Spica RTA

Mayıs 2017 düzenlendi kategorisi Buhar Sözlük

Spica RTA Atomizer tanıtımı

Spica RTA Türk yapımı atomizer, elektronik sigara üretiminde yerli bir marka olan SiriusMods'un tasarımıdır.
15 Nisan 2017 tarihinde satışa girmiştir, başlangıç için fiyatı 180 lira olarak duyurulmuş.
Ciğer çekiminden daha çok MTL yani sigara içimi için tasarlanmıştır.

Ürünün Paket İçeriği:

Paket içerisinde yedek oring seti, vidalar,daralma bacası,1 adet yedek camı, coil sarmak için aparat ve 2 adet drip tip bulunuyor.
Sigara içim ve ciğer çekim olmak üzere iki ayrı drip tip paket içerisinde mevcuttur.

Spica RTA Drip Tip

Spica RTA Coil sarma aparatı

Spica RTA Tank Camı
Spica RTA Tank camı alman firmasına özel yaptırılmış.

Spica RTA hava daraltma kiti

Spica RTA hava ayar yüzüğü

Spica RTA pin vidası

Spica RTA Kutup Vidası

Spica RTA likit doldurma kanalları

Spica RTA Baca

Spica RTA tank kapesitesi: 3ML
Kullanılan malzeme: Paslanmaz Çelik

Ürünün resmi İnternet sitesi:
https://www.siriusmods.com/

ManlnwhiteBuhariye
Etiketlendi:

Yorumlar

• spicanın hava kanalını kısan plastikler gözüme çok ürkütücü geliyor nedense bilmeyen birisi bir abansa atoya basınçtan dolayı plastik yerinden çıkıp coile değse direk dinazor soluruz . ben bilmiyorum aydınlatsın birisi beni bunu engelleyen birşey var mı ?

• O mtl kitler peek materyalden üretiliyor, haliyle erime noktaları çok yüksek, taifun'u da aynı materyali kullanıyor bilmemnesi de. Elektrik süpürgesiyle vakumlamadıkça yerinden çıkması söz konusu değil.

• Valla dün elime geçti, bugün kullanmaya başladım. Gus Phenomenon Lite Plus ın orjinalini kullanıyorum 5 aydır. Açıkçası Spica pek tatmin etmedi aroma performansı olarak. Gus da kullandığım sarımı yapıtım, 26 ga temco tel ile 6 tur aralıksız sarımla yani 0.68 ohm ile kullanıyorum. Boğaz vurumu, hava sıkılığı, sızdırma gibi problemler yok ama aroma sıkıntı şimdilik. Bir kaç sarım daha deneyip ya dolaba kaldıracam yada satacağım, hayırlısı bakalım.

• Şahsen kendini kanıtlamamış herhangi bir ürünü sırf Türk malı diye almaya karşıyım ben, incelemeleri düşsün, insanlar - tarafsız olduklarına inandıklarım- yorumlarını yapsın, asıl yurtdışı yorumları gelsin -gelebilirse- ondan sonra düşünürüm ama şu aşama da 180 tl vermem ben sırf Türk malı diye.

• Nisan 2017 düzenlendi

Spica RTA'da 1 günlük deneyimimi paylaşayım.

Ürün ilk gün pamuklamadan kaynaklı ha bire akıttı.
    Dilini sonunda çözdüm. Az pamuk ile hava deliğine temas ettirmeden havuzu doldurunca akıtma olmadı. Bunun içinde pamuğu likitle ıslattıktan sonra ince birşey ile pamuğu besleme kanallarına doğru ittim. Bu şekilde besleme çok diye akıtmayı da engeller diye düşündüm. Sabahtan beri içiyorum bir tank bitti bir tek damla akıtmadı.

Aromasını Expromizer 2.1 ile kıyaslarsam.
    Aynı tel aynı ohm aynı pamuk ile (Kanthal a1 26 ga - 3 mm çap - 6 tur- 0.9ohm) ikisininde aroması çok iyi. AMA ikisinin tadı farklı .Sanki farklı likit içiliyor gibi, Deneyip görmenizi tavsiye ederim.

Sıkı bir içimi var ama bütün delikler kapalı da olsa hava geliyor.
    Yasadığım sıkıntılar.
    - Ohm atlaması.
    - Decki moda dan ayırmada zorlanıyorum çünkü çevirmeye çalıştığımda dönen sadece hava yüzüğü oluyor. Keşke hava yüzüğünün alt ve üstündeki o ince yerler tırtıklı olsa.
    Ürün bana geldiğinde dün yazmıştım üzerinde darbeler vardı ve kirliydi. Forumlarda bu durum iletildi bundan sonra daha dikkat edeceklerdir bence. İlk alanlardan olmanın dezavantajı diyelim. Bu durum ürünü kullanınca umrunuzda olmuyor.
    Son olarak bu ürün gerçekten verilen parayı hak ediyor.

• Arkadaşlar expromizer kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki aman aman bir fark olmadığı kesin. Yani exproyu satılıp alınmaz (Tamamıyle kişisel kişiye göre tabi ki değişir). Yalnız içim kalitesini beğendim. Pamuklamayı çok düzgün yapmanız lazım yoksa dolu tankınızın bir anda yarıya indiğini görebilirsiniz yani hava kanallarından şarıl şarıl akıtma problemini yaşadım. Şahsen dun aksam başıma geleni söylüyorum. İki üç denememden sonra besleme kanalının çok fazla gelmesinden akıntı yaptığını fark ettim. Tabiki de akıtma problemi kullanıcı ile alakalı, Şuan besleme kanalını oldukça kıstım Akıtma kesildi. Expromizeri satmayı kesinlikle düşünmüyorum, Ama spica da gerçekten olmuş, Aroma konusunda da expromizer dan daha farklı bir aroma alıyorum. Daha soft geldi içimi daha güzel geldi. Likitimin buse likiti ile denedim.

• Bu üründen sipariş vermek istiyorum yardımcı olurmusunuz
  • www.siriusmods.com buradan alabilirsiniz burada satılıyor.
    memet44
  • Doğru sarımla keyifli aroması yerinde bir atomizer.

Paket içeriğiyle diğer markaların ücretli sunduğu kitler fiyata dahil.

Türk yapımı olmasından dolayı herhangi bozulma kırılma gibi durumlarda parça tedariği ulaşılır durumda.

Yurtdışından tedarik edilen diğer mtl atolar gibi yüzde üçyüze çıkabilen kar marjlı fiyatlar değil uyguna alabileceğiniz bir atomizer.

• Önce kulaklara fısıldandı sonra kimileri ben gördüm "muhteşem olacak" dedi Hatta aylar öncesinden "denedim" diyenler bile oldu.
    Şehir değil ülke efsanesi oldu Abartıp "Türk'ün gücü" diyenler bile çıktı.
    1980 önce araba bulaşık makinası telefon sırası gibi önden pay yatırılan sistem "karaborsacı avantacı fırsatçı" kimileri için "ekmek kapısı" beklentisi bile yarattı.
    Kimi "bilirkişi akiladamlar" kişilere ürün ulaştırıldı sosyal medya üzerinden "olumlu" görüş belirti biraz "akıtıyor ama... aroması zayıf ama... ohm atlıyor ama... ama ama vs vs.
    Aceleniz neydi arkadaşlar bilinen sorunları gidermek varken "sorunlu bir ürünü" bilerek neden satışa sundunuz
    Farkında değil misiniz insanlar tüm iyi niyetlerini hala korumaya çalışarak ürün hakkında "karalayıcı" olmamaya ısrarla özen gösteriyor.
    Bu dayanışma sahiplenme duygusu bir yerden sonra "kral çıplak" sesinden sonra tepkiye dönüşür.
    Hepimiz üretmek için emek verdiğiniz ürünü bizler üretiyormuş gibi sahiplendik daha fazlasını da yapmaya hazırız...
    Sizler de mevcut sorunlarıyla SPICA'yı üretmeyi durdurmalısınız.
    "1 ay daha bekleyin sorunları çözüp dağıtıma başlayacağın" diyin herkes tek kelime etmeden bekleyecektir Hatta "üretim maliyetimiz arttı fiyatı 10 tl zam yaptık" diyin itiraz edilmeyecektir.
    Hatalı ürün sayısı arttıkça yaratmak istediğiniz "marka" yıpranacak ve ölü doğacaktır.
    Tüm bu uyarı ve öneri dostçadır.

• Mayıs 2017 düzenlendi

Aromada bir Gus Zest değil bir, bir Kayfn v4 değil, Expo 1.2 değil ama birçok atomizerden gerçekten iyi aroma özellikle.
    Mesela Aroma Troydan az , Troyadan iyi bence.

Boğaz Vurumu fena değil ama beni tatmin etmedi açıkçası. Daha iyi bekliyordum. Ben… Ama Kötü demiyorum kesinlikle…
    Buhar da biraz sıcak buhar Çok soğutamıyor buharı… Sıcak Buhar sevenlere süper olacaktır…

Sıkılık bana göre tam olmadı . Özellikle Oringlerden kaynaklı Hava kanalı çok az 1 delik, yarım delik vs açıkken hatta tam hava delikleri kapalıyken sanki klon atol ar gibi hava kaçağı var.

Ama bu oringlerden kaynaklı sanırım anladığım kadarı ile …
    Üzerindeki aynı ebatlarda veya bir kalını yeni oringler ile hava kaçağının çözülebileceği kanaatindeyim ve deneyeceğim.
    Oringlerin değişmesi lazım. Çünki benim bildiğim konuştuğum Spica kullanan ve hiç hava kaçağı olmayan Spica da varmış.
    Sanırım ilk üretim ilk teslimatlar olduğu için tam bir standarta oturtulamadı….
    Teli vida ve Peekten birazcık uzak tutup pamuğu tok tutulursa hava besleme deliğini bu şekilde çok açmadan ayarlarsanız akmayacaktır.

ilgili besleme kanallarını MTL için 1 delik yarısı veya 3 te birine kısarsanız kesinlikle akmaz.
    DL için belki 2 besleme deliğininde açılması gerekir ama MTL için dediğim gibi az açılması ve pamuğun iyi dolgun olması durumunda 2 gündür kullanıyorum sıfır akıtma
    Ben 2,5 mm zerine 26 ga / 27 ga / 28 ga olarak denedim 6/7 tur gayet güzel akıtma vs yok.
    Hatta Mustafa Double Sarım bile yapmıştı : ) aroma daha da güzelmiş.

SORULACAKLAR / CEVAPLAR:

Orijinal Expromizer 1.2 Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Expromizer 2.1 Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Kayfun V4 Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Kayfun V5 Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Taifun GT3 Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Gus Zest Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Gus Phenmn Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal Tilemahos Armed Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Orijinal …….. Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : HAYIR
    Yurt dışında 7 $ - 25 $ ve Türkiyede 80-190 TL arası alınan / Satılan KLON Atomizerleri Kullanan birisine Sattırıp / Spicayı aldırır mı : EVET

• Mayıs 2017 düzenlendi

Spica bugün elime geçti, daha önce kayfun v5, gus phenomenon klonları ve ida rda kullanma şansım oldu.
    Aroma: Phenomenon ile aynı buharı daha yumuşak ve boğaz vurumu yok denebilir.
    Kurulum: Ortalama zorlukta, phenomenon ile deckini ve çalışma alanını benzettim. Kayfun ise daha kolay kuruluyordu. 26 ga teli zor kavrattım vidalara.
    Malzeme Kalitesi: Diğer ürünler klon olduğu için malzeme kalitesi mukayese edilmeyecek kadar yüksek spicanın. İşçilik de kaliteli duruyor her şey şıkır şıkır oturuyor.
    Akıtma: Baya bi uğraştım ama akıtmayı başaramadım. Üflememe rağmen akmadı.
    Sıkılık: Kaç mm bilmiyorum ama en dar olmadığımdan emin olduğum mtl kitini taktım hava kanalları full kapalıyken ortalama bi sıkılığa sahip, daha darlarla daha sıkı bi keyifli bi içim elde edilebilir.
    Özet: Bence bu fiyata alınabilecek şık, malzeme kalitesi yüksek güzel bir ürün olmuş. Akıtma olayı ve aroma düşük olaylarına katılmıyorum.

• Mayıs 2017 düzenlendi

Ben aldım kullanıyorum ve bazı görüşlere katılmıyorum.Bence tasarım olarak çok şık,ultem driptip harika ve doğru yöntemlerle akıtmıyor.Hiç akıtmıyor demiyorum birkaç püf noktaya dikkat edilirse akıtmıyor ve aroma performansı değişik sarımlar deneyip gayet yeterli hatta iyi seviyeye geliyor. Ben troyda 26 tele 3 mm 6 tur kullanıyordum,spicada max aromaya 26 tele 2.5 mm kılavuza 6 tur AYRIK sarım yaparak ulaştım ama tankla ilgili en ama en önemli özellik bence şu; buharı kadife gibi çok yumuşak tek delik açık yada tüm delikler kapalı halde bana yeterince,istediğim sıkılıkta içim sundu ve kadife gibi buharı sayesinde aroma buram buram gelmemesi sebebiyle kullanamadığım bir kaç likitimi de keyfile içiyorum çünkü buharı gerçekten çok yumuşak ve içimi keyfli bunlar tabiki de bana göre böyle kişiden kişiye değişir.Son olarak arkadaşımda olan expromizer 2.1 i deneyimleme fırsatım olmuştu ve tamamen kendi görüşümdür asla spicamı satmam yada expromizerle takas etmem. Çok çok güzel bir ultem driptipi, yumuşak buharı ve çok yoğun olmasa da tatmin edici bir aroması var. Tek eksi yanı likit kontrol aparatının oringleri daha kalın olmalı ve likit kontrol aparatı kalın oringlerle tam oturmalı.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .