateşleme yaptığınızda atomizerin ısısı tanka yansıyor ve içindeki likit ısının etkisiyle daha akışkan bir hal alıyor.

Zifir
  • Peki beyaz lastik ile ilgili sorumla ilgili ne düşünüyorsunuz ?

• Sizin sorunun beyaz ring ile alakası yok i just s değil kullanmayan bütün cihazlar akıtır kullanılmayan cihazın likitini boşaltın veya mod dan ayırın
  • Beyefendi kullanmadığımızda da akıtıyor dediğim 3-5 saat kullanmadığımız zaman. İçmediğimiz zaman yok öyle 3 gün 5 gün zaten...

okangs
  • Mayıs 2017 düzenlendi

yeniden izah edeyim kardeşim iç atomizer yani coil içerisinde pamuk var bu pamuk likit ile komple ıslandığı zaman içmediğiniz için likiti yakmayacak ve tank'dan gelen likiti pamuk alamayacak fazla gelen likit hava kanallarına inmeye başlar olay bundan ibaret 1 yıl boyunca kulladım ben bu cihazı her hangi bir problem yaşamadım cihazın parçalarını söküp resim olarak yükleyin farklı bir sorun varmı bir bakalım bütün arkadaşlar

bana bu soruların cevabını verin lütfen.

1 kaç saniyede bir çekiyorsunuz ?
    2 cihazın şeffaf ringleri eksik mi ?
    3 iç atomizer yani coil dek kısmına tatlı sert olarak oturmuş mu yoksa gevşeklik varmı.

okangs
  • Genel olarak 1-2 dakikada bir çekiyoruz. Üzerinde 0.3 lük coil takılı. Şeffaf oringler tam hatta yedek coillerden de aldım ki oringler ince geliyorsa tutsun diye. Coil i sıkı oturtuyorum gevşeklik olmasın diye. Araştırmalarıma göre bazı insanlar da coil i çok sıkıştırmayın oring eziliyor o yüzden akıtma yapar demiş mesela.

• Evet coil tatlı Sert olmalı ama akıtma yapması için bir neden yok cihaz orjinal olup olmadığını kontrol ettinizmi www.eleafworld.com adresinden.
  • Mayıs 2017 düzenlendi

Evet tüm cihazlarımız orijinal ona da baktım. Gerçekten çok enteresan böyle bir şeyle karşılaşmamız...

• Likit akıtma sorununun nedenleri bellidir bilemiyorum fotoğraf atarsanız yardım olabilirim belki.
  • Mayıs 2017 düzenlendi

İçilmediği halde akıtma yapıyor diyorsunuz.

Akıtmanın sebebi uzun süre içmemeniz.

Tüm cihazlar uzun süre kullanılmadan durursa akıtma yapar.

Eğer 2-3 günden fazla süre ile cihazı kullanmayacaksanız, temizleyip bir kenara kaldırın.
    Daimi içilmeyen bir cihaz durduğu yerde akıtma yapabilir.

Bu arada 3 cihazınız derken ailece ıjust s mı kullanıyorsunuz merak ettim?

• Yeni başladığımız için evet ailecek Just S kullanıyoruz
    İçilmediği haldeden kastım şu mesela 3-4 saat içmediğimiz zaman likit ısıdan incelmese de akma yapıyor onu demek istedim. Uzun süreli içmeme durumu 3-4 saat maksimum.

• Şimdi söyle bir durum var 4 saat uzun bir süre coil tamamen ıslak likitle ama tank da likit var sürekli asagiya inmek isteyecek likit coil de dolu olduğu için emilmeyecek ve taşacaktır size tavsiyem likit tankını doldurmayın 2 ml koyun aşağıya fazla basınç yapmasın.
    Zifir
  • Biz bu likit sızdırma durumunu bir türlü çözemedik.
    Başka bir cihaz almaya karar verdik. IStick Pico ya da Smoke Alien düşünüyoruz. Umarım bu cihazların böyle sorunları yoktur..

• pico bende kullanıyorum rastlamadım

• Just S'i iade ettik çünkü durduk yere akıyordu dediğim gibi. Pico ların taşınmasında bir sorun sıkıntı olur mu cepte çantada sallantı sonucu akma yapar mı ?

• akıtma atomizerle alakalı bir durum. melo atomizer var pico kitte akıtma problemi olmaz.

Zifir
  • Abi ilk 3 resimde gosterdigini yaptim daha kullanmadim makineyi iki slikon kullandim biri tutmak icin biride havalandirmayi kapatmak icin ama azda olsa hava cikiyo kullansam makineyi birsey olmaz demi patlar diye korkuyorum
  • arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bende ı just s kullanıyordum. Bir kaç gün önce likit akıtmaya başladı hemde öyle böyle değil tankı yarısına kadar doldurdum tam doldurmadım,30 dk içinde boşaldı tank,coil değiştirdim olmadı bant yöntemini denedim olmadı.En son bi çözüm buldum şuan sorunsuz kullanıyorum likit akıtma yok ağıza likit gelme sorunu yok. Ekte ki resme bakarak deneyebilirsiniz sizde,yararlı olacağını düşündüm bende işe yaradı.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .