Elektronik sigara gümrüğe takılır mı?

Yurtdışından güncel olarak hangi alışveriş sitesini kullanıyorsunuz e sigara ekipmanlarınızı temin etmek için ?

Aynı zamanda gümrükte sorun yaşamaktan ve çakma ürün gönderilmesinden çekiniyorum bu konuda ne yapmalıyım.

Etiketlendi:

Yorumlar

• Aliexpress sitesi yaygın olarak kullanılıyor.
    Gümrükte sorun yaşamak zorundasın. Ama sahte felan gelirse paranı alırsın. Puanı yüksek satıcılardan almaya çalış.
    (Aradığın ürünü yaz. Ürüne tıkla. En altta satıcının puanı yazar. Ürünün yorumlarına da bakabilirsin.)Gümrüğe takılma şanş işi. Yurtdışından nereden alırsan al, takılma şansı var.

Tavsiyem yurt içinden temin etmeniz 1 ay kadar bekleyip gümrüğe takılması durumunda canınızı sıkacaktır.
    Bazı markalarda zaten yurtiçi yurtdışı piyasa arasında ciddi fark yok. %25 daha fazla ödeyerek yurtiçinden almanızı tavsiye ederim.
    İki kere aliexpressten sipariş verdim 1i geçti diğeri takıldı, hala parasını iade almayı bekliyorum.

• Boşuna kürek çekmek diye buna derim 30 gün kargo bekledim, Kargo fln gelmedi bana kalırsa paranla rezil olacağına türkiyeden al pahalı olsa bile 30 gün bekledim içtiğim sigara ya yazık Çin den,Elektronik Sigara getirmek mesele arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim.
  • 20 gün bekledim. Gümrüğe takıldı :) geri gitti:) Gözünü sevdiğimin ülkesinde millet kamyon dolusu getiriyor. Benim gariban esigaram geri dönüyor..

• Tr içinden almak daha mantıklı. Aliexpressten cihaz getiricem diye 1 ay bekledim sonunda geldi ama 1 ay sigaraya verdim para 300 lira :D

%50 geçme ihtimali var. ucuz cihazlar daha yüksek ihtimal geçiyor.

satın almadan önce geri bildirimlere bakın. Türk müşteriler yorum yapıyorlarsa o tedarikçiden alın. geçme ihtimali biraz daha yüksektir.

calmguy70
  • Şuan için takılıyor hele ki istanbul, bursa, ankara vb büyükşehirler de ikamet ediyorsanız denetim daha sıkıntılı. Sosyal paylaşım sitelerinden gruplardan forumlardan uygun fiyata satın alabilirsiniz. Arama sonuçlarında çıkan siteler genelde yüksek fiyata satmaya çalışmaktadır.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .