evde likit yapımı ve sorunları

kategorisi Evde Yap

kendi likitini yapan arkadaşlar.sizlere bir sorum olacak benim yaptığım kavun ve bisküvit karışımı likitim 40 dakka ultrasonikte demlememe ragmen 2 gün sonra tekrar çalkalayınca gene süt halını alıyor bir sorunmu var yoksa normalmi

Yorumlar

• Nisan 2017 düzenlendi

Tadına baktınız mı likitin?
    Bence daha demlenmesi devam ediyor o yüzden süt halini alıyor.
    Benim 15-20 gün demlenen likitlerim var. Ne kadar karıştırılırsa karıştırılırsın rengi bozulmuyor.
    Temiz şeffaf rengi var.
    Hangi marka aroma kullandınız ve nbase hangisi merak ettim?

@Manlnwhite hocamızı konuya etiketledim, bizden tecrübeli kendisi.

• evet tadı güzel
    bende bekleyecegim bakalım
    amedeus marka aroma kullandım nbase baz 28

• kavun-kahve-fındık-bisküvi- aromalarıyla yapabilecegim reçeteler varmı acaba

• Merhabalar

Vg Pg aroma oranı nedir? Terslik var aroma vg pg nekadar çalkalarsanız çalkalayın süt halini mix lemeden almaz?

Not:
    Likit reçete yapıldıktan sonra mixerlenir o şekilde ultrasonik uygulanır.Zaten o zaman 10dk da likit şeffaf haline tekrar kavuşuyor.

• 80-20 enbeys 5mg nikotinli %3 aromalı amedeus marka aroma kullandım receteden sonra mikserledim zaten süt olduktan sonra 10 ar dakikadan 40 dakka ultra yaptım dedigin gibi ultradan sonra seffaf oluyor fakat 2 gün sonra elde çalkalayınca içinde kabarcıklar olusuyor ve likitin renginde bir degişiklik olmuyor şeffaf olarak kalıyor renginde koyulaşma falan olmuyor belkide koyulaşmayan aromalardandır diyorum bende anlam veremedim arada tadına bakıyorum baya iyi olmuş buharda fena degil

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .