Yoğun aroma tadı

Arkadaşlar bir sorum olacak. Sorayım mı ? hadi sordum gitti. Bir satıcıdan 3 adet likit aldım ismi lazım değil ama buharlı lokomotif grubundan değil herkez rahat olsun.. Bu likitler 1 den fazla aroma içeriyor ama aromalar inanılmaz derecede aktif yani atıyorum 3 karışımlı bir likitte kahve var sanki kuru kahveci mehmet efendi poşetini bir dikişte içmişim gibi abartmıyorum vallahi öyle. Diğerinde marschmallow desen coşmuş gidiyor. Aromaları bu kadar fazla vermesinin nedeni efektör kullanmalarımıdır? Birde mide yanması yapıyor. Benim likitler henüz demelemede elimde likitte kalmadığı için aldım. Siz ne dersiniz atayım mı içeyim mi ?

Etiketlendi:

Yorumlar

• Yağ bazlı aroma kullanan arkadaşlar ne yazık ki çoğunlukta. Gıda aromasıyla bu işler olmaz. Olayın özü su. Doğala özdeş saf aromayı gıdacılar alır içine alkolünü diğer malzemelerini eklerler gıda tipi seyrelticilerle pasta aroması yaparlar. Yani doğayla özdeş saf aromanın içerisine koklanabilir olup olmadığı belli olmayan bir suru madde girer ki bunlardan en zararlısı yağlardır! e likit aroması yapanlar ise saf doğayla özdeş aromayı alırlar ve komlanabilir standartlara uygun buharlamaya uygun malzemelerle seyrelterek e likit aroması yaparlar. Ne yazık ki buna benzer sağlık kurallarına dikkat etmeyip 30 litresi 120 liraya tito gliserin alıp litresi 100 150 dolara ne olduğu belli olmayan nikotin (olduğu iddia ediliyor) alıp birde ucuz gıda aromalarını alıp likit yapan ve bilinen markalar ne yazık ki var. Tadının güzel olmasından önce sağlıklı mı ona bakmak lazım.

• Merhaba

Bence satışa çabuk çıkarmak için basıyorlar aromayı yağı bol bulmuş araplar gibi bekleme sürelerini kısaltıyorlar.Tavsiyem eğer ki aromalar size hitap ediyorsa içimide güzelse seyreltin atmayın.Yada forum a konu açın ihitiyacı olan birisine verin gitsin.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .