Likit üzerinde tabaka var

kategorisi Evde Yap

İyi akşamlar arkadaşlar, demleyeli 3 gün oldu ama bu üstteki tabaka ne alaka çözemedim. Çalkalıyorum kayboluyor 10 dakika sonra gene aynı. Sorun ne olabilir?

Yorumlar

• Önce iyi çalkalamamış olma olasılığın yüksek bembeyaz bir köpük haline gelene dek çalkalamalısın. Hatta karıştırıcı kullan. Özkütle farkından ötürü aroma üste birikmiş. İkincisi sıcağa/güneşe maruz kalmış olabilir. Nikotin pg ile bariz şekilde üstte toplanır ve acı bir koku oluşturur. Üçüncüsü aroma bozulmuş olabilir bu daha düşük bir ihtimal yukardakilerine göre.

Şimdi sana özkütle sıralamasını yazıyorum maddelerin, buna göre düşün. Vg>pg>nikotin=aroma (efektörsüz). Twisted Krema ve kahve aromalarında özkütle küsüratla nikotinden büyüktür. Ayrıştırma kabında ölçülebilir. Bunu düşünerek base karıştırmanı ve base alırken nikotini oran tutturmak ve saklayabilmek adına vg içinde almanı tavsiye ederim. Üste birikme pek görülen bir durum değildir. Ayrıca sentetik aromada yağ olmaz.

• Kullandığınız aroma asitik yada alkol bazik aroma.
    Problem olduğunu düşünüyorsunuz ama bu aromanın özelliği.
    Bu tarz aromalar toa capella wampire gibi her aroma firmasının bası aromalarında olabilecek bir konu.
    Demleme şekliniz değişik olması gerekiyor.
    Muhtemelen de alkol bazik bir ürün bu. Özelden müsait zamanda yazarsanız nasıl demlemeniz gerektiğini anlatırım.

• homojen bir yapıya sahip değil kesinlikle çöp bu likit kurtarmak imkansız gibi bir şey içindeki kullanılan nbase nin Ph değerleri zıt olduğunu düşünüyorum yoksa bir birlerini itmez homojen yapıda olurlardı.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .