Likitlerdeki tehlike

kategorisi Makaleler

Bana bir şey olmaz demeyin okuyun,
Herkese selam, bu gece size kullandığınız likitlerdeki bir tehlikeden bahsetmek istiyorum, özellikle bu yazıyı likit üreten arkadaşlar okumalıdır.
Likitlerde kullandığımız aromalar eğer doğru aroma kullanılmaz ise insan sağlığına inanılmaz derecede zararlar verebilir, aromalarda bulunan monosodyum glutamat maddesi özellikle bu işe yeni girişmiş bir çok likit üreten tarafından bilinmeden farkında olmadan e-likitlerde kullanılıyor, kimseyi rencide etme gibi bir niyetim yok umarım bu işi yaparken en azından monosodyum glutamat'ın ne olduğunu ve hangi aromalarda bunun bulunduğunu bilerek üretiyorlardır, aksi takdirde bunun vebali inanın çok ağır olacaktır çünkü monosodyum glutamat içeren aromalar e-likitlerde kullanılırsa süründürerek öldürür.
Defalarca vurgulamaya çalışıyoruz, her aroma likit yapımında kullanılmaz (su bazlı olsa dahi) sırf kokusu aroması güçlü diye kullanılan mg içerikli aromalar, özellikle böbrek ve karaciğerde telafisi olmayan sorunlara yol açar, huyumuzdur araştırmayı, okumayı sevmeyiz kulaktan duyma bilgileri daha çekici buluruz ama bu işin şakası yok çünkü ürettiğimiz şeyi insanlar ciğerlerine çekiyor ve çözünüm böbrekte gerçekleşiyor, benim gözümde açık söylüyorum araştırmadan likit üretip satanlar sahtekar değil katildir, iki lira fazla kazanacaksınız diye kimsenin sağlığıyla oynamayın her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya yol göstermeye karşılıksız hazırız kimseyi kendimize rakip olarak görmüyoruz tek isteğimiz var dürüstçe ticaret yapalım bunları yazmamın sebebi zerre bilgisi olmadan aromayı pg vg nikotinle karıştırınca likit yaptığını sananların bizim başımıza açması muhtemel belalardır, çünkü iş eninde sonunda tüm likit üretenleri etkileyebilir açık söylüyorum bu sayfalarda böbrek yetmezliğine varan raporların elektronik sigara likitleriyle bağdaştırılmış hallerini görmek istemiyorum, ekmek üreten fırın sahibi kadar hassasiyet ve araştırma bekliyorum,
Son kullanıcının hiç bir suçu günahı yok bizlere güvenip likitlerimizi alıp tüketiyorlar siz satıp geçerim diye bakamazsınız, azcık vicdan sahibi iseniz yaptığınız işin ciddiyetini farkeder ona göre davranırsınız.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .