Evyap likitte boğaz yanması

kategorisi Evde Yap

Merhabalar,

Yeni bir elektronik sigara kullanıcısı olarak hazır likitlerin çok pahalı olmasından dolayı ve istediğim lezzette üretim yapmak istediğim için evyap likit işine girdim. Subohm cihazda ciğer çekimi olarak içiyorum. Gerekli tüm malzemeleri aldım. İlk denemelerimde 6mg nicotineli nbase aldım ve aroma koyarak içine karışım yaptım. Denemelerimde kesinlikle içilmeyecek derecede boğazımı yaktı. Aynı malzemelerle arkadaşım nikotinsiz nbase ile karışım yaptı hiç sorun olmadan içmeye devam ediyor. Hem bu yüzden hemde internette araştırdığım bilgilere dayanarak nikotinin fazla geldiğini düşündüm ve...

İkinci denememde 3mg nikotinli nbase aldım ve aynı aromayla karıştırdım. Denemelerimde bazen içilebilir oluyordu bu karışım bazen boğaz yakıyordu. Ama kesinlikle 6mg nikotinli yaptığım kadar değil. Daha hafif ama yinede keyifli bir içim değildi.

Üçüncü denememde Saf VG , %100 VG 12mg nbase ve piyasadaki bilindik marka aromalardan aldım aşağıdaki recipe ı yapmak için aynı aromaları sipariş ettim velabuhardan. Kendi nbaseime göre adaptledim recipe i, aynı oranlarda karışımı yaptım, capuccino karıştırıcı ile karıştırdım ve şişeye koydum. Sıcak suda 30 dk beklettim. 1 gün dinlendirdim sonra tadına baktım , bir aroma ağır basıyordu onun dışında problem yoktu. sonra 1 gün daha bekledim. 3. veya 4. gün yine tadına baktım. hafiften boğaz yakmaya başlamıştı üflerken. Böyle tahriş eder gibi bir his bu. Sabah oldu yine tadına bakmayı denedim ama boğaz yakma hissi artmış. Ben bu işte neyi yanlış yapıyorum anlamadım. Bu demlemeyle alakalı bir durum değildir diye tahmin ediyorum zira demleme aroma lezzetlerinin oturması ile ilgili birşey. Bu problemi de yaşayan kimse yok ilginç şekilde. Forumlarda vesaire hiç bilgi bulamıyorum buna benzer bir durum için. Nikotin koyunca işin içine rahatsız edici bir boğaz yanması oluyor. Nikotinsiz yaptığım bir karışım var aynı malzemelerle çok rahat içilebiliyor. Ama nikotini daha ne kadar düşürebilirimki. 3 mg'ın altına indirdim.

Bütün evyap videolarında 3mg nikotinli karışımlar yapıp direkt içebiliyorsunuz boğaz yanmasından bahsedilmiyor, aynı şeyleri yaparak nasıl bu kadar farklı sonuçlar alınıyor anlamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bu arada e sigara ile tanışmamda kullandığım hazır likit 3mg dı ve hiç bir boğazda rahatsızlık durumu olmuyordu. 120 ML tükettim. Yurtdışından gelen bir likit olduğu için aynısından bulamadım. Başka bir hazır likit denemedim direkt evyap yapmaya başladım.

Karışım Max VG,

http://e-liquid-recipes.com/recipe/102758/Strawnana Custard

Yorumlar

• Merhaba, ben bütün buharodası videolarını izledim zaten :)

Sorunum lezzette değil onu anlatabilmek için uzun uzun yazdım. Sorunum nikotinli karışımlarda boğaz yanması :)

Kolay gelsin

• Mart 2017 düzenlendi

yaptıgınız karışım normal bir problem yok neden boğazım yanıyor sorunun cevabı sizin adapte likite adapte olmanızdır bizlerde ilk yaptığımız likit'ler çok başarılı olmadı bunu zamanla kavrayacaksınız ben 0.3 nikotin kullanıyorum 0.9 kullandığımda benim de buharlamak'dan sogutacak dereceye getiriyor kaç gün demlenme zamanı tanıdınız. ?

ve ne kadar süre karıştırdınız bunlar önemli

• PG (propilen glikol) ile VG (bitkisel gliserin) oranının sıvınızdaki oranını kontrol edin. VG ne kadar yüksekse boğaz vurumu o kadar fazla olur.

• ilk başta likite ısınana kadar geçen sürede likiti suçlamak normal ben ilk kullandığım 06 nikotin di likite alışmak için 1 hafta kadar süre geçti ilk başta damagımda tuhaf bir tat boğazımda gıcıklanma gibi durumlarım benim de oldu, neutronstar bence doğru demiş sadece biraz daha zaman tanıyın likite boğazım yanıyor demek kestirip atmak olur bütün elektronik sigara kullanıcıları adapte olana kadar bu sıkıntıları yaşadı. :)

• Mentollü likitlerin boğaz yanmasını maskelediğini okumuştum.

• zaman tanı biraz kendine dostum

• 10 dk ya yakın karıştırıyorum tüm likitlerimi yaparken, aklıma geldikçe de şişeyi çalkalıyorum . Karışımı yaptıktan 1 gün sonra tadına baktım tek aroma baskın çıkmıştı ama hiç boğaz yakmıyordu 1 tank bitirdim. 3 . 4. gününde bir daha tadına baktım boğaz yakmaya başladı. Bu öyle ufak alışılcak bir gıcık gibi değil, kime versem içemiyor boğaz yanmasından. Boğazı tahriş ediyor baya. 3mg lik karışımda tabi daha az 6mg a göre. 6mg lık zehir gibi oldu direkt. Zaman alehime işliyormuş gibi :) Ama demlenme süresi sonunda bu durum geçer diyorsanız bekleyip göreceğiz. Sadece tüm evyap videolarında sürekli tada bakılıyor yapılan likitlerin ama bu boğaz yakmasından kimse bahsetmiyor. Demlemenin lezzetle alakalı olduğu söyleniyor. O yüzden ben yanlış bir şeyler mi yapıyorum diye düşünüyorum. 2 hafta demlense likitler ve sonrasında açtığımda aynı boğaz yanması olursa içtiğim sigaralara yazık bu süre boyunca :)

• yanlış yaptığın bişey yok vg pg nin raf ömrü dolmuş olabilir belkide bunlara dikkat ediyormusun alırken 24 ay dır geneli saklama süresi.

• Valla sanmıyorum oldukça popüler yerlerden aldım VG mi ve aromalarımı. Zaten aynı malzemelerle nikotinsiz yaptığım karışımda da hiç boğaz yanması olmadı gayet rahat içiliyor.

• Popüler yerler derken hepsi nin amacı para kazanmak zaten bende tarihi geçik ürün yolladilar en iyi tedarikçi olsa bile yapiyorlar. Malesef
  • Aynı mevzu ben de de var. 6mg diyoruz ya acaba onu 0,6mg mı yapsak?
  • Bu Durum herkes de farklı olabiliyor ben böyle bir problem yaşamıyorum 6 mg nikotin beni etkilemiyor likitinizi yaparken zaman ile size en uygun oranları bulucaksınız bu konuda yaptığınız likitlerin oranlarını not etmenizi tavsiye ederim bu şekilde size uygun olan değerleri bulabilirsiniz bu süreç biraz sancılı ve sizi buharlama yapmakdan bile soğutabilir bu konuda kendinize biraz zaman tanımanızı tavsiye ediyorum ayrıca kullanılan Nbase nin raf ömrü de bu konuda oldukça önemlidir.

• Nisan 2017 düzenlendi

@Raggabon dedi:
    Aynı mevzu ben de de var. 6mg diyoruz ya acaba onu 0,6mg mı yapsak?

Likiti yaparken yaptığınız karışımı söyler misiniz? neler kullandınız. Bu likiti içince başınız dönüyor mu?
    Eğer aşırı nikton varsa baş dönmesi yapar.

Ayrıca 0.6 demek nereeyse niktonsiz likit demek, aromalı base içmekten farkı olmaz.
    Yani sigara isteğinizi bu nikotin oranı kesmez. 3mg'ye düşürebilirsiniz.

Likiti yaparken izlediğiniz aşamaları yazarsanız, oran hesabında yardımcı olurum, belki yanlışlıkla çok fazla nikotin koymuş olabilirsiniz.

• Nisan 2017 düzenlendi

İlk evde yap likitimi yaptım ne boğaz yanması var ne bir şey yağ gibi likit oldu. Çevremdeki arkadaşlara da ikram ettim, premium gibi olmuş diyorlar.

Siz likiti nasıl yaptınız tarif edin, oranlarda belki bir hata vardır.

• Merhaba arkadaşlar.
    Bugün elime gelen malzemelerle evyap likit yapmaya çalıştım ancak birşey yanlış gitti sanırım. Likit çok aşırı boğaz yakıyor, garip bir tadı ve kokusu var, mide bulandırıyor.
    Şimdi yaptığım aşamaları anlatayım,
    Bir pet şişeyi ortadan 2 ye kestim için kurutup 66 ml vg ve pg (80/20) 33 ml nbase 12 mg (80/20) koydum amacım 4mg bir likit elde etmekti. artı 8 ml de aroma. Bunu mutfak mikseri yardımıyla 3 dk boyunca karıştırdım. sahlep kıvamına geldi ve dinlenmeye bıraktım. Bu sıradada üstüne peçete örttüm öyle bıraktım.
    Köpük dağılınca likiti dendiğimde ise sonuç hayal kırıklığıydı. Yapmış olduğum işlemlerden birisi buna yol açmış olabilirmi.
    Not- nbaseye ve vg/pg ye güveniyorum ancak nbase 12 mg olduğu için likiti yapmadan önce denemedim ağır gelir diye.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• 3 sebebi olabilir diye düşünüyorum
    1. Nbase doğru orantılamadan satılmıştır.
    2.armolar kötü
    3.Malesef satıcının saf nicotini kötü.(hepsi merck diyor ama )

Bir kaba aldığınız tüm nbase alıp güzelcene mixerleyin.sonra eski kabına geri koyun.Sadece nbase li sıfır coil denemesi yapın.Nikotini yülsek nbselerde dikkatli olun.Bundan sonrasına bakalım.mikserlenmiş Nbaselerden gelen tadı buraya yazın bakalım.
  • @OnurCan dedi:
    Valla sanmıyorum oldukça popüler yerlerden aldım VG mi ve aromalarımı. Zaten aynı malzemelerle nikotinsiz yaptığım karışımda da hiç boğaz yanması olmadı gayet rahat içiliyor.

Tıpatıp sorun bendede var herkes pg yada nikottin fazla demiş fakat daha yüksek PG ve nikotinli likit tükettim bendeki kadar boğaz yakması yok (sorun bende değil deneyen herkeste yakıyor ) bazen yakıyor bazen yakmıyor buharlamaktan soğutuyor insanı öyle böyle yakma değil. Bu arada buharistandan satın almıştım.

• Mayıs 2017 düzenlendi

nikotin oksitleme'den kaynaklı bir durumdur ve aromanın uçması sonucu likit acı ve içilmeyecek kadar berbat bir hal alır nikotin oksitlenirse boğaz yakar aroma da zayıflamış karışım berbat olmuştur işin aslı budur.

• Bogaz yakmasi kullandigin nbasedeki nikotinle alakalidir. nikotin muhtemelen fazla hava almis ve oksitlenmis imkanin varsa 50-50 nikotinsiz base dene ne demek istedigimi anlayacaksin

• Arkadaslar 6 mg nikotin likit 50ml aldim ve bogaza asiri derece vuruyor sert ve yakiyor duman da az cikiyor icmek olmiyor bogazi yakiyor acaba napsam duzelte bilirim ben alirken denemedim serefsizler oyle satiyolar demeki oyle bogaz yakma olamaz ya lanet olsun
  • Bu arada likit vg pg 60/40
  • pg oranı yüksek başka bir marka likit alın.

myvugo
  • Bozuk aromalarda boğaz yakabiliyor, bugün öğrenmiş oldum. sadece nbase ve nikotinle alakalı bir durum değil.

• Living in France is one thing desired by many individuals. If you want to live in France then you have to get French property. You can read the advertisement section of the newspapers which has the section of houses for sale in France. After making a suitable choice, you should research about the properties for sale in France. French property is now a days very much wanted also.

If you want to live in France and spend your life there you should select a proper house. French property is not cheap and you need to make a major investment. You must also know about the properties for sale in France at various locations. The houses for sale in France come in different prices depending on the location

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .