One Hit Wonder Orijinal ve Clon ayrımı

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Likitler

One Hit Wonder likitlerinin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

One Hit Wonder markası ilk piyasaya sürüldüğü andan itibaren çoğu kişinin ısrarla istediği ve Türkiye piyasasında pahalı fiyatlara zor bulunan bir Elektronik Sigara Likiti.

Yurtdışına seyahat yapanlar gittiği bölgelerde bulduğu zaman getirebileceği kadar yanına alıyor ve fahiş fiyatlara satabiliyordu. Daha sonra insanlar kullandıkça Milk Man®, Muffin Man®, My Man®,

Rocket Man®, Police Man®, Drippin Whip®, Juice Box®, Mini Muffin Man® gibi likitlerin, aroma ve ham madde kalitesinden dolayı adeta müptelası oldular.

Bunu gören bazı ithalatçılar patenti ve imalatı California’da bulunan One Hit Wonder™ Premium E Likitlerin yüksek kalitede klonlarının üretildiği Çin’de bulunan imalathanelerle anlaştılar ve 2016 yılında artık Türkiye pazarındaki One Hit Wonder™ Likitlerin neredeyse %90’ı klon ürün, orijinal şişeyi daha önce ayrıntılı bir şekilde incelemeyen bir insanın klonla orijinali ambalajından ayırt etmesi imkansız gibi birşey, çünkü bahsettiğim gibi çok profesyonel bir şekilde kopyalanmış ambalajları ve şişelerini, yine ellerindeki en iyi reçeteyle ve ham maddeler ile üreten imalathaneler sadece ufak tefek bölgelerden anlaşılabilecek hatalar yapıyorlar ve bunları da kullanıcıların çoğu anlayamıyor, bu yazıda görsellerle birlikte orijinal One Hit Wonder™ Likit ile Sahtesinin yani Klonunun nasıl anlaşılacağını anlatacağım.

1. Dolum Aparatının Dişli Bölümünün Şekline Dikkat Etmelisiniz.

Klon ürünlerdeki dolum aparatlarının dişli bölümü keskin hatlara sahip bir silindir şeklindedir ve yan profilden baktığınızda kesinlikle orijinaliyle arasındaki fark anlaşılır biçimdedir.

Orijinal şişenin dolum aparatının dişli bölümü ise hafif eğik bir yapıdadır ve klonda ki kadar şeffaf bir yapıda değildir.
Aşağıdaki görseli incelediğinizde zaten iyi bir şekilde anlayacaksınız.

2. Şişenin Üzerindeki Ambalajın Parmağınız üzerindeki Yarattığı Kabartı Hissine Odaklanın.

Şişeyi elinize aldınız ve likiti incelemeye başladınız, parmağınızla ambalaja dokunuyorsunuz fakat oda ne?

Elinizde hissedebildiğiniz bir kabartı yok, böyle dümdüz naylonu eller gibiyseniz eğer, tebrik ediyoruz koca bir geçmiş olsun dileğimizi kazandınız, işin şakası bir yana bu bahsettiğim kabartı öyle çok hissedilir kadar da değil, elleri iş yapmaktan sertleşmiş olan insanlar biraz zorlanabilirler.

3. Şişenin Üzerinde Bulunan One Hit Wonder Logosunu Dikkatli Bir Şekilde İnceleyin.

Likit şişesini elinize çeviriyor ve incelemeye devam ediyorsunuz, sıra şişe üzerinde talimatların yazılı olduğu kısmın üzerinde bulunan One Hit Wonder™ logosunu incelemeye geldi, Aşağıdaki fotoğrafa dikkatlice bakmanızı rica ediyorum, eğer logo kalın bir puntoda yazılı ise sizin için kötü haber, maalesef elinizdeki One Hit Wonder™ Klon, fakat ince ve logonun etrafında ayrıntılı ince bir çizgi varsa ürünün orijinal olduğunu buradan da anlayabiliriz.

4. Önemli Bir Detay Daha; California Eyalet Bayrağı

Klon ve Orijinal One Hit Wonder™ şişesini yan yana elimizde aldığımızda önemli bir detay daha gözümüze çarpıyor, orijinal One Hit Wonder™’daki Bayrak logosu gayet net ve canlı bir renge sahipken klon One Hit Wonder™ şişesinde durum tam aksini gösteriyor, Soluk ve pikselleşmiş kalitesiz bir baskıya sahip olan şişe dikkatli bir bakışla kendini hemen ele veriyor, sizi hemen aşağıdaki görsele davet ediyorum.

Gördünüz değil mi? Bu detayı kesinlikle atlamayın çünkü diğerlerine göre daha bariz belli bir yapıda.

Etiketlendi:

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .