Evyap Likit Boğaz Yakıyor

kategorisi Likitler

Merhaba arkadaşlar. Nikotinli likit yaptım ancak boğaz gıcıklıyor. Keyif almaktan çıktı olay. Nikotinsiz yaptığımda çok güzel olmuştu yağ gibi gidiyordu likit. Yapım aşamalarını yazıyorum yanlışımı düzeltin lütfen.

70/30 vg/pg oranlı 3 mg nikotinli nbase hazırladım. Bu karışımı matkapla karıştırdım süt kıvamına geldi. Kavanozlara böldüm.
Herbir kavanoza farklı aroma koydum. Aromalar klon türk aromaları.
Daha sonra aroma eklenmiş likitleri de karıştırdım matkapla.
Ultrasonic karıştırıcıda 30 dakika karıştırdım.
Likitlerin hepsini serin ve karanlık bir yer bıraktım.
Bir tanesini açtım içmek için haliyle. İlk gün güzeldi ama şu an 3. gün ve boğaz yakıyor gıdıklıyor. Daha fazla duman çeksem öksürtecek bile.
VG/PG oranım güzel ama nikotin bozuk veya oksitlenmiş diye düşünüyorum.
Bu likitleri beraber yaptığımız arkadaşım da dinlenme süresi sonunda likitlerde bu boğaz yakma olayı kalmayacakmış.

Siz ne diyorsunuz?

Yorumlar

• Likit demlendikte boğaz yanması azalır doğru.
    Fakat sizin nikotin oksitlenmiş olabilir.

demleme kabı nasıl bir kap.
    demlemek için kullandığınız şişe nasıl çok boşluk varsa oksitlenme yapar.

yine güneş yada ışık görmesi bozar.

• Demlemek için 125 ml'lik cam kavanozlar kullandım. Her bir kavanozda 100 ml likit var bu da kalan 25 ml'lik kısmını hava boşluğu yapar.
    Hatta ultrasonic'ten çıkardığımda kapağını kapatıp soğuyana kadar ters çevirdim. Bu konserve yöntemidir. İçindeki havayı daha da azaltır.
    Güneş ve ışık görmüyorlar. Serin yerde demleniyorlar. 20 gün boyunca açmayacağım bakalım sürpriz olacak.
    Ama bence de nikotin bozuk. Tecrübeli olan diğer arkadaşım ısrarla 20 gün sonra yağ gibi olacak bunlar diyor.
    Teşekkürler cevap için.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .