3,7 voltu geçmek neden tehlikeli

Merhaba arkadaşlar. Daha önce konuşulduysa affedin. Hadi gelin şu 3,7 volt olayını masaya yatıralım. 3,7 voltu geçmek neden tehlikeli görülüyor? Pil yüzünden mi, tel yüzünden mi yoksa likitin değişime uğraması yüzünden mi tavsiye edilmiyor? İki pilli cihazlarda 3,7 volt kuralı değişiyor mu? Buharınız bol ve lezzetli olsun. Hayırlı işler, bol güneşler.

Yorumlar

 • Teller konusunda da salınımı arttığı söyleniyor likit konusunda da salınımı arttığı söyleniyor ayrıca piller konusunda da tehlike arz ediyor iki pilli olması bi şey değiştirmez diyelim ki iki pilli cihazla 6 volt kullanıyorsun bir pilden 5 diğerinden 1 çekiyor olabilir tehlikeye atmaya değer mi ?

 • Yanlış mı anlamadımsa modda kullanılan voltu ayarından bahsediyorsunuz. modda pilin sağladığı 3.7 voltu geçmek yada geçmemek tehlikeli mi değil mi diye soruyorsunuz. hiç bir tehilikesi yok. biraz elektronik bilgisi olsan arkadaş varsa açıklar. eğer makinanızı 5 volta ayarlasanız bile piliz her zaman 3.7 v değerinde akım verir. 2 volta ayarlasanız bile gene 3.7 v değerinde akım verir. pilin sağladığı volt değişmez. sahip olduğunuz mod; watt, amperi yüksek volta dönüştürür.

 • Zararlı salınımından bahsediyorsanız bu yapılan araştırmanın volt değişkenine bağlanmasından kaynaklanıyor. Araştırmaya göre voltaj arttıkça formaldehit salınımı yükselip çok yüksek seviyelere ulaşıyor. Ancak araştırmada yanlış olan şey bunun voltaj değişkenine bağlanması. Asıl etkili olan sıcaklık değerleri. Farklı tellerde farklı voltajlar gerekiyor aynı sıcaklığa ulaşması için bu araştırmada dikkate alınmadığı için 3.7v kesin geçilmemesi gerek bir değer olarak lanse edilemez. Ancak kanthallarda sıcaklık ölçemediğimiz için kullanıcıya kolay anlatmak için başlayan bu 3.7v u geçme anlatısı yanlış bir şehir efsanesine dönmüş durumda.
  Sonuç itibariyle ne kadar sıcaklık üretirsek tellerde o kadar zararlı o doğru ama bu her tel her sarımda aynı değil.
  Mekaniklerdeki 3.7v uyarısı ise tamamen farklı zaten o 3.7v uyarısından ziyade pil ve amper uyarısı.

  ferdelance
 • Nisan 2017 düzenlendi
  Buhariye her bir detayı vermiş.Bir kaç ekleme yapmak isterim pilleri kaliteli bir şarj aletinle şarj ederseniz (micro işlemcili bknz TURNIGY 6 )yormaz iseniz (değişimli kullanma)sağlam ve uygun koşullarda saklarsanız sizi asla tehlikeye sokmaz.Tellerin salınımı pamuğun yandığındaki zararlı maddelerin toplamı ateşli sigaranın 1 nefesindeki sigaranın 0.01 kadar zararlıdır diye düşünüyorum fazla takılmamak lazım.
 • 3.7 ustune cikmamak aslinda sigara icim icin bir sehir efsanesi. Sigara icimde zaten az bir hava ile yogun bir aroma buhar cekiyorsun. Yani odacikta iyi bir yanma gerceklesmeli. Bu baglamda watt degeri atomizere gore aromaya gore degisir. Mesela, quasar kullaniyorsan, 0.26 ile 6 tur 2,5 mm castle long kullaniyorsan 3.7 volt yani 16 watt ideal ne sicak ne ilik bir buhar veriyor. Burda driptip onemlim driptip metal ve uzun ise zaten cektiginiz buhar soguyarak gelecektir. Kisa ve plastik ise sogumayacaktir. Burda er kisinin zevkine gore degisir. Ornegin, 0.24 ile 0.26 tel ile alacagin watt degeri 2.5 capa ve sarim sayisini oranlayarak degistirebilirsin. Burda tel uzadikca pamuga temas artacak, buhar ve aromada artacaktır. Birde sarim araliklimi sıkı mi? O kadar cok degisken varki, ramdom calisma ile zevke gidilmeli. Buda zaman ve likit kaybi. ama SART OLAN 3.7 VOLT olan bir pilden 3.7 V
  4.0 V cekmek pilin anasini aglatir. Bu arada lipo piller full sarjda 4.12 volta kadar cikabiliyor. 3.7V aslinda pilin std besleme degeridir. Pilin voltaji cok düşerse veya surekli akim uretirse isinir ve GUMmmmm. Ve cok hizli omru azalir. ER KİSİ BU PİLİ 3.7 V tan uzaklasmamali, agiz tadini bu degerlere.arayip bulmali.

 • Ocak 9 düzenlendi

  Pillerin üstünde 3.70V yazmasından ötürü aşırı bilgili vatandaşlarımız ''3.70V üzeri zararlıdır, patlar ve pilin ömrünün kısaltırsın yav'' dedi. Araştırmadan kullananlar ise inandı ve yaymaya başladı biri de sormadı ki neden?
  Voltaj veya Watt ayarladığımız modların hepsi regüle modlardır.
  Regüle mod ne?
  Regüle mod: İçindeki chip sayesinde watt ı pilden çekerek gücünü ayarlamaya yarayan bir nesne.
  Ekranda gördüğünüz 3.80V Pilden direk çekilen akım değildir.
  Chip ayarlayarak verir zaten Regüle (Ayarlanmış) kelimesinin anlamı bile bunu açıklamaya yetiyor.
  (EK:1 3.70V üzeri kullanım pili bitiriyor diyenler için yorumun yanıt kısmında 1 yıldan beri kullandığım VTC5'in kaç voltta olduğunu atacağım ama dikkate almanız gereken kısım pilin şarjı %40 ona rağmen ne kadar iyi olduğunu görün şarjı doldurunca tekrar resmi atarım.)
  Gelelim Mech moda Mekanik yani.
  Mekanik mod ne?
  Herhangi bir ayarlayıcı veyahut koruyucu devresi olmadan akımı Direkt veren cihazlar.
  Bazı kesimler dediki 3.70V'tan sonra Formadehit gaz salınımı artmaya başlıyor.
  Formaldehit ne?
  Renksiz ve zararlı bir gaz.
  İnternette detaylı bir araştırma yapar iseniz her volt artışında aldığınız zararın fazlalaştığını da detaylı görebilirsiniz ama siz uğraşmayın ben direk tablo ile atayım yorumu.
  4.00 Volttan sonra başlamış ciddi derecede bir artış gördüğünüz gibi.
  Son olarak: Kanıtsız söylenen söz doğruluğu kesin olmayandır,doğruluğu kesin olmayan güvenilir bir insan söylemediği sürece doğru olma ihtimali çok düşüktür.
  Herkesin söylediği lafı biraz tuzlayıp alırsak sorun çözülür.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .