Elektronik sigaraya başlama ve bırakma

kategorisi Makaleler

BUHARA BAŞLAMA ve BIRAKMA
3 hafta önceydi, okumaya başladım forumları. Etrafımda yoktu çünkü kullanan.
Başlar başlamaz sigaradan nefret edenler, nikotini azaltarak bırakanlar vs derken gaza geldim, arkadaştan emanet Pico aldım (o başaramadı maalesef)
Derken işlerin tetiğe basıp üflemek kadar kolay olmadığını anladım.
Okudukça mühendisliğimden utandım.

Rba, rta, rda, ohm kanunları, tek sarım, çift sarım, damlatma, doldurma, 20 watt 220 watt, piller, modlar, atolar, likitler, pg ler vg ler derken.... Kafa oldu bir milyon.

Çözene kadar göbeğim çatladı ki daha yüzde 20 sini ancak öğrenmişimdir.
Yine de pes etmedim bi taraftan Picoya devam ettim iftardan sonra bir taraftan da okumaya.
Ateşlinin bir paketi bir haftadan fazla gitti bu süreçte.
Elim yüzüm açıldı, nefesim kokmuyordu artık.

Bayramdan birkaç gün önce oruç tutmayan arkadaşım yanıma geldiğinde anladım normalde nasıl bir hayvan olduğumu:)
Dayanılacak bir şey değildi o koku.
Ve yıllarca hem kendim çekmiş hem de insanlara çektirmiştim.
Derken arayan bayram girdi, ateşli gün içinde 3-4 oldu, Picoya yine devam tabi.
Kesmiyor ama beni baya oyalıyordu.
(Maalesef ne şarj ne likit dayanıyordu.)
Tabi ciğer çekim, likit tadı vs derken aslında sigarayı bırakmak için uygun ato kullanmayıp nargile içtiğimi farkettim.
(Benim vardığım sonuç bu)

İki gündür de likitim bitti, gurbette olduğumdan alamadım ve ateşliye yine döndüm.
Gruplardakì satıcı bir arkadaştan al85, iki ato, likit vs aldım, bekliyorum kargodan gelmesini.
(Pico dan farklı değil belki ama iki farklı ato, coil, tel falan da gelecek, aradığım içimi bulacağım inşallah)
Mecburen son iki gündür yine o iğrenç koku ve tad boğazımda.
Şunu farkettim ki iğrenç, pis ve kesinlikle sağlıksızmış ateşli.
Artık daha iyi anlıyorum, mecburen kullanmama rağmen...:(
Kafaya koydum, gelsin aletler, geri dönüş yapmayacağım inşallah.

Bu süreçte anladığım şu oldu:
-E sigara da sağlıksız, ciğerler su topluyormuş, o da bağımlılık yapıyor yalanlarına inanmayın.
-Kesinlikle sigaradan sonra ağız çekimle başlayın, ciğer çekimle başlamak yarı yolda bıraktırabilir.
-Bir aylık ateşli parası ile güzel bir set, pil, yedek coil ve ato alabilirsiniz, kesinlikle daha ekonomik.
-O iğrenç ağız tadı ve bağımlılık yerine buhar candır, tavsiye edin, özendirin.
-Tek sıkıntı bence abartı buharlamamaya toplu yerlerde insanları rahatsız etmemeye özen gösterin.
-Doğru ve uyumlu orjinal mod/ato kullanın.
-Kesinlikle kaliteli likit kullanın, en önemli kısmı bence
-Buhardan vazgeçmeyin, her türlü ateşliden ekonomik ve sağlıklı...!
3 tane organik maddenin buharı ile yüzlerce zehirli maddenin dumanı aynı olamaz, kimse boşuna iddia etmesi.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .