Nikotin oksitlenmemesi için nasıl saklanır?

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Soru Sor ✓ ✓

Arkadaslar sizler Nbaselerinizi nasil sakliyorsunuz? Nikotin oksitleniyor tamam, ama tam olarak nasil saklamamiz lazim?
Ben vg ve pg yi karanlik serin bir odada muhafaza ediyorum. Nikotin Baseyi ise 250 ml alip kullandikca isi biter bitmez buzluga atiyorum. Cikarinca biraz katilasiyor ama kendiliginden kolay ve hizli cozuluyor.

Etiketlendi:

Yorumlar

• Hava ile temas etmemesi gerekir. Nbasenin ağzını sıkıca kapatmak gerekir, kullanacağınız zaman bile kullandıktan sonra hemen kapatın.
    Büyük litre nbase almayın koruması daha zor olur.
    Oksitlenen nikotinin rengi koyu olmaya başlar. (Yüksek oran nikotinli nbasede sarıdır, ama satın almış olduğunuz nbasenin renginde git gide koyulaşma varsa oksitleniyor demektir.)

Nbase şişesinin üstünde kalan boşluk bile hava doludur buradan bile uzun sürede oksitlenme yapabilir.

• Havayla temas etmemiş nikotin base in rengi şeffaftır. Havayla temas ettiğinde renk sararmaya başlar. Likitlerinde havalandırılmasıyla renginin değişmesinin sebebi budur.

• Peki arkadaşlar nikotin oksitlenirse evyap likitleri kurtarmanın bir yolu var mı
  • @bstn42 dedi:
    Peki arkadaşlar nikotin oksitlenirse evyap likitleri kurtarmanın bir yolu var mı

yok gibi bir şey. üzerine ilave taze likit dökerek belki içilebilir hale gelir. ama işin ucunda diğer likiti kaybetmekte var.
    oksitlenmiş likiti çöpe atın.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .