Pamuklama nasıl yapılır?

Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Elektronik sigara pamuklama nasıl yapılır?

Elektronik sigara doğru pamuklama yapmak çok önemlidir bu direkt olarak kullanıcının zevkini ya vezir yada rezil edebilecek son derece hassas bir konudur RDA RTA RDTA tarzı atomizerlere yapılan bir işlemdir hazır coilde pamuklama yapan kişilerde mevcuttur fakat genellik ile tercih edilmez.

1. Elektronik sigarada kullanılan pamuk çeşitleri.

• Texas
  • Native
  • Ninja
  • Coil Master
  • Fiber Freaks
  • Magic Wick
  • Muji japon pamuk bunlardan bazılarıdır çok fazla çeşit vardır ama kafanız karışmasın hepsinin birbirinden farklı özellikleri yok ben japon muji pamuk kullanıyorum ucuz olmasından![]
    dolayı.

Pamuklamada yapabileceğiniz en büyük hata enine kesmek olabilir pamuğun damarlarını kesmiş olacağınızdan emme işlemi yapamaz pamuğu boyuna kesmemiz gerekiyor peki bunu nasıl anlarız pamuğu enine çektiğimiz zaman uzar boyuna çektiğimiz zaman uzamaz pamuğun damarları boyunadır aşağıda ki gibi kesim yapınız. pamuğun üst ve alt kısmını ayırıyoruz çünkü bu kısım preslendiği için emiş verimini düşürür.
pamukların uzunluğu ve kısalığı çok önemlidir eğer kısa keserseniz atomizer sıçratma yapacaktır ve patlamalar yapacaktır ve ağzınıza likit sıçratacaktır çok uzun kesmeniz durumunda likit beslemesi geç olacağı için DRY HİT OLMA DURUMUNUZ VAR (PAMUK YANMASI) şahsen ben uzun pamuklama yapmayı tercih ediyorum sürekli ağzımıza likit sıçratması'dan ise pamuğu daha sık likit ile besliyorum içmek açısından daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

Hatalı pamuklama ve likit akıtma sorunu

0. Her atomizerde akıtmaya mevzu yapmaz ama bazı atomizerlerde tel konumu akıtmaya yüz tutabiliyor mesela pico rta da tel hava kanalına çok yakınsa likit besleme kanalının çok altında kalıyor ve pamuk ağırlıktan çökme yapıp akıtıyor o yüzden teli biraz yukarda konumlandırmak gerekiyor.
1. Pamuk telde rahat hareket etsin ne çok sıkı ne çok gevşek.
2. pamuklar yapışık değil biraz seyrek olsun lakin arkası görünecek şekilde değil peluş gibi düşünün.
3. fazla pamuk zararlıdır.
4. pamuğunuzu keserken likit kanalını kapatacak boyutta kesin fazla veya az kesmeyin.
5. Likit besleme kanalları pamukla tıkalı değil, kapalı olsun
6. 5i ilgilendiren konu aynı zamanda bazı pamuklar mesela likit alınca şişer bazısı çöker pamuğunuza göre likit kanallarını kapattığınız pamuğa tölerans bırakın.
7. Hala akacağından şüpheliyseniz pamuğu biraz bol bırakabilirsiniz, mtlde besleme o kadar sorun teşkil etmez.

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .