Gerçek Sigara Ve Elektronik Sigaranın Farkları

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Yaşam şartlarının git gide ağırlaştığı günümüzde sigaralara ayrılan bütçe de azımsanmayacak kadar büyüktür. Elektronik sigaralar hem rahat hem de ekonomik olarak kullanıma imkan vermektedir. Gerçek sigaralarda yüksek fiyatlarla bir aylık tüketim gerçekleşebilir. Elektronik sigaralarda ise gerçek sigaraya ayrılan bir aylık tüketim miktarı ayrıldığında ömür boyu kullanım mümkün olmaktadır. E-likit fiyatlarına baktığımızda uygun olduğunu görmekteyiz. Elektronik sigaraların kartuşlarında doldurum sıvısı yer almaktadır.

Bitkisel İçeriğe Sahip E-Sigaralar
Likitler elektronik sigaralarda ısıtma sağlayarak dumansız su buharı üretimini sağlamaktadır. VG ve PG maddeleri elektronik sigaraların içeriğinde bulunmaktadır. VG e likit içeriğinde aroma esansları, bitkisel gliserinler, terapatik nikotinler yer almaktadır. Gerçek sigaralar yoğun kokuya neden olurken sanal sigara uygulaması olan elektronik sigaralarda sanal duman ve ateşler çıkmaktadır. Elektronik sigara likit içeriği çeşitli malzemeler ve aromalardan meydana gelmektedir. PG dolum sıvıları da tüm elektronik sigaraların atomizerlerinin ömrünü daha uzun tutmanın yanı sıra daha tatlı ve dolgun tat bırakmaktadır.

Elektronik Sigara İçeriği Nedir?
PG sıvılar VG dolum sıvılarına oranla daha bol buhar üretilmektedir. Elektronik sigaralarda likit kullanımı yeni kartuş alma zahmetinden kurtarmaktadır. Gerçek sigaralara aylık yüzlerce ayrılırken elektronik sigaralarda likit değişimleri esnasında ücret ödenmektedir. Zevke ve isteğe göre aroma seçme hakkı da bulunmaktadır. Sigaranın keskin kokusundan uzak tutan elektronik sigaralar oldukça fazla tercih edilmektedir. İstenilen miktarda, seviyede nikotin kullanımına imkan vermektedir. Korumalı elektronik sigara likit şişeleri çeşitli tehlikelerin meydana gelmesini de önlemektedir. Elektronik sigaraların hem kendisi hem de likitlerin şişesi özel kilit sistemine sahiptir. Çocukların erişimlerine karşı önlem amaçlı koruma sağlanmaktadır.

Nikotin Seviyesi Ayarlanabilen Elektronik Sigaralara Likitleri
Nikotin içermeyen elektronik e-likitler mevcuttur. Elektronik sigara likitleri bitkisel yada propilen içeriğe sahiptir. Gerçek sigaralarda tütün ve nikotin, karbon monoksit gibi zehirli maddelerin bulunması birçok hastalığa neden olurken elektronik sigaralar sağlık açısından problem oluşturmayacaktır. Nikotin oranları elektronik sigaralarda 0, 6, 9, 11, 16, 18 ve 24 mg yoğunluk seviyelerine göre de ayarlanabilmektedir. Yoğunluk oraları kullanıcılara bağlı olarak ayarlanmaktadır.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .