Yaga.BestContent.Recent

 • Just s tam dolu şarz nasıl anlaşılır ?

  Evet güzel bir soru ı just s cihaz tanıtımları çok fakat detay veren yok bu konuda eksiklik var.

  Cihazın şarjı 0 % 9 arasında olduğu zaman sıklık ile yanıp söner.

  Cihazın şarjı 10 % 29 arasında olduğu zaman 4 saniye yanıp söner (orta derece yanıp söner)

  Cihazın şarjı 30 %59 arasında olduğu zaman 6 ile 7 saniye yanıp söner (yavaş bir şekilde)

  Ve son olarak cihazın şarjı 60 % 100 olduğu zaman sabit biçimde yanıp söner.

  I just s mekanik bir cihaz olduğu için batarya göstergesi veya bir ekranı ne yazık ki yoktur. ı just s kullanıcıları bunu sorun etmesinler. Cihaz şarj olma süresi 4 saattir ve gün boyu sizi rahatlık ile ihtiyacınızı karşılayabilir. Cihaz kapalı iken, daha sağlıklı bir batarya dolumu sağlanır ve batarya ömrünü de korumuş olursunuz. Cihaz şarj esnasında iken kullanmanızı kesinlik ile tavsiye etmem. Ve son olarak cihazın bataryası tamamen boş olduğunda şarja taktığınız zaman göreceksiniz batarya şarj girişinde (KIRMIZI BİR IŞIK YANAR BU IŞIK CİHAZ BATARYASI %10 ÜZERİNE ÇIKTIĞINDA, SÖNER) bu bilgiyi biraz önce kırmızı ışık yanıyordu neden söndü acaba şarj almayı mı kesti diye düşünmeyin diye veriyorum. Hepinize keyifli ve bol buharlar dilerim.

  ekrem
 • Yosta Liverpool 160w Yorumları

  ben 1 haftadır kullanıyorum. pico dan geçtim. performansı gayet iyi fiyatına göre. ayrıca çok hafif en güzel yönü bu bence. boyutları biraz büyük gibi çoğu 2 pilli moda göre.25 mm çapta atolar sırıtmıyor. preheat özelliğ7 kademeli olarak ayarlanabiliyor. bazı arkadaşlar ısındığından bahsetmiş ben böyle bişeye şahit olmadım. ato alev alev yanıyor ama modda ısınma yok ona rağmen.tavsiye ederim. mech mod özelliği var bi deneyim dedim 0.43 ohm telde 120 w güç verdi ürktüm biraz. Mech modlar hakkında bilgim olmadığı için normal bir durum mu yoksa anormal mi bişey diyemiyorum. sonuç olarak f/p açısından bence çok başarılı. tavsiye ederim

  Blade035
 • Yosta Liverpool 160w Yorumları

  Eşime yedek mod olarak almıştım .gayet güzel kullanışlı bir mod.ısınmasına şahit olmadım.ehpro morph ato ile denemede yaptım mükemmel sonuç verdi.ali expresten 111tlye gelmişti.

  Blade035
 • 2013 Yılından Kalan Likit

  Şarap gibi değil durdukça aroması ve niktoin oranı düşer.
  Bence içmeyin pek sağlıklı olmaz ama tadına bir kere bakabilirsiniz.

  oncimbom
 • 2013 Yılından Kalan Likit

  ben olsam sırf meraktan bir kez tadına bakarım sonrada içilsin yada içilmesin çöpe atarım.
  Joyetech likit bu arada merdiven altıdır, fivepawns fln olsa içilebilirdi belki ama joyetech zehirleyebilir. :D

  oncimbom
 • Tito Marka Likit Aroması

  Nbase ziyan etme tito aromayla
  EfeUzm
 • Yağ bazlı aroma ve su bazlı aroma

  Tito bulaşılmaması gereken bir aroma markası uzak durunuz çok daha iyileri var.

  EfeUzm
 • Merck mi BASF mı ?

  @Buhariye dedi:

  En kaliteli nbase hangisi?

  Bu konu ile ilgili çok soru geliyor bu yüzden kullandığım maddelerin içeriğini MARKA MARKA açıklamaya karar verdim bugün PG kısmından bahsedeceğim.

  PG likitlerde kullandığımız ana maddelerden biridir, PG'nin likit içerisine konmasının 2 sebebi vardır bunlardan bir tanesi likite akışkanlık kazandırmak bir diğeri likit içerisindeki kimyasal reaksiyonun düzgün ilerlemesini sağlamaktır. Aroma dediğimiz şey PG bazlıdır (%100 VG bazlı aroma da vardır fakat kolay kolay bulunmaz, Türkiye'de %100 VG bazlı aroma kullanıyorum diyen birine rastlarsanız o SABANCI'nın ya yeğenidir yada dünyanın en büyük kaçakcısıdır bulabilirseniz kaçırmayın hemen satın alın ) Aromaların bozulmaması ve likite stabil karışabilmesi için PG kullanılır.

  Ben yaptığım Likit'imde BASF marka pg kullanıyorum, muhtemelen bir çoğunuz BASF nedir biz MERCK biliyoruz en iyisi o değil mi diyeceksiniz...

  Ben size biraz BASF'dan bahsedeyim, BASF dünyanın en büyük kimya firmasıdır 54 MİLYAR dolar cirosu olan bir kimya firmasıdır Arabistan'da bulunan fabrikası dünyanın en büyük kimya tesisidir. Plastik sektörünün dünyada %72 hammaddesini BASF firması üretir. Kısaca BASF firma olarak Almanya'nın gururudur. Merkel yurtdışı gezisinde yanında Mercedes'in CEO'sunu götürmez ama BASF'ın ceosu hep MERKEL'in yanındadır.

  Şimdi gelelim benim neden BASF marka pg'yi seçtiğime, PG ürününde en önemli şey realitive density denen orandır, PG bir çok maddede kullanılır bizi ilgilendiren kısmı bu realitive density kısmıdır, buna Türkçe'de bağımlı yada bağlı yoğunluk denir bağlı yoğunluğu 20-20 olmayan hiç bir ürün likit içinde KULLANILMAMALIDIR ! Basf bağıl yoğunluğu 20-20 yapabilen markadır. Piyasada çok kaliteli diye bilinen PG'lerin bağlı yoğunlulukları minimum 1.065 ile maksimum 1.067'dir BASF'ın pg'sinde bu oran minimum 1.035 ile maksimum 1.037 dir. BASF bunu başarabildiği için benim açımdan en kalitelisidir.

  Bu yazımda amacım sizlere likitimde kullandığım PG'nin cinsini markasını ve neden seçtiğimi yazmak istedim çünkü içerikle ilgili çok soru geliyor. bu şekilde parça parça içeriğimi sizlerle paylaşacağım umarım bu ülkemizde likit ve türevlerini üreten herkese bir örnek teşkil eder ve böylece kullanıcılar neyi içlerine çektiklerini bilirler.

  Açıklama için ellerinize sağlık, teşekkürler. Basf Nbase' leri satın alabileceğimiz en kaliteli markadır pazarda ki,

  +++ Konu ile alakası yok ama genel kültür olsun

  Mercedes CEO sunun Merkel' e ihtiyacı yoktur, BASF CEO su yeni pazarlar bulmak adına her zaman Merkel tarafından dış ülke ziyaretlerine götürülür.

  ErgiEfeUzm
 • TFA - Ry4 Double

  Kullanım oranı olarak sitesinde tavsiye edilen oranları şu şekilde:
  Tekli kullanım miktarı: %5 - %8
  Çoklu kullanım miktarı : %4 - %6


  TFA RY4 DOUBLE FLAVOR
  -Diğer ry4 (RY4 asian, RY4 type'e göre) aromalarına oranla daha güçlü ve daha karamel bir lezzettir.
  -Demlenedikçe güzelleşir, ilk denediğinizde çiğ halinin tadı pek hoş olmaz.

  EfeUzm
 • Kargo fiyatları neden arttı

  2013 ten bu yana ülkede ekonomik resesyon vardı. 2017 yılı mart ayı itibariyle patlak veren adı konulmamış bir kriz var ülkede. Herkes batıyor fakat OHAL durumundan dolayı kimse iflas açıklayamadı henüz. OHAL kaldırılınca (ki seçime kadar kaldırılmayacak) o zaman peş peşe iflas açıklayıp alacaklısını kitleyecek bir sürü firma ve şirket.
  2017 mart ayında kredi garanti fonu kapsamında özel sektör borçları kamuya aktarıldı. Bu ne demek? Yarın bir gün reel borcu 300 milyar doların üzerindeki özel sektörün borcu devlet eliyle halkın sırtına vurulacak demek.
  Bitmedi dahası da var, Reza Zarrab davası sonuçlanacak ve ülkedeki bankalara on milyarlarca liralık ceza kesilecek. O borcu ödeyecek durumda mıyız? Hayır. Bir şekilde ödemeye çalışırsak kimin sırtına bu yük binecek? Gariban halkın. Ödemezsek ne olur? Siyasi ve ekonomik yaptırımlar ve hatta ambargo. İki ucu b*klu değnek yani.
  Bitti mi? Bitmedi.
  Biten bir şeyler varsa o da tarım ve hayvancılık. Eskiden kriz geçirsek de kendine yeten bir ülkeydik. Şimdi her şeyimizi ithal eder olduk. Sapla samanı ithal eder olduk, yetmedi canlı hayvan ithal eder olduk, o da yetmedi artık et ithal ediyoruz.
  Bana bir tek ülke gösterin ki kendi elindeki zeytin ağaçlarını katledip Tunus'tan zeytin yağı ithal ediyor olsun.
  Bitti mi? Bitmedi.
  Zaten kırılgan yapıdaki ekonomimize kısa ve orta vadede hiçbir getirisi olmayacak betonarmelere, mega projelere, hazinede kalan can suyu niteliğindeki birkaç damla da hunharca akıtıldı. Bana bir tek ülke gösterin ki yap-işlet-devret projesinin hem finansörü hem garantörü devlet olsun.
  Bitti mi? Bitmedi.
  Ülkenin tüm öz kaynakları çoktan satıldı. Parası yine hazine tahvillerine oranla devede kulak kaldı. Elde bir tek bor kaldı. Aaa o da ne, birileri çoktan borun varlık fonuna alınması için süreç başlatmış, başka birileri de Etibank'ı satma derdinde.
  Bitti mi? Bitmedi.
  Ülkenin can damarı olan sistemlere bir bakalım:
  1) Eğitim: Keşmekeş. Her gelen yeni bir sistem getiriyor, hepsi birbirinden işe yaramaz ve bilimsellikten uzak.
  2) Adalet: Avukat arkadaşımın dediğine bakılırsa 15 temmuz sonrasında savcılar tarafsızlığını yitirmiş, hükümet emriyle iş görür hale gelmiş.
  3) Ordu: Sürekli daraltılan bütçe ve asker kaçaklarının veya çürük alanların müthiş boyutlara ulaşması ile gittikçe güçsüzleşti.
  4) Bilim ve Teknoloji: Bilimsellikten ne kadar uzaksak teknoloji de o kadar uzak. Ülkenin yazılım mühendisleri ve aklı başında insanları patır patır ülkeden ayrılıyor. "Ya sev, ya terket" demekle işler çözülmüyor. Bunun en ağır darbesini ilerleyen yıllarda ordu ar-ge kısmında göreceksiniz.
  Hal böyleyken 2017 eylül ayı itibariyle tırmanmaya başlayan dolar ile milletten ayılanlar olmaya başladı. Tabi ard arda gelen zamlar, yeni vergiler, mevcut vergilerin artması ve cezalar ile ayılan kişi sayısı da artmaya başladı. 2018 için gelecek olan kriz öylesine saklanmaz hale geldi ki artık ekonomi bakanından tut başbakana kadar "2018 yılı zor geçecek" diye dile getirmeye başladı.
  Evet 2018 zor geçecek, kemerleri bağlayın.

  Ben bütün bunları Muz Cumhuriyeti için yazdım. Bizim kargo ücretleri niye arttı ben de anlamadım yahu.

  Mikayil