Atomizerler hakkında bilgiler

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Atomizerler

Elektronik sigaranın bence en önemli parçası atomizerler'dir. Atomizerlere ülkemizde tank başlık'da deniliyor, bence en doğru isim atomlaştırıcı olmalıydı. Atomizer buharlama sisteminde likiti ısıtıp atomlarına ayırarak yani onu buharlaştırarak bu keyfi yaşamamıza imkan veren araçlardır. Aslında çok basit bir teklonoji kullanır buna rağmen almak istediğiniz gittiniz sitelerde veya mağazalarda o kadar çok farklı isim duyarsınız ki kafanız karma karışık olur mesela bu isimlerden biri kartomizer olabilir. Elektronik sigaralar ilk çıktığında kullanılanlar şimdi ise hemen hemen hiç olmayan bir çeşittir o sebep ile ondan hiç bahsetmeyeceğim bile.
RTA yani yenilenebilir yeniden yapılabilir anlamındadır eğer elektronik sigaraya bunun içinde kafanızı yormaya hiç gerek yoktur eğer amacımız sigarayı bırakmak ise karmaşık konulara girmeden en basit olandan başlamak doğru olacaktır. Yeni başlayanlara tavsiye edeceğim ülkemizde hazır coilli tank atomizer veya başlık diye geçen beynel minel adı kliromizer olan atomizerler olacaktır. Size bu amomizerin parçalarını yakından tanıtacağım.

Altında atomizeri mod'a bağlamak için kullanılan 510 pin diye adlandırılan kısmı vardır. Bu kısım mod da bulunan pillerden gelen gücü atomizer e taşır 510 pin mod a takarken çok sıkmamaya özen gösterin çok sıkarsanız mod a veya atomizer e zarar verebilirsiniz. Tatlı sert olacak şekilde olmalıdır. Ayrıca çıkartması da zor olabilir atomizerin üstünde olan bu parçaya drip tipveya ağızlık da denir.


Bu ağızınızı sürdüğünüz ve buharı çektiğiniz parçadır, ağızlığın hijyen bakımını gün de en az bir kere yapmanızı şiddet ile tavsiye ederim. İlginç bir şekilde alakası olmamasına rağmen drip tip bağlantısına da 510 diyorlar. Yaptığınız içim şekline göre geniş olanlarından dar ve uzun olan ağızlıklar da mevcuttur. Ayrıca metal plastik ve birçok maddeden yapılmış olanları vardır atomizerin içini açtığımızda coil olduğunu göreceksiniz.

Coil sistemimizin çalışan kısmıdır, içinde pamuğa sarılır bir ısıtma elemanı vardır. Bu hazır coiller atılabilir ve yenisi takılabilir, bu sebep'den yeni atomizer aldığınız zaman yedeklerini de almak'da fayda vardır. Coilleri buharlama sıklığınıza ve kullandığınız likitin türüne göre 2 haftada içinde değiştirmek zorunda'da kalabilirsiniz 1 ay da bir de koyu ve şekerli likitler pamuğu kaplar ve coil kötü bir tat vermeye başlar bu durumda bu coil i atarsınız ve yenisini takarsınız yeni başlayanların yaptığı en büyük hata yeni bir coil taktıklarında coil i likir ile ıslatmaları gerektiğini bilmemeleri veya unutmalarıdır. Yeni bir coil in içinde olan pamuk kurudur eğer likit ile ıslatmadan ateşlerseniz pamuk hemen yanacaktır ve içilemeyecek hale gelecektir. Yapmanız gereken 2 3 damla pamuğu ıslatmak coil in yan deliklerine 1 er damla damlatın coil i atomizer e taktıktan sonra likitinizi koyun ve 5 10 dakika iyice ıslanması için bekleyin likit koyarken buharın geldiği buhar bacasına kaçırmamaya dikkat edin yoksa çektiğinizde ağzınız likit ile dolacaktır. Bu sizin için iyi bir deneyim olmayacaktır, ben en kolay olan üstten dolum yapılabilen atomizerleri size tavsiye ederim şimdi gelelim R ile başlayanlara sigarayı bıraktınız kleromizer ile keyifli ve sıkıntısız bir şekilde geçiş yaptınız ama hazır coillere verdiğiniz para artık batmaya başladı. İşte o zaman coillerinizi kendiniz yaparak buhar harcamalarınızı düşürebilirsiniz bu tip atomizerler RDA yani damlatmalı yeniden yapılabilen atomizerin kısaltmasıdır RDA içine koyabileceğiniz bir likit tankı olmadığından kapağını açarak likit i direkt pamuğa damlatarak kullandığımız atomizerlerdir. Bunların üzerindeki pos lara kendinizin sardığı veya hazır olarak aldığınız rezistans tellerini vidalayarak ve içinden organik pamuk geçirerek kendiniz yaparsınız bu rda adı verilen atomizerlerin başlıca 2 dez avantajları vardır, birincisi devamlı olarak likit damlatmanız gereklidir eğer alışmadıysanız pamuk'da bulunan likit bittiğinde ısı pamuğu yakacak ve buhar değil yanan pamuğun dumanını çekeceksiniz buna buharcilar DRY HİT derler ve inanın çok ama çok kötü bir şeydir. Allah kimsenin başına vermesin keyifli buharlar dilerim.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .