Tito Aroması

Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Evde Yap

Tito Aroma Likit Reçeteleri

Herkese merhaba;
İçeriklerinde Tito aroma içeren çeşitli reçetelerimi paylaşıyorum:

1) Cocopilada (inawera) %2
Tito Hindistan cevizi %3
Almond Flavor %1 (flavour art)
Bu reçetede amaç castle long a benzetmek ama o beni rahatsız eden bourbon tatlarından kurtulmak ve gün boyu içilir hale getirmekti. Kentucky Boubon ve madagaskar bourbon vanilla yerine cocopilada da yer alan ananas geliyor. Ananas baskın olduğu için ilave hindistan cevizi ekliyoruz. Hindistan cevizi ve ananas sevenler için güzel bir likit oldu.

2) Nonna’s Cake Flavor %2.5 (flavour art)
Tito frambuaz %6
Tito limon %3

3) Nonna’s Cake Flavor %2.5 (flavour art)
Tito muz %6
Hazelnut %0.7 (flavour art) (seven fındık yerine veya yanına karamelde kullanabilir)

4) Biscuit %2 (inawera)
Tito Çilek %6
Shisha Vanilin %1.2 (inawera)
Fresh Cream %0.5 (flavour art)

5) Biscuit %2 (inawera)
Tito Çilek %6
Tito Limon %3

6) Maxx Blend %1.5 (Flavour art)
Tito Muz %6
Hazelnut %0.7 (Flavour art)

7) Watermelon %2.5 (inawera)
Tito Dağ Çileği %6
Polar Blast %2 (flavour art)

8) Watermelon %2.5 (inawera)
Tito Şeftali %6

9) Maxx Blend %1.5 (Flavour art)
Tito Yeşil Elma %6
Acetyl Pyrazine %1.5 (TFA)

10) Tito Yeşil Elma %7
Tito Tarçın %3

11) Tito Çilek %7

12) Tito Yaban Mersini %7
Tito Limon %2.5

13) Tito Şeftali Mango %7
Tito Limon %3

14) Tito Yaban Mersini %7

15) Milk Chocolate %5 (inawera)
Tito Çilek %6

16) Tito Limon %5
Shisha Vanilin %1 (inawera)

17) Watermelon %2.5 (inawera)
Tito Çilek %6
Tito Nane %2.5

18) Cactus %1 (inawera)
Dragon Fruit %1 (inawera)
Tito Kırmızı Elma %3
Tito Çilek %5

Etil Maltol tüm meyve içeren tatlarda 10 ml 1 damla şeklinde koyuyorum. Tito nun etil maltolunu kullanıyorum. Tfa ve solub da kullandım fark yok. Demleme süreleri reçetede tütün varsa 40 gün. Pastane tatları varsa 1 ay. Sadece meyvelerde 15 gün.
İnawera ve Flavour Art yoğunlukları nedeniyle tito kadar hesaplıdır. Tito meyvelerle bir araya gelince çok ekonomik oluyorlar.
Tito her meyvede olmasa bile (Örn. vişne, portakal, bodrum mandalinası kötü) bir çok meyvede en azından tfa ve capellaya eşdeğer lezzet veriyor. Dağ çileği, çilek, frambuaz, şeftali mango vb. aromalarda onlardan daha da başarılı.
Ancak pastane ve tütün grubu zayıf. Doğru kombinasyonda kullanılırsa başarılı değil çok başarılı oluyor. Tito pastane grubuyla kombine edince sonuç iyi olmuyor. İyi taban tatlar kullanılınca Tito meyvelerin asıl lezzeti ortaya çıkıyor.

Etiketlendi:

Yorumlar

• Diacetyl - Acetoin - Acetyl propionyl sonuçları oılmayan ve flash point derecesi belli olmayan her aroma sağlık açısından şüphelidir. Kimya Mühendisi de olsa test sonuçları olmadan bu saydığım konularda direk bir sonuç söylemesi mümkün değildir bunlar arge gerektiren maliyet gerektiren testler olup ürünlerin bundan arındırılması da ayrı arge ve maliyet gerektirir. Yerli üretim aromalar inşallah bir gün bu yönde adımlar atar ama o zamana kadar "sağlık konusunda muamma" uyarısı yapılmadan önerilmesini doğru bulmuyorum. Bu söylediğim aslında bir kısım yabancı aromalar için de geçerlidir.

• tito aromalar suda çözülmüyor ultrasonikte bile denedim çözülmüyor belki gıdada kullanılabilir ama likit olmuyor

• Nisan 2017 düzenlendi

Ucuz etin yahnisi olmaz, 12 li aroması 45 liraydı en son.
    Sanırım bunlar doğrudan gıda aroması, doğrudan gıda aroması adı altında satılan aromalar daha ucuz.

• Nisan 2017 düzenlendi

Tito'nun sadece damla sakızlı Türk kahvesi ve red bull aromasını öneririm.

• Hiç biri iyi değil ama redbull oranı yüksek tutulursa fena değil.

• Dün itibariyle kesinlikle bulaşmayı düşünmediğim ve şahsi kanaatimce solunmaması gerektiğini düşündüğüm aromadır. Dün arkadaşım kendi demlediği tito mandalina aromalı likitten deneme gafletinde bulundum. Allah'ım böyle bir şey yok inanılmaz boğaz yakıyor ve öksürtüyor nbase 80 vg 20 pg olmasına rağmen. Bence hiç bulaşmamak gerek 6 liralık aroma sonuçta 20 liraya içilebilir bir aroma almanızı tavsiye ederim. Şahsi görüşüm.

• ben tito aromayı hiç beğenmedim tavsiye etmiyorum.

• Bahsi geçen ürün bir likit aroması değil olamaz da.
    Bildiğiniz ucuz gıda aromalarını şişeleyip satıyorlar, zaten marka yaratmak gibi bir amaçları yok.
    Bence yaptıkları düpedüz dolandırıcılık.

okangs
  • KK
    Temmuz 2017 düzenlendi

-tito TTserisi kesinlikle uzak durulması gereken aromalardir. HAni bole az da olsa içilecek yani bile yok damak zevki falan bu terimlerin herkesçe farlılık gösterdiğine inanirdim ama suan eminim bu TT Serisini sevecek bir damak yoktur olamaz.

Tito çilek, tropikal kavun ,kirmizi elma likörü tum gun icebildigim keyif aldigim aromaları cikti.

Tito çikolatalı kahve, çikolatalı fındık , papaya ,yaban mersini, muz güzeller ancak bir eksik var gibi bole içerken yukardakiler gibi keyifli değildi.

Tito kola ve redbullaroması beni cok üzen aromalar oldu. Ayni kola ayni redbull gibi kokan ama o tadi vermeyen ve coilden pamukdan çıkmayan kokusu beni gercekten üzdü. Cunku cok guzel kokuyorlardi bu damak zevkine gore değişebilir tabi.

Titonun tuttufurutti hindistan cevizi kivi, ananas, tropikal meyveler(bu bi nebze iyi) , mango aromaları ise icemeyecegim kadar kotu geldi. Tabi buda kişiye gore degisir ancak ben bu aromalar icin nbase ve zaman harcadim fikirlerimde bunlardır.

• Yeni öğrendiğim bir bilgi, Tito aroma Türkiye'de üretiliyormuş, smart kimya tarafından.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .