Yaga.BestContent.Recent

 • Ateşli Sigara Kaçamakları

  ATEŞLİ KAÇAMAKLAR

  Merhaba arkadaşlar; e-sigara ile tanışmam yaklaşık 1 sene öncesine dayanıyor, gerek sigara bırakma isteği gerekse maddi zorluklar ve yoksunluk belirtilerini az çekmek e-sigarayı tercih etme sebebim idi. Bir adet pico ve 0,6 mg kahve/vanilya likit ile e-sigara kullanmaya başladım.
  Başlangıçta herşey çok güzel idi, ateşli sigara hiç içmiyor, hatta kokusundan bile nefret eder hale gelmiş idim.
  Ta ki göreve gidip elektrik ve likit sıkıntısı çekene kadar. Radara gittiğimizde planlanan 1 hafta idi. Fakat tam 45 gün kadar kaldık. Ve bu arada ne kadar iğrensem de ateşliye döndüm. Neyse iş bitti, ankaraya geri döndük. Ama bu sefer de e-sigara kesmemeye başladı. Normal + elektronik içmeye başladım. Yine kesmeyince nic oranını artırdım, en son da elektroniği çekmeceye attım.
  Akabinde 3 aydır ateşli içiyorum, haftada birkaç sefer de keyfine (nargile niyetine) e-sigara kullanıyorum.
  Buradan ara sıra kaçamak yapan yada yapmayı düşünen arkadaşları uyarmak istiyorum, bu sigara illetinin geri dönüşü muhteşem oluyor, önceden 1 paket/gün içerken şimdi 1,5 - 2 paketi buluyor.
  YAPMAYIN!!! Kaçamak yapmayın. Aynı kendinizi AIDS'Lİ bir hayat kadınıyla kaçamak yapıyor gibi düşünün. Bütün kazanımlarınız gidiyor. Sağlık, kötü kokma, yediğinden birşey anlamama, dişlerde sararma... 5 dk'lık zevk için bütün bunlara değmez...
  Vaktinizi aldım kusura bakmayın, bu yazıyı onayladığı için yönetime, okuduğunuz için de sizlere çok teşekkürler.

  Emirhan
 • Likitlerdeki tehlike

  Bana bir şey olmaz demeyin okuyun,
  Herkese selam, bu gece size kullandığınız likitlerdeki bir tehlikeden bahsetmek istiyorum, özellikle bu yazıyı likit üreten arkadaşlar okumalıdır.
  Likitlerde kullandığımız aromalar eğer doğru aroma kullanılmaz ise insan sağlığına inanılmaz derecede zararlar verebilir, aromalarda bulunan monosodyum glutamat maddesi özellikle bu işe yeni girişmiş bir çok likit üreten tarafından bilinmeden farkında olmadan e-likitlerde kullanılıyor, kimseyi rencide etme gibi bir niyetim yok umarım bu işi yaparken en azından monosodyum glutamat'ın ne olduğunu ve hangi aromalarda bunun bulunduğunu bilerek üretiyorlardır, aksi takdirde bunun vebali inanın çok ağır olacaktır çünkü monosodyum glutamat içeren aromalar e-likitlerde kullanılırsa süründürerek öldürür.
  Defalarca vurgulamaya çalışıyoruz, her aroma likit yapımında kullanılmaz (su bazlı olsa dahi) sırf kokusu aroması güçlü diye kullanılan mg içerikli aromalar, özellikle böbrek ve karaciğerde telafisi olmayan sorunlara yol açar, huyumuzdur araştırmayı, okumayı sevmeyiz kulaktan duyma bilgileri daha çekici buluruz ama bu işin şakası yok çünkü ürettiğimiz şeyi insanlar ciğerlerine çekiyor ve çözünüm böbrekte gerçekleşiyor, benim gözümde açık söylüyorum araştırmadan likit üretip satanlar sahtekar değil katildir, iki lira fazla kazanacaksınız diye kimsenin sağlığıyla oynamayın her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya yol göstermeye karşılıksız hazırız kimseyi kendimize rakip olarak görmüyoruz tek isteğimiz var dürüstçe ticaret yapalım bunları yazmamın sebebi zerre bilgisi olmadan aromayı pg vg nikotinle karıştırınca likit yaptığını sananların bizim başımıza açması muhtemel belalardır, çünkü iş eninde sonunda tüm likit üretenleri etkileyebilir açık söylüyorum bu sayfalarda böbrek yetmezliğine varan raporların elektronik sigara likitleriyle bağdaştırılmış hallerini görmek istemiyorum, ekmek üreten fırın sahibi kadar hassasiyet ve araştırma bekliyorum,
  Son kullanıcının hiç bir suçu günahı yok bizlere güvenip likitlerimizi alıp tüketiyorlar siz satıp geçerim diye bakamazsınız, azcık vicdan sahibi iseniz yaptığınız işin ciddiyetini farkeder ona göre davranırsınız.

  Emirhan
 • Likitler nasıl saklanmalı

  Herkese merhaba,
  Bugün bir çok insanın kafasında soru işareti oluşturan bir konuyu masaya yatıralım istiyorum.

  Konumuz likitler nasıl saklanmalı ve korunmalıdır?

  Likit içinde barındırdığı birleşenler açısından dış etmenlere çok hızlı tepkiler verebilir bunlardan en hızlı tepkimeye giren Nikotindir nikotinin baş düşmanı oksijendir yani aslında kaçışı olmayan bir etmendir bu oksijensiz bir ortam yaratabilmek mümkün olmadığına göre bundan en az etkilenmesi sağlanmalıdır bu aşamada yapılabilecek tek şey mümkün olduğunda likitin açık bırakılmamasıdır. Her likit açık kaldığında özellikle en üstteki katmanda bulunan nikotin oksitlenmeye başlar.

  Nikotinin oksitlendiğini nasıl anlarız?

  Nikotin zaman içerisinde oksitlendikçe renk değiştiren bir maddedir, nikotin saf hali itibari le şeffafe yakın bir renkte iken, oksitlenmeye başladığında renk sarıya ve turuncuya dönüşmeye başlar, likit içerisindeki nikotininin renk ile oksitlenip oksitlenmediğini içinde bulunan aromalar nedeni ile anlayabilmek mümkün değildir, nikotinin oksitlenip oksitlenmediğini renk ile anlayamıyorsak ne yapmalıyız? Bunun en basit yöntemi elmadır bir dilim elmaya bir damla likit damlatın, eğer elmanın rengi kırmızıya dönüşüyorsa o likit oksitlenmiştir.

  Likitlerin baş düşmanı bilinenin aksine sıcak değil SOĞUKTUR, likitler sıcaktan etkilendiklerinin tam 2 katı soğuktan etkilenirler, likitin donup tekrar erime noktası içerisinde bulunan VG sebebi ile çok düşüktür, eğer kış aylarında likitinizi donmaya maruz bırakırsanız, her çözülmede tat değişecektir (donmadan kastım buz şeklini alması değildir)

  Likitler sıcak ortamda akışkanlaşır ve bu da coilin likiti tutmasını engeller, bu durumda atomizerlerinizden likit sızmaya başlar, eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız likitinizi buzdolabınızın içinde saklayabilirsiniz, bunun için buzdolabının meyvelik diye adlandırdığımız kısmını kullanmalısınız.

  Likitin en büyük düşmanı ışıktır ,ışıktan kastım ampül ışığı değil, güneş ışığıdır güneş ışığında bulunan UV ışınları likitteki PG'yi yakar, bu yanma sonucu acı bir tat oluşur, likitlerinizi kesinlikle güneş ışığına maruz bırakmayınız.

  Likit şişesi son derece önemlidir, özellikle UV ışınına maruz kalan plastik, likit içerisine kokusunu bırakır, bu durumda sanki erimiş plastik içiyormuş hissi oluşur, bu yüzden mümkün olduğunca cam kullanılmalıdır, likitlerinizi yanınızda taşırken yaz aylarında unicorn diye adlandırdığımız plastik şişeleri kullanmayınız. Eğer dışarıda likit taşımak zorunda kalırsanız bunu cam şişe veya metal ile işlenmiş kapalı korunaklı likit taşıyıcılarda yapınız.

  Umarım burada kendimce anlatmaya çalıştığım konular bazılarının işine yarar ve likitlerinizi daha uzun sürede ilk halindeki kalitenizi kullanmanıza vesile olur.
  Hepinize aileniz ve sevdiklerinizle uzun ve sağlıklı günler diliyorum.

  hazanist
 • sigara içimi tank tavsiyesi

  Özel mesaj gönderdim.

  m_varlisabboy
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Neden Sigara İçim

  1) sonuçta tamamen zararsız bişey değil bu sayede daha az likit tükettiğiniz için daha sağlıklı
  2) likit ve pil tasarrufu aynı zamanda daha küçük modlar taşıyabilme hatta yedek likit ve pil taşımaya gerek kalmaması durumları.
  3) herhangi bi Cafe de sigara içilen alanlarda bile ciğer çekimi atomizerler etrafta tepki çekmenize neden olur hatta. yoldanyürürken bile tepki çekersiniz yada en azından elimizdekini merak ettikleri için sürekli taciz edilirsiniz ama mtlden çıkan buhar bunlardan sizi oldukça kurtarır.
  4) yüksek aroma performansı.
  5) ciğer çekiminde yorulan ciğerleriniz mtl de dinlenme fırsatı bulur.

  misterek0
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  1- sigara içen biri için MTL bırakmaya daha yardımcıdır. Ciğer çekimi ile daha zorlanılır.
  2- az pil ve likit tuketimi
  3- az buhar. Toplumda dikkat çekmez. Evde heryeri sis kaplamış gibi olmaz. Hatta kapalı ortamlarda bile çaktırmadan içilebilir.
  4- Kibardır, naiftir, daha estetiktir.
  5- Araç kullanırken içilebilir.
  6- Ejderha olmanıza gerek yoktur.
  7- Aslolan mtl dir, gerisi hevestir.

  misterek0
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Esigaraya ciğer çekimi ile başladım.4-5 ay kadar bir kaç çeşit atomizer (rta-rda-rdta) kullandım.
  Ama sigara isteğim hep oldu ve sonunda bir x marka alıp mtl deneyelim dedim. Sigarayı tamamen unutturdu.

  Çoğumuz sigarayı bırakmak için e-sigaraya geçiyor. Ciğer çekimini nargile gibi düşünce ( insanlar sürekli sigara değilde nargile içmediğine göre) günlük hayatta bir süre sonra sıkılıyor bence.

  misterek0
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Ciğer çekimini bırakalı çok oldu,neden dersen;
  Birinci sebebi mtl'de ciger cekimine gore cok daha fazla boğaz vurumu var.
  İkincisi mtl'de ciğerçekimine göre çok daha fazla aroma var (bana göre).
  Üçüncüsü ciğer çekiminde maalesef içindeki sigara içme isteğini söndüremedim , için tarzından dolayı içerken ben arada sigara içiyordum.
  Dördüncüsü (tabi atomizerden atomizere gore degisir) cigerde aşırı likit tüketimim vardi. Şu anda ciğerde 1 ayda tükettiğim likiti 2 ayda tüketiyorum.
  Besincisi evde yoğun buhardan dolayı oluşan eş şikayeti.

  Sonuç mtl ile çok mutluyum. Ha derseniz ki aradığını buldum mu? Bulsam da hala denemeye devam.

  misterek0
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Selamlar; Bol Buharlar Herkese...
  Ciğer çekim nedir? / MTL ( Sigara içim) nedir ?
  Neden ciğer çekim / Neden MTL ?!

  Ciğer çekimi
  Yüksek buhar (+) bence - ama genel olarak +
  Düşük aroma (-)
  Yüksek pil tüketimi (-)
  Yüksek likit tüketimi (-)
  Ciğer yorumu ve baş ağrısı (-)

  MTL (Sigara içimi)
  Düşük buhar (-) bence + ama genel olarak.
  Yüksek aroma (+)
  Düşük pil tüketimi (+)
  Düşük likit tüketimi (+)

  Ben MTL DİYORUM ve açıklama olarak daha az buhar ciğere çekmek, daha az nicotin çekmek, daha az watt olduğu için zarar, daha az likit tüketimi, daha az pil tüketimi, daha az buhar, ama hava deliği daha küçük dar olduğu için daha fazla aroma ve tatmin ve bir bakıma esigarada son nokta diyorum.
  Ve bu konuyla ilgili 3 degerli abimin yorumunu da ekliyorum.. yuksek musadeleri ile....sonuncusu tam nokta atışı bu arada :-)
  1. Mtl
  Daha kısık hava deliği olduğu için tatminligide var. Teknik açıdan bakılacak olursa düşük watt verilmesinden sebep pg, tel , gliserin ,nikotin, aroma minda daha az tecavüze maruz kaldığı, düşük likit tüketimine bağlı olarak aroma ve gliserin vb larinda vücuda az miktarda alınmasından ötürü daha sağlıklıdır da denilebilir. Ayrıca daha keyfli elektronik sigaranın altın vuruşu yada Son line ı da denilebilir...
  2.Boğaz vurumu denen olgu sadece Mtl içimde keşfedilen ve aslında bir çoğumuzun camel kullanmasına sebep olan durumdur.
  Ciğerde bu keyif söz konusu değildir.
  Açıkçası bütün gün top oynamış ve susuzluktan ölmüş çocuğun,okulun bahçesindeki musluğa ağzını dayayıp nefesi, kalana kadar su ihtiyacını gidermesi ile,akşam evde açılan şili şarabını yudamlamak arasındaki farktır mtl ile dl arasındaki fark.
  Daha sağlıklıdır (az zararlı da denebilir)
  Ekonomiktir.
  Bir bakıma altın vuruş veya evrimdir.
  3. (NOKTA ATIŞI BENCE) Uzun lafın kısası ; deliğin küçüğü güzeldir ... demişti değerli abimiz... espri ama tam anlatıyor.

  misterek0
 • Ciğer çekim mi, Sigara içim mi?

  Ben ciğer çekimi yapıyorum, ama hava kanallarını buyuk oranda kapatıp sigara içimi drip tip takarak sigara içimi yapıyorum, ama keyifli olmuyor. Millet 250 tl alıp expromizer tank aldığına göre demek ki hava kanalını kapatarak bu işi zevki çıkmıyor. Kullandığım cihaz smok Alien, benim şuan için tercihim ciğer çekimi, aslında ciğer çekiminden başka seçeneğim de yok şu an için.

  misterek0