PG alerjisi nedir, nasıl anlaşılır?

Mart 2017 düzenlendi kategorisi Makaleler

PG ALERJİSİ NEDİR NASIL ANLAŞILIR.

Benim gibi ürtüker (halk arasın da kurdeşen diye bilinir) rahatsızı olanlar, alerjik rahatsızlığı olanlar yani antihistaminik ilaç kullananların kesin PG alerjisi vardır. Bu hastalıklarının farkında olmayan kişilerde PG alerjisi ciltte kuruma, kaş sakal ve saçta ekstra kepeklenme, cildde kaşınma ve toplu iğne başı kadar cildde küçük küçük kızarıklıklar belli başlı belirtilerdir. İnternette PG açılımını yazıp alerjisi derseniz daha net bilgiler alabilirsiniz. %2 insanda vardır diyorlar. Ama bu dünya geneli. Ülkemizde alerjik rahatsızlıkların oranı %20 lar seviyesidedir ki bu da esigara kullansn 10 kişiden 2 kişi demektir. Ciddi bir sayı. Normal sigarada da PG vardır. Sigara tanesinde %2,47 gibi. Ama piyasa likitlerinin çoğu %20-%30 hatta %40 PG içerir. Çünkü PG VG den ucuz ve daha çok sigara içim hissi veriyor. Burada doğru olan PG oranını mümkün olduğunca azalıp, sigara içimi sevenlerin tütün aroması veya sert aromalarla bu hissi almaya çalışmaları olmalıdır. Biraz uzun oldu ama bende bu problem olduğu için çok araştırdım ve sonuç olarak evyap a geçtim. Şimdi hayatım normale döndü şükür. Sigarayı da tamamen bıraktım. Sıktıysam kusura bakmayın ama önemli ve ciddi bir konu. Çünkü bu sebeple esigara kullanamayan bir çok insan esigarasını atıyor, satıyor ve sigaraya geri dönüyor. Paranızdan ve sağlığınızdan olmayın. Bilinçlenmek bu işte en önemli konu. Saygılar ve selamlar...

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .