Troya s vs Expromizer

Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Troya s ve Expromizer karşılaştırması

Troya s ve Expromizer kullanan birisi olarak edinmiş olduğum izlenimler.

1=Aroma: Troya aroma konusunda Expromizerin 2 adım ötesinde diyebilirim eğer aradığınız aroma ise troya bu işi başarmış.Ayrıca yakıt tüketimidi düşük.

2= Sıkılık ve boğaz vurumuroya s tek delikte Expromizerin 2 deliğine denk geliyor buda troyayı öne çıkartıyor .Expromizerde tek delikte kullanayım dediğinizde bunu başaramıyorsunuz ikinci delikte pek sıkı bir içim olmuyor.Boğaz vurumunda ya başabaş yada Toroya s bi tık önde diyebilirim.

3=Kurulum iki atomizerde bana göre kolay bir kuruluma sahip eli alışmış birisi sıkıntı yaşamaz bu konuda benim şansım Niyazi Bahçekapılıdan almak oldu ki gerçekten sanat icra eder gibi bir pamuklama yapmış resimlerini çektim merak eden olursa paylaşırım.

4=IsınmaExpromizerde ısınma gibi bir problem hiç yaşamamıştım üst üste sık çekimlerde Troya s çok ısınıyor öyle ki mod bile ısınıyor bu gerçekten Troya s in en sıkıntılı tarafı diyebilirim.

5=Dolum şekliGenelde Troya s için en sıkıntılı durum olarak gösterilen mevzulardan biri de alttan dolum olması benim için bu çok problem olmadı çünki Expromizeride alttan doldurarak kullanıyorum lakin Troya s alttan dolumda çimdiyi de yerinden oynattığımız için pamukta oynama bozulma olabiliryor buda işi zorlaştırıyor tabiki Ezpromizere göre.

6=Görsellik bana göre ikiside çok şık bi atomizer değil ama Troya s küçük ve kısa olmasından kaynaklı biraz daha şirin gözüküyor ve daha taşınabilir bir yapısı var.

Evet şuanda izlenimlerim bunlar zamanla kullandıkça düşüncelerimi yazarım gene genel fikrim evet yerli ve milli olması nedeni ile Troya s en alınabilir atomizerlerin başında gelir diyebilirim boşuna klonlara para vermek yerine troya s ve ya expromizer ikiside gerçekten güzel atomizerler bu ikisimi sadece peki tabiki bana göre daha önce Gusphenemenon ve Tayfun gibi klonları kullandım hiç beyenmedim orjinalleri illaki iyidir kullanmadığım için bişey diyemiyeceğim Sipika çok şişirildi onuda kullandım ama asla bi Toya s Expromizer olamaz neyse çok uzattım selamlar.

Yorumlar

• KK

İkisinide kullanıyorum. ıkısıde guzel atomızerler. aroma olarak pek farkları oldugunu dusunmuyorum. expro daha ıyı bogaz vurumu troy daha sıkı. en belırgın ozellıklerı bu. troy daha kolay pamuklama daha zor tel sarımı. expro daha kolay tel daha zor pamuk. ama ıkısıde kolay atomızerler. troy daha kucuk gorsel avantajı var bana sorarsanız. gene en temelınde gorsel sebeblerden expro bellcap ıstıyor. troy ısınıyor. buharı çokta sıcak değil sarıma bağlı ama exprodan sıcak. pc drıptıp sart troya. artı türk malı.

• Dün kargodan troya s geldi. Ne zamandır denemek istiyordum. İlk izlenimim ulan yine yerli üretimde kazıklandık oldu. Ama bu sefer biraz inat edeceğim dedim. O kadar övüyorlar vardır bir bildikleri diye. Amacım bir başka atomizer ile kıyaslama değil aslında ama kelimelere dökmek için yine de ihtiyaç duyuyor insan.
    Öncelikle işçilik bence zayıf. Vidalar sıkışıyor çıkarıp takarken. Telleme zor değil ama kolay da değil. Pamuklamak oldukça basit. Ancak mantalite bu adamlarda zayıf. Ya da zor imalat yerine kolayı tercih ediyorlar ki bu şekilde bir ürün çıkıyor ortaya. Dolum çok zor değil ama yine de 10 üzerinden 6 alır.
    Bizi ilgilendiren en önemli hususlar ise içim güzelliği.
    Sıkılık oldukça başarılı, seçenekler oldukça fazla. ciğer çekim bu atoda olmaz denemeyin. Çünkü olmayacak. Boğaz vurumu 0.80 ohm altı başarılı ama daha yüksek ohmlarda oldukça azalıyor. Soft içim sevenler için güzel bir tank. Ama soft içimden kastım boğaz vurumu değil. Hep bahsedilen kadifemsi içim bu tankta mevcut. Dlden geçmek isteyen arkadaşlara ilk etapta tavsiye etmiyorum.

Aroma konusunda başarısız diyemem ama likit seçiyor burası kesin. Expromizerdan az yakıyor
    Bana Expromizerı sattırmaz ama bütçe yetiyorsa bu da kolay kolay satılmaz.
    Şunu adam akıllı yüzük ile yapsalardı da vırt vırt bellcapi çevirmeseydik güzel olurdu.
    Driptip için plastik veya ahşap şart. Çünkü zincir çekimde buhar değil driptip ve tank ısınıyor. Bunun da sebebi yanma odasının küçük olması. Bu da aromanın artmasını sağlıyor.
    Özellikle rica ediyorum bu postu Expromizer ile kıyaslanacak sayfa haline getirmeyin. İkisini de kullanıyorum ikisi de güzel ama ben 1 tane alacaksam yine de Expromizer 2.1 derim. (1.2 yi beğenmediğimi ve sattığımı da belirteyim bana ne kadar güvenebilirsiniz siz karar verin.)

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .