Dökülecek likitleri nasıl kurtarabiliriz?

kategorisi Likitler

Yapılmış ve fiyasko ile likitlerim var bunları kurtarma ihtimalim varmı varsa bi yardım bana lütfen.

Yorumlar

• karıştırıp beğenmediğiniz likitleri dökmeyin. belki kurtarma ihtimaliniz olabilir.

bir likit yaptınız, demlediniz tattınız...

ama hiç istediğiniz gibi olmamış, ya çok koyu aromalı ya da hiç tat yok

durun durun dökmeyin likiti

bakalım neler yapılabilir

en baştan söyleyeyim, bu videoda anlatacaklarım deneyimli evyapçıları şaşırtabilir. hatta kızdırabilir

ama ben sizlerle klişeleri değil, kendi deneyimlerimi ve sonuçlarını paylaşmayı tercih ediyorum

hiçbir zaman klişelere ve tabulara bağlı kalmadan, bu işi kendi kafama ve keyfime uyan şekilde yaparak, başarılı veya başarısız tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum

örneğin sıkça gelen bir kritik var.

hocam likit tadımlarını niye bir sigara içimi atomizerle yapmıyorsun diye...

çok haklılar, aromayı daha iyi alabilmem için sigara içimini ve aromayı öncelikte tutulan bir atomizer kullanamam çok daha iyi olur.

ama elimde yok… sipariş verdim bekliyorum gelince onu kullanacağım. bu demek değildir ki, ben tadım yapamam. kendime göre tat alabiliyorsam benim için olay bitmiştir.

sizlere de tavsiyem, eğer keyif alıyorsanız, lezzetle buharlıyabiliyorsanız sizin için en doğru olanı yapıyorsunuzdur.

bu olayı ne kadar basit tutarsanız o kadar keyif alıcaksınızdır emin olun

sigaradan uzak durunda nasıl durursanız durun...

şimdi gelelim ana konumuza

yaptığınız likitten memnun kalmadıysanız, dökmeden önce benim yaptığım bazı işlemlerle belki kurtarma ihtimaliniz olabilir.

deneyip görmenizde fayda var

eğer likitten hiç tat alamıyorsanız, veya aroma çok az geliyorsa içine tatlandırıcı eklemeyi deneyin

tabii ki likit için kafanızda ilk başta olan lezzeti yakalıyamayacaksınız, ama en azından yavan tatsız bir likiti içilebilir hale getirebilirsiniz.

hatta içine ekstradan farklı aromalar ekleyerek daha da içilebilir yapabilirisniz

örneğin denemek için yaptığım şu karışımdan hiç iyi bir sonuç elde edemedim.

üç farklı meyva ve biraz şeker tadı için marshmallow karıştırmıştım. 4. gün sonunda tadımını yaptığımda hiç tat alamadım.

oldukça nötr, hiç lezzet olmayan bir karışım oldu.

ilk olarak içine biraz tatlandırıcı ekledim. likit biraz kendine geldi. fakat bu seferde meyva lezzetleri çok azaldı.

bunun üzerine benim her daim kurtarıcım olan çilek aromasından 1 ml kadar ekledim.

bu seferde aromalar çok ağır gelmeye başladı. bende 3 ml kadar vg ekledim ve balansı tutturdum

en başta yola çıktığım, beklediğim lezzetten oldukça uzaklaştım, ama şimdi elimde rahatlıkla içebileceğim 20ml bir likit oldu

normalde tatlandırıcıların çok taraftarı değilim, ama unutmayın burada ölmek üzere olan bir hastayı kurtarmaya çalışıyoruz

bunun tersi olduğu zamanlarda olmuştur...

karışımı yaparım 3-4 gün sonra tattığımda kimyasal şekerli bir likit ile karşılaşırım.

bu gibi durumlarda içerisine biraz nbase veya nikotin düzeyini azalması sizce sorun değilse sadece vg ekleyerek deneyin derim.

bu şekilde kurtardığım likitte çok olmuştur.

unutmayın denenmiş tarifeler dışında kendiniz deneme yanılma yaparak yeni lezzetler arıyorsanız, bu durumlarla sıksık karşılacaksınızdır.

Aman caanım likitleri dökmeden önce bu dediklerimi bir deneyin, sonuç alırsanız ne ala. olmasa bile kaybedecek bir şeyiniz yok değil mi?

hepinize lezzetli ve keyifli buharlar dilerim

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .