Ne kadar nikotin alıyorum

Buhar destek üyeleri öncelikle hepinize selamlar bol buharlar bir konuda bilginize ihtiyacım var 6 nikotinli likit kullanıyorum günde 10 ml likit tüketiyorum ben günde ne kadar nikotin almış oluyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Etiketlendi:

Yorumlar

• 1ml = 1 gr (su)
    1ml = 1000 mg
    Nikotin 0,6 dendiğinde yada 6 dendiğindeki birimler şöyledir..
    1 ml içinde 6mg nikotin bulunur yada 1ml = 1000mg olduğundan 1000mg içinde 6mg bulunur, yani binde altı ya da yüzde 0,6 (%0,6) demek olur.

Yani 6mg olan bi likitten 10ml tüketirseniz 60mg nikotin KULLANMIŞ olursunuz ama bunun kana geçme oranı sigaradaki gibi değildir. Yaklaşık %50 si kana karışır. Sigara da bu nikotin miktarı dal başına 1,5 mg nikotin, lightlarda ise 0,5-1,0 arasıdır. Bu değerler bi yabancı kaynaklı elektronik sigara araştırmacısında belirtilmiştir. Bulursam kaynak olarak atarım. Hatta aynı adam tek dal sigaradan hücreye geçen nikotin miktarı ile buharla 30 dakika da hücreye geçen nikotin miktarını eş bulmuştur. Tabi hangi kullanım şartlarında olduğunu hatırlamıyorum. Kaynağı bulduğumda atarım.

Manlnwhitedrummer91
  • günde 1 paket içiyordum. Esigaraya 3mg nikotinli hazır likitler ile başladım. Dl içiyordum o zamanlar. Beni 3mg kesiyordu.

Artık mtl içiyorum. Halen 3mg kullanıyorum.

Ama sizi kesmiyor ise 6mg yada o da kesmez ise 9mg deneyin.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .