Elektronik sigara ve diş eti kanaması

Elektronik sigaraya başlayalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Her şey gayet iyi gidiyor fakat son 1 haftadır daha önce hiç karşılaşmadığım bir durum oluştu. Diş etlerimde kanama oluyor. Bunun elektronik sigara ile bir alakası var mıdır?

Etiketlendi:

Yorumlar

• Bunun iki sebebi var bence. Biri sigaradan dolayı diş etiyle diş arasındaki katra ve tartar yavaş yavaş orayı terk ediyor orada açılan yerler de fırçalama sırasında hassasiyet istiyor.Bu yüzden yumuşak bir diş fırçası kullanın zorlamayın.Ağız çalkalama suyu da toplamaya yardımcı olur.
    2.Sebep kullandığımız likitlerdeki VG yüksek oranda su tutma özelliğine sahip yani geçtiği yerleri kurutuyor.O yüzden boğaz kuruluğu öksürük ve bununla beraber diş etlerinde çekilme olabilir.Bol su tüketin.

• Aynı durum bende de oldu ve ağız yarası (aft) çıkmaya başladı. Daha önce br 5 sene kadar sigara kullanmadım ve bıraktığım dönemde böyle bir diş eti kanaması gibi etki görmemiştim. Ben yüksek ihtimal e-sigaraya yoruyorum. Aklımda pg ile ilgilimi diye bir düşünce var ve %100 vg bir likit denemeyi düşünüyorum. Yada arkadaşın dediği gibi vg kaynaklı ise pg yükseltip denemek lazım.

• Diş etlerin iyileşiyor arkadaşım, normal. İçin rahat edecekse mutlaka doktora git ancak sigaranın içerisindeki kimyasallar konstriktiv, yani kan damarlarını daraltan tıkayan kimyasallar olduğu için sigarayı bıraktıktan sonra rahatlayan kan damaların iyileşme adına daha rahat kan pompaladığı için kanama normaldir. Yakında daha pembe daha sağlıklı diş etlerine kavuşacaksın Sıkıntı yok.

• Nisan 2017 düzenlendi

Zamanında bana da oldu doktora gittim, sigara ağızdaki bakterileri öldürdüğü için hastalık ortaya çıkmıyormuş. E-sigara da böyle bir durum olmadığından bakteriler üreyip ağız sağlığını bozuyorlar bana doktor diş fırçaladıktan sonra gargara önerdi, bu şekilde benimki geçti.

• Arkadaşlar doktor değilim ancak sağlık sektöründen biri olarak bildiğim için şunu söyleyebilirim yardımcı olması açısından.
    Diş eti çekilmesinin en önemli sebebi C VİTAMİNİ eksikliğidir.
    Kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.
    Ayrıca tavsiyem
    LİSTERİNE
    PARADONTAX
    ve hassas dişler için kullanılan diş macunlarından sabah akşam fırçalama şeklinde kullanmanızı tavsiye ederim.

• Ağzın kokar dişlerin kanar arflar olur ama bunların hiçbirisi sigaranın verdiğiz zararın %0.001 bile değildir.Tavsiyem biraz zaman tanıyın ağız auranıza.Bol su tüketin.Başka vg tabanlı likitleri deneyin yada yapın.Vaporking zaten destekliyici ürünleri yazmış.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .