Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

Nisan 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

Selamlar; Bol Buharlar Herkese...
Ciğer çekim nedir? / MTL ( Sigara içim) nedir ?
Neden ciğer çekim / Neden MTL ?!

Ciğer çekimi
Yüksek buhar (+) bence - ama genel olarak +
Düşük aroma (-)
Yüksek pil tüketimi (-)
Yüksek likit tüketimi (-)
Ciğer yorumu ve baş ağrısı (-)

MTL (Sigara içimi)
Düşük buhar (-) bence + ama genel olarak.
Yüksek aroma (+)
Düşük pil tüketimi (+)
Düşük likit tüketimi (+)

Ben MTL DİYORUM ve açıklama olarak daha az buhar ciğere çekmek, daha az nicotin çekmek, daha az watt olduğu için zarar, daha az likit tüketimi, daha az pil tüketimi, daha az buhar, ama hava deliği daha küçük dar olduğu için daha fazla aroma ve tatmin ve bir bakıma esigarada son nokta diyorum.
Ve bu konuyla ilgili 3 degerli abimin yorumunu da ekliyorum.. yuksek musadeleri ile....sonuncusu tam nokta atışı bu arada :-)
1. Mtl
Daha kısık hava deliği olduğu için tatminligide var. Teknik açıdan bakılacak olursa düşük watt verilmesinden sebep pg, tel , gliserin ,nikotin, aroma minda daha az tecavüze maruz kaldığı, düşük likit tüketimine bağlı olarak aroma ve gliserin vb larinda vücuda az miktarda alınmasından ötürü daha sağlıklıdır da denilebilir. Ayrıca daha keyfli elektronik sigaranın altın vuruşu yada Son line ı da denilebilir...
2.Boğaz vurumu denen olgu sadece Mtl içimde keşfedilen ve aslında bir çoğumuzun camel kullanmasına sebep olan durumdur.
Ciğerde bu keyif söz konusu değildir.
Açıkçası bütün gün top oynamış ve susuzluktan ölmüş çocuğun,okulun bahçesindeki musluğa ağzını dayayıp nefesi, kalana kadar su ihtiyacını gidermesi ile,akşam evde açılan şili şarabını yudamlamak arasındaki farktır mtl ile dl arasındaki fark.
Daha sağlıklıdır (az zararlı da denebilir)
Ekonomiktir.
Bir bakıma altın vuruş veya evrimdir.
3. (NOKTA ATIŞI BENCE) Uzun lafın kısası ; deliğin küçüğü güzeldir ... demişti değerli abimiz... espri ama tam anlatıyor.

misterek0

Yorumlar

• Ben ciğer çekimi yapıyorum, ama hava kanallarını buyuk oranda kapatıp sigara içimi drip tip takarak sigara içimi yapıyorum, ama keyifli olmuyor. Millet 250 tl alıp expromizer tank aldığına göre demek ki hava kanalını kapatarak bu işi zevki çıkmıyor. Kullandığım cihaz smok Alien, benim şuan için tercihim ciğer çekimi, aslında ciğer çekiminden başka seçeneğim de yok şu an için.

misterek0
  • Ciğer çekimini bırakalı çok oldu,neden dersen;
    Birinci sebebi mtl'de ciger cekimine gore cok daha fazla boğaz vurumu var.
    İkincisi mtl'de ciğerçekimine göre çok daha fazla aroma var (bana göre).
    Üçüncüsü ciğer çekiminde maalesef içindeki sigara içme isteğini söndüremedim , için tarzından dolayı içerken ben arada sigara içiyordum.
    Dördüncüsü (tabi atomizerden atomizere gore degisir) cigerde aşırı likit tüketimim vardi. Şu anda ciğerde 1 ayda tükettiğim likiti 2 ayda tüketiyorum.
    Besincisi evde yoğun buhardan dolayı oluşan eş şikayeti.

Sonuç mtl ile çok mutluyum. Ha derseniz ki aradığını buldum mu? Bulsam da hala denemeye devam.

misterek0
  • Esigaraya ciğer çekimi ile başladım.4-5 ay kadar bir kaç çeşit atomizer (rta-rda-rdta) kullandım.
    Ama sigara isteğim hep oldu ve sonunda bir x marka alıp mtl deneyelim dedim. Sigarayı tamamen unutturdu.

Çoğumuz sigarayı bırakmak için e-sigaraya geçiyor. Ciğer çekimini nargile gibi düşünce ( insanlar sürekli sigara değilde nargile içmediğine göre) günlük hayatta bir süre sonra sıkılıyor bence.

misterek0
  • her iki şekilde içerek başladım. ama mtl devam ettim. evde troy, dışarda kayfun v5 ağıriıklı olmak üzere, doggystyle 2k16, gus phenomenon v2 kullanıyorum. v5 ve 2k16 sxk klonu, çok kaliteli. ayrıca yine sxk klonu kayfun mini v3 aldım ama sarım yapıp denemedim. ciğer çekimi bir süre sonra yoruyor, ciğer çekimi atomizerlerimden sadece griffin 25 taf'ı bırakıp diğerlerini satışa çıkardım. onu da ayda yılda bir takıp kavunlu çilekli vb. bir likitle püfürdetiyorum. mtl'de tütün, kahve ve viski aromalı likitleri tercih ediyorum.

• 1- sigara içen biri için MTL bırakmaya daha yardımcıdır. Ciğer çekimi ile daha zorlanılır.
    2- az pil ve likit tuketimi
    3- az buhar. Toplumda dikkat çekmez. Evde heryeri sis kaplamış gibi olmaz. Hatta kapalı ortamlarda bile çaktırmadan içilebilir.
    4- Kibardır, naiftir, daha estetiktir.
    5- Araç kullanırken içilebilir.
    6- Ejderha olmanıza gerek yoktur.
    7- Aslolan mtl dir, gerisi hevestir.

misterek0
  • Neden Sigara İçim

1) sonuçta tamamen zararsız bişey değil bu sayede daha az likit tükettiğiniz için daha sağlıklı
    2) likit ve pil tasarrufu aynı zamanda daha küçük modlar taşıyabilme hatta yedek likit ve pil taşımaya gerek kalmaması durumları.
    3) herhangi bi Cafe de sigara içilen alanlarda bile ciğer çekimi atomizerler etrafta tepki çekmenize neden olur hatta. yoldanyürürken bile tepki çekersiniz yada en azından elimizdekini merak ettikleri için sürekli taciz edilirsiniz ama mtlden çıkan buhar bunlardan sizi oldukça kurtarır.
    4) yüksek aroma performansı.
    5) ciğer çekiminde yorulan ciğerleriniz mtl de dinlenme fırsatı bulur.

misterek0
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .