Expromizer İncelemesi

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Buhar Sözlük

Mtl İçin Expromizer incelemesi ( V1,0 – v1,1 – v1,2 – v 1,3 – v2 – v2,1 )

( MTL : Mouth to lung, Ağızdan ciğere, Buharı direk ciğere değilde Ağıza çekip ordan ciğere çekmek, Yani Sigara içim…)
Deneme ve incelemelerde kullanılan ürün ve malzemeler;
Mod ;
Sx Mini ML Class (Yihi Chipset ) , Mekanik…
Atomizerler;
* Expromizer V1,0
* Expromizer v1,1
* Expromizer v1,2
* Expromizer v 1,3
* Expromizer v2
* Expromizer v2,1 )
Not: Tüm Atomizerler 1-2 saat saf alkollü su (%25 e75), 1-2 saat sirkeli su ve sonrasında 2 gün süte yatırıldıktan ve Atomizerlerdeki Metal tadı minimize edildikten sonra inceleme ve denemeler yapılmıştır. Aldığınız atomizer içinde tavsiye…
Tel:
* 28 ga 3mm üzerine 5 tur 0,97-1,0 Ohm
* 26 ga 3mm üzerine 7 tur 0,97 -1,0 Ohm
* 26 ga 2,5mm üzerine 6 tur 0,75-0,80 Ohm
* 26 ga 2mm üzerine 7-8 tur 0,70-,80 Ohm
* 28 ga 2mm üzerine 6-7 tur 1,0-1,2 Ohm
Not: Nekadar küçük okadar sıkı ve güzel.
Pamuk : Muji pamuk
Likit :
Ağırlıklı sevdiğim: Hem evyap Boss Rezerve (Nbase Keyf Gümüş seri %80/20 PG VG 6 mg Nic ve Twisted aroma %10 demlenmiş) ile Hemde Orijinal 6mg nic Cuttwood Boss Reserve ile
Hem evyap Milk Honey (Nbase Keyf Gümüş seri %80/20 PG VG 6 mg Nic ve Twisted aroma %10 demlenmiş) ile Hemde Orijinal Cosmic Fog 6mg nic Milk Honey ile yapılmıştır.
Ayrıca; Orijinal Boba’s Bounty, Cuttwood Manic Mint, Cuttwood Unicorn Milk, Cosmic Fog The Shocker, Cosmic Fog Kryp, Flawless-GameOver, KiloDewberrt Cream, Kilo Honey Creme ile de inceleme ve denemeler yapılmıştır.
İnceleme ve yorum notları:

Expromizer V1,0: ilk versiyon ve çok uzun uğraşlar sonucu bulabildim Expo koleksiyonumun en geç bulabildiğim versiyonu… Oring vidaların yapısı vs ilk v olmasından dolayı narin ve nazikçe kullanılmaya uygun… özellikle hava kanal ayar yeri biraz uğraştırıyor ilk v olmasından sanırım 2 ve 2.1 de mesela yüzük olarak çok güzel olmuş hava ayarlaması kolay ve basit 2 lerde…Expromizer kadifemsiliğini veriyor ama.

Expromizer v1,1 :Özellikle Yanma odasının mm küçüklüğü ve TopCap üstünün hafif oval ve kubbemsi yapısı Expromizerin Kadifemsi içiminin yanında Aromanın da bir tık daha fazla alınmasını sağlamış. Bence yeni versiyonlarda da bunu yapmalılar. Bundad a hava kanal ayar yeri biraz uğraştırıyor ilk v olmasından sanırım v 1 lerdeki en zor yer bence2 ve 2.1 de mesela yüzük olarak çok güzel olmuş hava ayarlaması kolay ve basit 2 lerde…Expromizer kadifemsiliği ve 1.1 ve 1.2 deki coilin altındaki deliğin bir tık küçük olmasından dolayı sıkılık ve üstteki top cap in ovalliği ile aroma bir tık daha üstte .. favorim 1.1 ve .1.2 …

Expromizer v1,2: Özellikle Yanma odasının mm küçüklüğü ve TopCap üstünün hafif oval ve kubbemsi yapısı Expromizerin Kadifemsi içiminin yanında Aromanın da bir tık daha fazla alınmasını sağlamış. Bence yeni versiyonlarda da bunu yapmalılar. Bundad a hava kanal ayar yeri biraz uğraştırıyor ilk v olmasından sanırım v 1 lerdeki en zor yer bence2 ve 2.1 de mesela yüzük olarak çok güzel olmuş hava ayarlaması kolay ve basit 2 lerde…Expromizer kadifemsiliği ve 1.1 ve 1.2 deki coilin altındaki deliğin bir tık küçük olmasından dolayı sıkılık ve üstteki top cap in ovalliği ile aroma bir tık daha üstte .. favorim 1.1 ve .1.2 …

Expromizer v 1,3 ilk versiyonlardan ve çok uzun uğraşlar sonucu bulabildim özellikle hava kanal ayar yeri biraz uğraştırıyor ilk v olmasından sanırım 2 ve 2.1 de mesela yüzük olarak çok güzel olmuş hava ayarlaması kolay ve basit 2 lerde…Expromizer kadifemsiliğini veriyor ama… 1.1 ve 1.2 den sonra ki tercihim bu olur sanırım sıralamada.

Expromizer v2 : Kadifemsi içime gerçekten bayılıyorum sanırım. Aroma 1.1 ve 1.2 ye göre çok çok bir tık az olsa da kadifemsi kadifemsi buharın gelmesi çok güzel…bence gödüğüm kadarı ile 2.1 ile arasındaki tek fark tank görüntüsü ve üstten dolum yapılması.

Expromizer v2,1: Ben 2.1 deki kadifemsi içime gerçekten bayılıyorum sanırım.. ilk expomdu denediğim. 2. 1 deki üstten dolum olayıda bu versiyonda çok güzel olmuş… gerçi üstten dolum yaparken alttan hava almamasına çok dikkat etmek gerekiyor. Çok çok azda alsa hava alttaki hazneye damlacık damlacık ta olsa likit sızıyor ( arada alt hazneyi temizlemeyi unutmayın) ve … ordan da belli süre sonra artınca sızmış likit…Yeni versiyon çıkana kadar şuanki son versiyon üstten dolum özelliği eğer alt hava kanalını tam kapatarak doldurulursa çok kolaylık ama tam kapatılmazsa hava kanalı alttaki hazneye akım oluyor… bu arada 2.1 var tankın alt yarısı cam üst yarısı metal… birde 2.1 pc midle tank olan var o bir nebze daha sağlam gözüküyor çünkü tank 3 parça alt kısım metal orta cam üst kısım metal… bir nebze sürekli açılıp kapanan yerler metal olduğu için bir miktar daha sağlam en son şekli 2.1 in… Aroma 1.1 ve 1.2 ye göre bir tık az olsa da kadifemsi kadifemsi buharın gelmesi çok güzel.

Expromizer düzgün tel ve pamuklamada ve üstten dolum versiyon kullanıyorsanız likit doldururken iyice alt hava kanalını kapatırsanız … hiç likit AKMASI YAPMAZ… akıyorsa eğer ya pamuklamada hatanız vardır. Ya likit üstten doldururken alttan hava almıştır. Veya çok fazla yan dik vs hareketi görmüştür ve pamuklama yaparken yerine yerleştirdiğiniz pamuklar yerinden oynamış ve pamuklama şeklinizi bozmuştur.
Arkadaşlar gerçekten Atomizer ve Likti olayı tamamen kişiye göre çok çok değişiyor. Benim çok sevdiğim x ato veya x likiti y bir arkadaş hiç sevmiyor mesela…. Araya ekleyeyim,Troy Mesela herkes çok seviyor süper aroma vs yorumlarını görünce aldım troy ama ben hiç sevemedim. Demek ki tory bana göre değil. Bu sıralar yeni çıkan Troya var mesela bestbuhar ın bence şuana kadar yaptırğı en güzel ato. Aroma gerçekten çok süper müthiş… ama Expromizerdeki Kadifemsi Kadifemsi buhar tadını bana vermediği için benim hala favorim ve 1 numaram Expromizer… hatta v1.1 ve v1.2…

Bu arada ne kadar söylesekte uyulmayacak bir şeyi tekrar bir daha söylemek istiyorum. Mod Ato vs. harcamalarımıza biraz dikkat edelim lütfen. Herkeste 3/5/10/20 tane ato, 3/5/7 tane en pahalılarından mod vs.vs. ( herkes gibi benimde yaptığım gibi … gerçi, fazlalık tüm modlarımı sattım şuan sadece ML Class kullanıyorum ağırlıklı ve mekanik’e alışmaya çalışıyorum…… hatta dün yeni çıkan Kamuflage Desert modelini görünce hemen aldım ama beğenmediğim için bir arkadaşa pasladım gitti… Benimde yaptığım en büyük hata… görünce dayanamıyoruz…. ) fazla abartmayalım arkadaşlar gerçekten gerçi bulaşınca ucunu kaçırıyoruz ;) hepimiz galiba ateşli ye vermediğimiz parayı harcayacak yer arıyoruz birazda galiba, hakkımız mı ona siz kendiniz karar verin.

Son Not: Ben şahsen Çok Mtl denedim daha önceki bir yazımda sizlerle paylaşmıştım. Expromizer’in kadifemsi içimi benim çok hoşuma gidiyor. Özellikle ekteki resimlerden görebileceğiniz. Kadifemsi içim hepsinde var ancak v 1.1 ve v 1.2 de olan Coil altındaki deliğin bir tık küçük olması sıkılık ve Yanma odasının mm küçüklüğü ve TopCap üstünün hafif oval ve kubbemsi yapısı Expromizerin Kadifemsi içiminin yanında Aromanın da bir tık daha fazla alınmasını sağlamış. Bence yeni versiyonlarda da bunu yapmalılar Mutlaka.
Kelime ve anlatımlarda ve incelemede gözümden kaçan hata eksik varsa kusura bakmayın.

Hep Söylediğim Ato ve Likit gerçekten kişiden kişiye göre değişiyor. Benim hala 1 numaram Expromizer ve sıralamam : Expromizer 1.2 , Expromizer 1.1, Expromizer 1.3 , Expromizer 2.1 , Expromizer 2, Expromizer 1.0.

Herkese Selamlar, Bol buharlar.

Manlnwhite
Etiketlendi:

Yorumlar

• Ben 4.5 yılda 2 ato 2 mod aldım.1 tanesinin vidası kayboldu tek ato 8 pil (4 yeni) devam ediyoruz.Benim sorunum uygun likitleri yapmak hobi gibi birşey oldu bende.1lt nbs 2 lt vg pg atmışlığım vardır.ama olsun seneler boyu ateşlinin ızdırabı bende tarih oldu.Bazen sormuyor değilim kendime ateşliye neden başlamışım :smiley:
  • Expromizer v2.1 vs Expromizer v1.2

Evet arkadaşlar efsane olarak anlatılan v1.2 bugün elime ulaştı.
    Sıradan başlayayım
    Sarım zorluğu
    Vida altlarının yuvarlak olmasından kaynaklı olarak v1.2 kesinlikle daha zor sarılıyor.
    Pamuklama
    İkisi de aynı
    Besleme sorunu iki atomizerde de yok
    Likit dolum
    Üstten doldurma seçeneğiyle v2.1 önde.
    Sıkı içim
    İki atomizer de bu konuda başarılı
    Boğaz vurumu
    Benim şahsi görüşüm 2.1 daha sert 1.2 daha kadifemsi bir ürün.
    Aroma doygunluğu iki atomizer de oldukça başarılı
    Alt bölümdeki deck kısımları v2.1de daha başarılı. Dikkat etmezseniz 1.2de vidayı kaybedersiniz.
    Hava kanalı ayarı 2.1de daha bir başarılı çünkü 1.2de alt kısmı sökmek zorunda kalıyorsunuz.
    Özetle, benim 1. Atomizerim 2.1 olur 1.2 ise 2. Sıraya geçer.
    İkisini de satmam.

• Ben daha yeni bir buharcıyım.Mtl içimi seviyorum.Kendime bir cihaz alacağım bu atomizerlere uygun hangi cihazları önerirsiniz
  • Wismec 2/3 kullanıyorum. Gayet memnunum.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .