Dry Burn nedir, nasıl yapılır?

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Arkadaşlar elektronik sigara kullanan arkadaşlar bilir ama bu, işe yeni yeni gönül bağlamış arkadaşlar, için dry burn nedir açıklayalım?

hazır coil harici rta rtda ve benzeri başlıklarda tel sarımı yaparız bu tel sarımın'da,kullanılan,teller fabrika çıkışlı olduğu,için telin uzun ömürlü olması için son işlem olarak telin üreten,fabrika bazı işlemler uygular bunlar kimyasal işlemlerdir bir çeşit kaplama,ve muhafaza için yaparlar dry burn bu tel üzerindeki kaplamayı cihaza bağladık'dan sonra 2,3 saniye de bir ısıtılması ile üzerindeki kaplama atılır ve bir seramik cımbız ile teller hafif bir biçimde, sıkılır bırakılır bu işlem 5,6 defa tekrarlanır.

üzerindeki kaplama ısı ile telden ayrılır ve cımbız yardımı ile dökülür BURAYA DİKKAT CIMBIZ SERAMİK OLMALIDIR AKSİ TAKTİRDE CİHAZA KISA DEVRE YAPTIRABİLİRSİNİZ.
işte dry burn işlemi budur bu işlemi yapmanızı, kesinlik ile tavsiye ederim, hazır coil kullanları ilgilendirmiyor bu konu.

Etiketlendi:

Yorumlar

• Eskiden DRY BURN yapardım şimdi yapmamaya dikkat ediyorum. Telde olan bir takım salınımları buharlamak istemiyorum.
    Ben Tel her dry burn de salınım yapmakta özelliğini kaybetmek de okudum. Ve ilk sarımda da aşırı bir şekilde kızartmamak lazım.

• Yapmanız da fayda var çünkü telin üzerindeki kaplamalar ve bir takım kimyasal bileşenlerden kurtulmak gerekir bu bahsedilen kaplama vs kimyasalları ciğere çekmek pekte mantikli olmaz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .