Drip tip ve Ağızlık Sağlığı

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Drip tip yada Ağızlık adı verilen parça elektronik sigaranın en aktif şekilde kullandığımız elemanıdır yanma odasında buharlaştırılan buhar ağzımıza taşınması için kullanılan bir köprü görevi görür aslında bu elemanın görevi oldukça basittir ve bu konu hakkında yazılacak pek fazla bilgi olmamasına karşılık yinede oldukça önemli bir konu var.

Drip tip & Ağızlık Ağız Sağlığı

Elektronik sigara kullanan kişiler bu parçayı üstüne çok düşünmezler çünki görevi basittir ama bana kalırsa temizliği ve bakımı hiç aksatılmaması gereken bir elemandır Elektronik sigara kullanan kişiler bu Drip tip adı verilen elemanı gün içerisinde aktif biçimde kullanırlar ama siz bu parçanın temizliğini ne kadar sıklık ile yapıyorsunuz.

Elektonik sigaranın son zamanlarda yankıları iyice arttı ve bir ortamda buharlarken arkadaşınız'da merak uyandırdınız ve sizden elektronik sigaranızı denemek için istedi sizde verdiniz işte ne oluyorsa burada oluyor Drip tip üzerinde mikrop ve çeşitli mantarlar için gerekli ortam hazırlanmış oluyor siz siz olun isterse kardeşiniz olsun elektronik sigaranızı yanınızda başka bir Drip Tip olmadan kullanmalarına izin vermeyin bu durum sizin sağlığınızı ve diğer kullanan kişinin sağlığını riske atar ve bakteri ve çeşitli dudak mantarlarının alışverişini yapmış olursunuz.

Dudak mantarı, dudakların üzerinde ve dudak çevresinde görülen bir sorundur. Birçok şekilde kişilerde görülen bu mantar bulaşıcı özellikler gösterdiği için aslında son derece dikkat edilmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır. Bazen aft, uçuk v.s dudak hastalıkları sonrasında görülen bu problem özellikle estetik güzelliğe çok önem veren kişilerde çok büyük sorun haline gelmektedir. Bulaşıcı özellik gösteren bu hastalık kişilerde herhangi bir ağrı sızı göstermese de estetik olarak kişilerde çok büyük etkiler yapmaktadır. İnsanlarda sıklıkla karşılaşılan bu hastalık bazen büyüyerek dudağın çevresini komple kaplayabilir. Bu nedenle dudak mantarında önemsememezlik yapılmamalıdır. Genellikle erken teşhis yapıldığında çok daha kolay bir şekilde çözülebilen bu sorunlar kişilerde tedailerin çok daha hızlı cevap vermesini sağlamaktadır. Bu nedenle erken müdahale çok büyük önem taşımaktadır. Günümüzde çok büyük araştırma konusu olan dudak mantarı riski genellikle hijyen nedeni ile oluşsa da bulaşıcı bir hastalık olduğu için ailenizde ya da diğer samimi olduğunuz kişilerde görülebilmektedir. Özellikle bayramlarda çok fazla bulaşma riski olan bu gibi durumlar genellikle öpücük ile bulaşsa bile aslında bu virüsleri taşıyan kişilerin kullandığı ev eşyalarının ya da diğer malzemelerin kullanılması durumunda da çok fazla şekilde görülebilir. Mantar hastalığının oluşmasında birçok etken rol oynamaktadır. Birçok zaman görülen çevresel etkenler birçok zaman da kişisel etkenlerden olabilmektedir.

Bu resimde gördüğünüz yeni başlayan ve yayılma sürecinde olan bir dudak mantarıdır bu gibi zor durumlara düşmemek için Drip Tip bakımını ve temizliğini aksatmadan yapın keyifli buharlar dilerim.

ManlnwhiteEBRUVaporKing
Etiketlendi:

Yorumlar

• Ben 4 yıldır hergün tel pamuk değiştirirken ato base ve parçalarını yıkayıp alkolle yatırıyorum hem dezenfekte oluyor hem cabuk kuruyor.Temiz olalım sonra dip tribi ağzımıza götürüyoruz yahu hatta gün içerisinde de yıkamakta iyidir.

• Bizim sağlığımız için bu gerekli dikkat etmeyen bazı insanlarına başına gelenleri duyuyoruz bu durumlara düşmemek için tedbirimizi önceden alalım bu temizleme dezenfekte işlemi bizim 5 dakikamızı almaz.

• Aromalı likit kullanan arkadaşların ortak sorunu haftanın 7 gününe farklı aroma kullanmak.Dolayısı ile kullanılan aroma hergün değişiyor ve bu atonun her yerine siniyor.Muzlu bir likit içtikten sonra sadece suyla yıkanmış temizlenmiş bir ato drip tip farklı likite geçseniz dahi yine muz kokacaktır.Alkol aroma ve dezenfekte işlemimde detarjanlı suya nazaran daha başarılı.Burda bir ufak tiyo daha paylaşmak istiyorum.Rba rta sistemlerde demontaj yapıp alkol ile temizlediğinizde tekrar toplamadan önce oringlerin çok çok az likitli parmaklarınızla toplayın.Aksi taktirde alkol detarjanlı su kuruduğunda oringlerin sızdırmazlık görevi yapacağı diğer ekipmanlar kuruluktan bazen oring i parçalıyor.
    NikolaTESLA
  • Bu makalede bazı noktalarla ilgili görüş bildirmek istedim. Dudak mantarı çok sık görülen klinik bir durum değildir. Ve olduğunda da bulguları yukarıdaki resimdeki gibi olmaz. Ağız köşelerinde yara ve beyaz, pamukvari yada kırmızı lezyonlar şeklinde olur. yukarıdaki resimdeki gösterilen lezyon ilerlemiş bir uçuk tur. Ve çok bulaşıcılığı olan durum aslında mantar değil EBV denen virüsün oluşturduğu hastalıktır. AMA tüm bunların yanında yazılanların büyük kısmı doğrudur tabi ki. Yani drip tip hijyenine dikkat edilmemesi durumunda her türlü bakteri,virüs,mantar ve hatta paraziter etkenleri kapmak çok olasıdır.
    Bir diğer bana göre önemli olan nokta ise şudur: metal drip tipler gibi plastik veya metal olmayan dirp tipler de var hepimizin bildiği gibi. Ve dezenfeksiyon/sterilizasyon işlemlerinde her materyalin hijyenik bakımı aynı şekilde yapılamaz. Yani bir metalin hijyeninin sağlamak için kullandığınız bir kimyasalı plastiğin hijyenini sağlamak için de kullanabiliriz...diye birşey yoktur aslında. hem metal ghem de plastiklerin bu işlemleri için ayrı ayrı kimyasallar kullanılmalıdır. Bu da daha pek çok araştırılması gerekn esigaranın önemli konularından biridir bence.
    VE BENİM ÖNERİM BİR TANE DE E-SİGARA CİHAZININ HİJYEN BAKIMI BAŞLIĞI ALTINDA DA AYRI BİR MAKALE AÇILIP BURAYA BİLDİKLERİMİZİ VE ARAŞTIRDIKLARIMIZI PAYLAŞMAMIZ ÇOK YARARLI OLACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

VaporKing
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .