Elektronik sigara neden ağız kuruluğu yapar?

Elektronik sigara ağız kuruluğu yapıyor, bunun sebebi nedir? vücudum su kaybına mı uğruyor? su kaybına uğruyorsa neden su kaybına uğruyor?
Benim bildiğim ağız kuruluğu ve su kaybı vücudun bir konuda zorlandığı durumlarda oluyor.
Örneğin hasta olduğumuzda yada alkol aldığımızda vücut bunları dışarı atarken susuz kalıyor.
Buharda yine ağız kuruluğu yapıyor, dilim damağım kuruyor.

Yorumlar

• VG sonuçta bitkisel de olsa yağ, buhar haline geçip vücuda alındığı için susuzluğa sebep olabilir. Yağlar emildikten sonra vücuttaki çeşitli organlara karışır, bu da susuzluğa sebep olabilir, genel anlamda daha fazla su içmeniz daha iyi olur o yüzden.

• Pg su tutucudur o yüzden buhar halinde alırken ağızda kuruluk yapar bide aromalar börekler için biraz yorucudur bol bol su tüketmekte fayda var.

• Bildiğim kadarıyla vg böbreklerde sindirilmesi için fazla suya ihtiyaç duyuyor o yüzden vücuttan şu çekiyor. Ben içerken her zaman su bulundururum.

• Su kadar sağlıklısı varmıdır.İçmekte boğazları temiz tutar vücudu dengeler bkz. 1 insanın günlük tüketmesi gereken su miktarı nedir?
  • 1.5 litre yazın 2 litre çok gibi gözüküyor aslında ama alışkanlık edinmek ile alakalı birazda ben 1litre falan tüketiyorum cümle organların duasını alırsınız bol bol su için
  • Normalde pek su içmezdim, esigaraya başlayınca vücut istiyor zaten daha fazla tüketiyorum.
    Günde 2 litre sadece sek su içiyorum, çay kahve hariç.

• Normalde günde 1 litre bile su içmeyen ben, günde 4 litre su içer hale geldim.
    Normal mi bu durum?

• Buharlarken bir şeyler içmek(Su içmenin haricinde) ağız kuruluğuna iyi geliyor, örneğin kahve çay meyve suyu gibi.

• PG suyu absorve edici maddedir. 1 lt PG 20 lt suyu absorve eder yani kurutur bol bol su içiniz herhangi bir sıvı değil su.

• @Buhariye dedi:
    VG sonuçta bitkisel de olsa yağ, buhar haline geçip vücuda alındığı için susuzluğa sebep olabilir. Yağlar emildikten sonra vücuttaki çeşitli organlara karışır, bu da susuzluğa sebep olabilir, genel anlamda daha fazla su içmeniz daha iyi olur o yüzden.

dostum vg yağ değildir evet bitkisel yağdan üretilir ama gliserin bir yağ türevi değildir.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .